homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90-116


#2186 2013-03-25 16:42:54

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Buna Raluk puss La noi au cerut adresa de email si au trimis rezultatele, e cel mai bine asa...


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 



#2187 2013-03-25 17:11:18

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny, nici la ML nu se trimite rezultatul pe email. Se ridica personal de la receptie.
Nu am avut tensiune in ovare, nu am avut mucus, nu  temperatura impresionanta... lol

Ultima oara a fost editat de Raveca (2013-03-25 17:13:05)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2188 2013-03-25 17:13:21

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave, mie mi se pare putin ciudat, mai ales daca tu le dai adresa aia de email... Sa te puna sa semnezi ca vrei asa si ca iti asumi riscurile smile
Nici eu nu prea pot sa ma iau dupa mucus. Am egg cu cateva zile inainte de ovulatie, adica atunci cand intru in perioada fertila, apoi e watery... Dar durerile/tensiunea sunt nelipsite, as da orice sa nu le mai am smile

Ultima oara a fost editat de Ronny (2013-03-25 17:14:56)


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2189 2013-03-25 17:16:31

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny, si mie mi se pare ciudat, dar asa se practica. Pana la urma nu e mare scofala sa mergi sa ridici rezultatele. Probabil ca se intampla atatea pe mailurile astea...incat prefera sa fie precauti.
Nu cred ca e tocmai placut sa iti numere gigeii toata lumea. big_smile

Mda...uneori e mai bine sa nu stii, pt ca esti mai relaxat. Cel putin la mine luna asta asa a fost. Nu am facut nici teste de ovulatie. FF-ul nu l-am mai pus la semnatura pt ca involuntar se gaseste cineva sa imi spuna ca e ok temp...si imi fac sperante aiurea. Asa m-am simtit luna trecuta. Era prima oara cand imi luam temp si nu stiam exact cum e...am crezut ca daca nu scade temp sub linia aceea rosie o sa fie bebe. Chiar m-am simtit dezamagita cand am vazut ca a venit cm-ul.

Ultima oara a fost editat de Raveca (2013-03-25 17:19:54)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2190 2013-03-25 17:21:47

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave, mie mi se pare complicat sa ma deplasez prin Bucuresti sad Circul doar cu metroul, intru la birou la 9 si nu stiu niciodata cand scap... Imi aleg si medicii in functie de zonele unde au cabinete lol

Eu imi mai luasem temperatura anul trecut vreo 3 luni, si stiam cum este. In plus, eu am uterul sensibil cam din ziua 5 dpo si atunci stiu sigur ca nu e bebe. Temperatura o iau asa in joaca, mai ales ca luna asta sunt aproape sigura ca nu am ovulat cand zice FF smile

Ultima oara a fost editat de Ronny (2013-03-25 17:25:07)


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2191 2013-03-25 17:25:26

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny si eu ma enervez mult in traficul din Bucuresti, dar daca gasesc un medic bun merg dupa el oriunde. big_smile Nu sunt comoda cand vine vb de sanatate.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2192 2013-03-25 17:32:00

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave, eu nu pot pleca de la serviciu, sunt consemnata aici... sad Si la Promed aveam probleme, mergeam doar sambata. Nu pot face nici stimulare caci nu pot merge la montiorizare cand ma cheama ei, ci doar daca sunt de acord sa ma primeasca la maxim 9 dimineata mereu.


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2193 2013-03-25 17:45:00

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny, cunosc f bine sentimentul pe care il descrii tu. Eu cand imi faceam programare la ora 19, stateam cu emotii toata saptamana ca nu pot ajunge. Acum...dupa multi ani imi dau seama ca nu a meritat sa ma sacrific.
Mi-am programat prea mult viata in jurul serviciului si nu stiu daca nu cumva am pierdut lucruri f importante. Mi-a luat mult timp sa inteleg ca vreau sa ma simt din nou libera si stapana pe timpul meu... sa stau pe banca in parc la orice ora simt sa fac asta, sa merg la medic sau la analize fara sa explodez de nervi ca nu intru la 8 dimineata ca sa ajung la 8,30 la birou...si multe multe alte aspecte.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2194 2013-03-25 17:53:14

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave, eu nu sunt om de cariera, adica nu ma intereseaza banii sau pozitia, dar totusi trebuie sa traim de la o luna la alta...si nu  stiu ce altceva as putea face, nu sunt buna afacerista ca sa incep ceva pe cont propriu si am un salariu mult mai bun decat sotul meu, ca am apucat asa inainte de criza, iar pe el l-a prins criza in perioada de proba si adio marire smile Eu as sta acasa daca s-ar putea, adica as fi casnica. smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2195 2013-03-25 18:03:26

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny, nu sunt de acord nici cu statul acasa. O femeie trebuie sa fie independenta din toate punctele de vedere, inclusiv cel financiar. Insa e bine sa ne gasim un serviciu care sa respecte timpul nostru. Adica eu nu sunt de acord cu orele suplimentare...


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2196 2013-03-25 18:15:37

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave, nu prea fac ore suplimentare, adica foarte rar in ultimii ani, dar tot nu plec de la birou inainte de 18.30 big_smile
Si sunt si independenta din toate punctele de vedere, chiar am gandit mereu ca un barbat, de ex mi-a fost mereu frica de casatorie, ma tot gandeam cum sa stau toata viata cu acelasi barbat, cand sunt atatia pe lume rotfl
Daca ai gasit un serviciu bine platit care sa respecte si timpul nostru, vin si eu acolo!! smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2197 2013-03-25 18:18:50

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny nici eu nu am suportat niciodata ideea sa depind de barbat. lol
In ceea ce priveste jobul...sunt sigura ca exista si angajatori care respecta concediul, zilele de sarbatoare, timpul liber (wk-endul). Inca nu am gasit pt ca nu am cautat. lol
Eu am nevoie de putin timp liber. Am muncit destul.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2198 2013-03-25 18:27:33

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave, la mine se respecta toate cele pe care le-ai enumerat, am salariul real pe cartea de munca, dar tot mi se pare prea mult pentru o femeie, sa stau aici 9 ore pe zi. Conditiile de munca insa sunt excelente, salariu excelent, as minti daca as spune altceva.

Gata, am fugit si eu acasa, ca ma prinde aici codul portocaliu lol

Va pup pe toate, sa aveti o seara faina! puss wave


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#2199 2013-03-25 18:32:16

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Ronny, pai atunci nu ai de ce sa te plangi.  big_smile O seara frumoasa! par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2200 2013-03-25 19:04:28

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Hello !!!! va pup maxim  par  kram
plec spre casa...va citesc cand ajung  wave


.

Offline

 

#2201 2013-03-25 19:21:56

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Mika par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2202 2013-03-25 20:35:03

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

wave 

venii acasa,facu C peste la gratar cu salata de rosii,castraveti,ardei gras si salata verde.si vin alb demisec.

raveca,eu am primit de la medlife rez la sperm pe mail.am specificat ca vrem pe mail.

va pup.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Online

 

#2203 2013-03-25 21:25:11

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Sonia puss sotului i-au spus ca nu i le vor trimite pe email, ci se ridica doar personal.


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#2204 2013-03-25 21:25:41

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Hielau  kram

am papat si eu . doamne, ce bine este  happy

vad ca toata lumea a fost  bucatar  storstark

rave  puss

Soni par  si eu tot peste am papat  drool

a...si noi am ridicat personal, rezultatele la spermogarma si testul MAR.

Ultima oara a fost editat de mikado (2013-03-25 21:33:32)


.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.