homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22-87


#1635 2013-03-18 19:56:48

ioanagab85
Full member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2012-07-19
Mesaje: 847

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Eu am uitat să le zic asistentelor după ce am născut, apoi au urmat vaccinurile şi iată că nu am ajuns să facem găuri sad


Maria Alexandra  13.05.2012.
1 an şi 5 luni

Offline

 



#1636 2013-03-18 20:00:04

llollipop
Full member
Inregistrat: 2010-08-09
Mesaje: 868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Sweety, da e hotarata treaba.

Ioana, nu e tarziu nici acum

Janis, imi pare rau. ai avut ghinion.

sta cineva in sect 3?


"Victory belongs to the most persevering."   Napoleon Bonaparte

Offline

 

#1637 2013-03-18 20:22:07

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

o sa sun si la cele din Tgv,la Polizu nu se mai faceau din cauza ca au avut probleme cu un bb am inteles ca nu se mai faceau de ceva ani


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#1638 2013-03-18 20:30:22

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Passuc, Danone mai au antecedente. De asta stiam de ei ca-s "nasoli" si de asta nu le suport nici ca idee produsele lor "lactate". Eu sincer, nici Napolact n-as da...
Mai bine, pana se lamuresc cumva lucrurile (decsi cred ca nu se va intampla asta niciodata), da-i produsele alea nemtesti.

Cmin, ma bucur ca ati scapat de antibiotic. Sa se faca bine Alex. puss rugaciune

Enterocolita care circula acum este virala. Deci putem noi sa tot spalam si sa dezinfectam ca daca are teren propice, tot se instaleaza. Asa ca, nu-s de vina nici cateii, nici alte animale. Ci doar sistemul nostru imunitar slabit dupa perioada de iarna si vremea asta de 2 lei cu temperaturi total nepotrivite anotimpurilor.

Garga, eu am mare incredere in dezintoxicarea aia. smile Si ma bucur imens ca se vad progrese. big_smile Doamne, ce ma bucur! rugaciune

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2013-03-18 20:32:12)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1639 2013-03-18 20:45:13

llollipop
Full member
Inregistrat: 2010-08-09
Mesaje: 868

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Lucky puss


"Victory belongs to the most persevering."   Napoleon Bonaparte

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1640 2013-03-18 20:54:21

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

garga, felicitari pt progrese! sa o tineti tot ascendent!!!!
uf, si pe mine am sperie enterocolita asta. sper noi sa fim feriti aici la tara, ca nu prea avem contact cu cilivizatia lol
am si eu o intrebare...in seara asta am vazut ca nazdravanul era un pic rosu pe marginea si in buric...nu am apucat sa vad daca nu cumva e de la faptul ca am facut calul si a stat cu burtica pe spatele meu sau o fi altceva sad ca l-am culcat. o sa ma uit maine dimi...dar ati mai observat vreuna asa ceva?
si eu as face gauri la fetite....desi eu de mai bine de 3 ani am pus cercei doar la nunta si la botez lol totusi i-as pune cercelusi. daca nu ii plac, nu poarta si gata big_smile


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1641 2013-03-18 20:58:52

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Llolli puss

Fug sa culc minunea.
Noapte buna mamici si copilasi.

Poke nu l-a frecat marginea de la pampers, sau vreun pantalonas?

Ultima oara a fost editat de lucky777 (2013-03-18 21:00:32)


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#1642 2013-03-18 21:02:35

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

somn usor, lucky!
se poate si asta, nu am putut sa imi dau seama caci l-am dezbracat pt baita, ne-am spalat si apoi era mort de somnic, nu am putut sa il tin sa observ...dar mi s-a parut ciudat ca doar marginea buricului si buricelul in interor erau rosii, pielea de pe burtica nu...
of, ca vorbeati de lactate....nu stiu daca sa ii mai dau sau nu. eu ii dadeam de la cineva din sat...cred ca ii dau o pauzica...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#1643 2013-03-18 21:29:20

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Lolli e cel mai dragut sector dp meu de v

Off lucky nu citesti ca la noi nu e virala...e e coli?

Offf de abia ia antibioticul...acum o sa insist.de unde o fi luat?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#1644 2013-03-18 21:42:32

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

hello

pe mine m-a speriat rau treaba cu laptele. ii dau iarasi praf, fara iaurt sau branza. Azi n-a mancat decat lapte si cateva guri de fructe. Sunt de-o fericire extreme, ce sa mai... forgetit

Garga . uite ca cere si in brate. Ma bucur ca se vad progresele applause

Cmin , sa va faceti bine repede! Dar si eu il las sa puna mana pe orice (mai putin pe caini, caci a incercat o data si s-a repezit la el; de nu eram pe faza il capsa sigur), in special pe pietre, care sunt pasiunea lui. Daca ti-a oferit o piatra in dar, inseamna ca te place.

Poke , cam asa sta si al meu cu parintii mei. Nu plange, nu nimic, mama spune ca maninca de rupe acolo, continuu rontaie ceva. Cand ne intoarcem, intotdeauna sare la tacsu in brate... . Nu stiu ce sa zic de roseata, si eu am observat asta seara pt prima data de cand e nascut ca are al meu copil fundul plin de bube minuscule si rosii. Habar n-am de unde nustiu . I-am dat cu galbenele si sper dimineata sa nu mai fie.

Si copilul meu se trezeste la 6. Nu stiu ce are, caci citeam anul trecut de Sebi al lui Pass si-mi ziceam "ce bine ca al meu nu e asa matinal" chicot . Ete ca e!


