homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90-13


#229 2013-03-06 21:30:54

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Noapte buna, Ales puss


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 



#230 2013-03-06 21:36:13

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Noapte buna Ales. puss Si nu uita: tu ai stricat joaca! rotfl2


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#231 2013-03-06 21:43:00

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Sonia, tocmai citesc acum undeva ca subprogramul va continua. tummenupp


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#232 2013-03-06 22:03:47

Andri
Hero member
De la: Grecia
Inregistrat: 2012-08-06
Mesaje: 2400

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Noapte buna, fetelor! wave puss


Proud mommy of baby Nikoletta bebe

Offline

 

#233 2013-03-06 22:10:20

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

in sfarsit in pat...

angelus,ma pierd in atatea litere lol

noapte buna ales puss

raveca,unde ai citit? puss eu urmaresc SOSI si asteptam...nu e nimic stabilit.zilele astea vor arata si la realitatea.asteptai si-nn seara asta.da vor arata maine poimaine interviuri si cu dr albu si cu o fata care are dosar aprobat...nu se stie inca nimic.m-am interesat si la asistenta managera care se ocupa cu dosarele si nu stie inca nimic.

noapte buna andri puss

Ultima oara a fost editat de sonia30 (2013-03-06 22:10:47)


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

 Publicitate


loading...

#234 2013-03-06 22:17:05

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Sonia iti trimit pe email. ok?

Andri noapte buna. par


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#235 2013-03-06 22:33:18

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

multumesc mult,raveca puss


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#236 2013-03-06 22:37:27

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Fete frumoase, va pup cu drag...

N-am mai apucat sa intru, dar am si eu vesti. Am fost , in sfarsit la dna dr Bolintineanu, cu tot dosaroiul.. Mi-a placut tare mult de dansa, asa ca voi anula programarea la Albu.
  Am stabilit ca urmatoarele 3, 4 cicluri sa fac monitorizare, cu pregnyl 5000, pe ciclu natural. Daca nu se va intampla nimic, o sa trecem la inseminare.

Intr-adevar, se pare ca trompa mea dreapta nu e functionala. Proba Cotte e pozitiva, insa trompa nu e nici libera 100%, nici blocata 100%. butter

Mi-a explicat insa, dna doctor, ca nu are nicio legatura cu ce parte ovulezi. Oricare din trompe pot prelua ovulul. Mi-a facut si un desen stilizat. Sper sa fie bine. Astept urmatorul ciclu sa am programez. Deocamdata, sunt in z23.
Voi ce mai faceti?

Rave, cum esti? par

Mika, Sonia, Andri, Ales,Loth si toate cele nenumite,  kram  par


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#237 2013-03-06 22:39:23

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Cu drag, Sonia! par
"Keep your head up. God gives his hardest battles to his strongest soldiers."

Rona, cam asa ceva mi-a zis si mie dr. Albu despre trompa mea dreapta, plus ca oricare dintre trompe poate capta ovulul. A zis ca din cauza incertitudinii nu imi face laparo. E posibil sa descoperim ca e si ea permeabila. Bafta multa sa fie bine cu monitorizarea. Este calea cea mai sigura sa afli exact cand ovulezi. rugaciune

Ultima oara a fost editat de Raveca (2013-03-06 22:42:44)


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#238 2013-03-06 22:41:42

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

rona puss mult succes!si eu voi ajunge tot la dna dr wink 

raveca kram si eu sper acelasi lucru...


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#239 2013-03-06 22:48:35

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rave, Doamne Ajuta, sa avem toate beblusii nostri! Tu mai faci ceva luna asta?

Sonia kram , cand incepi cu dna Bolintineanu?

Ah, uitasem. M-a pus deja pe aspenter, vitamina E, magne b6..si mi-a spus sa dupa ovulatie imi va administra o crema sau ovule cu progesteron.

AMH-ul nu mi l-a dat de facut. A spus ca la ecografiile prezentate erau 10, 12 foliculi pe fiecare ovar..si fsh ul 4,2...si ca nu mai e cazul sa fac AMH. Isi poate da seama din datele astea?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#240 2013-03-06 22:49:17

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rona, mă bucur că ai revenit ?ncrezătoare de la medic

Rave, Soni, ce vă bat io, auzi la ele că nu-s vii? Dar cine pălăria mea scrie aici atunci? ce. eu vrobec cu morții?


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#241 2013-03-06 22:51:24

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Buna, Loth! kram  Cum esti? Ce face M? A venit primavara si pe la tine?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#242 2013-03-06 22:52:52

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rona, eu zic sa urmezi sfaturile dr. Stie ea mai bine decat noi ce iti trebuie.
Eu luna nu mai fac monitorizari. As vrea sa ajung pana la dr sa vedem ce zice de faza mea luteala....pt ca mi se pare cam scurta 10 zile. Mai vreau sa dozez progesteronul in ziua 7 DPO ca sa vad daca sunt probleme si daca e nevoie sa iau utrogestan sau altceva. Cam atat. In rest...nu stiu ce sa fac...


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#243 2013-03-06 22:54:36

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Sa te pregatesti sa devii mama. O sa beau pentru tine! happydance  happydance  happydance  Ne tinem de manuta si mergem mai departe!
Da, pare cam mica faza luteala de 10. Asa e mereu?


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#244 2013-03-06 22:57:31

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

rona,nu stiu inca.in curand...aai multi foliculi,stai bine.eu am avut 7 foliculi pe fiecare ovar.

stormulache par


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#245 2013-03-06 22:59:28

Raveca
Hero member
De la: land of hope...
Inregistrat: 2009-01-03
Mesaje: 3656

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rona, puss multumesc mult. Cm-ul scurt, de 25 de zile, il am de vreo 3 luni. De prin toamna s-a scurtat la 27-26 de zile. Dar noi in toamna nu prestam pt bebe ca aveam alte probleme si nu am bagat in seama cm-ul meu.
Acum cred ca sunt probleme cu faza luteala, dar macar e ok ca stiu ca sunt rezolvabile. In februarie am uitat sa fac progesteronul...acum nu mai uit. big_smile Sper!

Loth, sunt vie mai...dar nu prea traiesc. big_smile Azi am avut o zi cam aiurea...si ieri la fel. M-am cam bazait si mi-a cazut moralul. Il ridic eu cumva!


"Nu te teme, că Eu sunt cu tine, nu privi cu îngrijorare, că Eu sunt Dumnezeul tău. Eu îţi dau tărie şi te ocrotesc şi dreapta Mea cea tare te va sprijini!"
Doamne, ajuta-ne sa se implineasca dorinta noastra de-o viata!

Port mereu o parte din tine in sufletul meu ...

Offline

 

#246 2013-03-06 23:02:05

Lothraine
Insomniac member
De la: Resitza
Inregistrat: 2011-02-27
Mesaje: 9962

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Rona, a venit primăvara, dar de m?ine cică plouă și duminică ninge din nou. Marius muncește ca robu, schimbă livada de pruni și a lui și a lu frate-su, iar ?n seara asta bea cu niște prieteni că e ziua lu frățioru lui...m?ine o să fie distrus, va veni de la livadă cu direcție pat, chiar mi-a trimis mesaj că așa s-ar duce să se culce, dar nu poate să lase tot natu-n cuină și să se retragă...?n rest, abiaaștept să mai vină Paștele să mă duc acasă să fim ?mpreună. ?n rest, sunt cu sufletul ying și yang, ca fiecare.

Deci cred că noi ne-am sensibilizat exagerat...ne-ar face bine să trăim fiecare c?te-o săptăm?nă din viața celeilaște, cred că am realiza că viața noastră e cea mai bună pentru noi, cu toate lipsurile ei...așa, ca la ?Schimb de mame!? rotfl2

Ultima oara a fost editat de Lothraine (2013-03-06 23:05:38)


Trăiește astăzi. Pentru ieri suntem morți, iar pentru mâine nu ne-am născut încă. http://www.fertilityfriend.com/home/39c73d 33+

Offline

 

#247 2013-03-06 23:05:05

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 90

Off, Rave, nu stiu ce sa spun. kram  Mie mi s-a scurtat cm-ul cand am aflat de tiroida.Am avut 2 luni cm de 24 de zile. Peste cateva luni s-a dereglat complet, s-a lungit la 80 de zile cand am trecut printr-o situatie dramatica... a fost asa 3 cicluri si l-am reglat cu progesteron.Amenoreee psihogena.

Poate esti stresata? Ti s-a intamplat ceva?

Sonia, off, sper sa fie bine..ca anul asta implinesc 34. sad

Loth, il cam invidiez pentru livada aia..Asa as planta si eu cate ceva...Doamne, ce greu e sa traiesti in orase mari, cand sufletul vrea doar sa zburde...Ca-n Arghezi:
" Fa-te suflete copil
Si strecoara-te tiptil...
Prin porumbi co motz si ciucuri,
Ca sa poti sa te mai bucuri,
Strange slove, carti si pana,
Da-le toate de pomana,
Unui noi invatacel,
Sa se chinuie si el...

Cand tristetile te dor
Uita tot. Si talcul lor..
"

Parca asa era..

Ultima oara a fost editat de rona_persefona (2013-03-06 23:11:56)


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.