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1645 2013-03-18 21:59:23

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Eu ii faceam branzica din lapte de la cineva de la tara, nici nu stiu ce sa fac acum. Iar iaurt azi a fost a doua zi, din ala de capra. Oare sunt probleme si cu produsele din lapte de capra?

Of, ma ia raceala serios, imi curge nasul si am inceput sa tusesc. Mi-as face un Fervex ca Oscilo a cam dat chix data trecuta ...


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1646 2013-03-18 22:03:14

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Katey, ma gandesc ca cei de la tara hranesc vacile cu fan din capite, nu? Nu stiu daca ciuperca asta traieste si in capitele alea, caci nu mi-e clar ce-s alea furaje cu totul rotfl (e mai mult de plans decat de ras, dar is crescuta la oras) . Si eu sunt in dubiu cu astea de capra, nu stiu ce maninca iarna caprele si mi-e si rusine sa intreb.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1647 2013-03-18 22:15:17

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

ii dau branza tartinabila, bio,  si mai nou un cash facut de cineva care are una bucata vaca sanatoasa si fericita. dar acum eu ce fac cu laptele, copilul meu cere cu disperare lapteleeeee!! cand face ochi, la 6 dimi, si seara la culcare, bea 500 ml pe zi, plus alte lactate gen unt, branza. ce lapte sa ii dau? lapte praf nu a baut ever, nu ii place gustul, nu are rost sa cumpar formula ca dau banii degeaba. ar fi varianta sa ... ii dau san rotfl2)

Offline

 

#1648 2013-03-18 22:19:27

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Smart, cica asta ar fi furajele:
FUR?J, furaje, s.n. Produs de origine vegetală, animală sau minerală, folosit pentru hrana vitelor; nutreț, masă verde. ♢ Furaje combinate ? nutrețuri complexe obținute pe cale industrială, prin amestecarea diferitelor leguminoase, concentrate, reziduuri industriale, săruri minerale etc., prezentate sub formă de uruială și de granule. ? Din fr. fourrage.

La mine la tara, vaca (vecinilor) mananca iarna coceni.  nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1649 2013-03-18 22:24:55

Andreed
Addicted member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2009-07-06
Mesaje: 13483
Site

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Cmin multa sanatate!

Janis, Rares e mai bine?

Pass ce norocoasa esti ca mananca lactate...a mea nu bea decat lapte si ala cu fulgi de porumb. Iaurt nu, branza nu, sana nu, chefir nu...

Poke nu e ceva iritatie?


Mami de 2 minuni: Maria & Matei

Offline

 

#1650 2013-03-18 22:26:05

smart lady
Addicted member
Inregistrat: 2009-10-21
Mesaje: 10362

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Pass chicot , mai stii?

Katey si eu am gogalit ce halesc caprele, cam tot asa ceva . Pe mine ma infioara si explicatiile date de unii producatori care mai intra in direct pe la tv . Ceva de genu' : ei si ce daca s-a depistat 0.2 (cred, ca n-am fost tocmai pe faza) la iaurt? In SUa, se permite de 5 ori mai mult!!!!  yikes . Si continua : da' ce? europa-i mai cu motz?
Muta-te frate in America. Nici nu stii cum s-o dai sa fie bine. Mie mi-a intrat rau la inima asta cu laptele, imi limiteaza si posibilitatile alimentare, copilul meu nu prea maninca legume sau fructe, lapte (praf )nu pot sa-i dau continuu, caci a trecut vremea cand crestea numai din el . Dupa ziua de azi, daca vine si un maine tot cu atata mancare cat a halit azi, o iau de la capat cu disperarile. Si tonomatul de unde ii luam de obicei lapte pentru branza este inchis de mai bine de-o saptamana.


Mami mandra de Alexandru nazdravan- 4 ani +

Offline

 

#1651 2013-03-18 22:45:49

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

Smart sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1652 2013-03-18 22:57:27

ana_misu
Full member
Inregistrat: 2007-10-03
Mesaje: 230

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

imi pare rau ca nu pot intra mai des sa va citesc,serv ma omoara in ultima perioada.
garga,vesti super bune de la tine.ma bucur enorm de evolutie.
carol nu a mai zis mama de atunci si nici n-am mai avut asa mult timp de el.in rest pe celelalte domenii progreseaza.
va pup,fetelor

Offline

 

#1653 2013-03-18 23:28:44

albinuta_vesela
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-23
Mesaje: 6279

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 22

eu nu stiu daca as mai da gauri pt cercei. imi pare rau ca i-am dat Anei.  ce ii trebuiau ei cercei la 1-2-..5 ani ? neutral ce-a mai plans grater

sa va pov ce trauma am trait eu cu gaurile mele grater eram pe la 7-8 ani cand mi-au dat. eram la tara la bunici si au gasit ei o baba care cica se pricepea ea. mi-a frecat lobul cu sare chipurile sa amorteasca si sa nu ma doara apoi a bagat acul cu ata. tin minte clar ca plangeam ca nu vreau si ca ma durea "anestezia" aia minunata  si maica-mea imi spunea sa termin ca trece si toate fetitele au, trebuie sa am si eu. plangeam de nervi ca ma obliga, desi nu voiam. deci am urat-o in momentele alea diablo
la ce folosesc cerceii la 7 ani ? cat de imi mult inseamna pt o fetita ?  eu cred ca imi dadeam gauri si mai tarziu, cand aveam curaj.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.