homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme in relatie


#1 2013-03-24 11:47:36

Jon25
New member
Inregistrat: 2013-03-18
Mesaje: 17

Probleme in relatie

Pe scurt povestea mea(astept sfaturi)Acum fix un an am intalnit la un cabinet de kineto o fata(29 de ani)(eu 25 de ani).Am vb deschis la fiecare sedinta am glumit totul a fost ok.A inceput sa imi placa din ce in ce mai mult de ea.La un moment ea imi spune.Tu te-ai intrebat daca eu am pe cineva? Si eu ii zic nu.La o saptamana dupa acesta discutie ne vedem prin cartier, dupa o plimbare o duc la scara si dau sa o pup pe obraz fara sa am intentia sa o sarut.In schimb ma saruta ea.Si de atunci usor usor se ridica relatia noastra.Cu timpul a devenit mai greu(gelozie timp scurt petrecut impreuna lipsa sexului plus ca ea tot imi spunea de al ei nu stiu de ce)Zice ca sunt de 9 ani impreuna.La un moment ajugem sa face si sex dupa o scurta perioada(am facut sex de vreo 5 ori in vreo 3 luni)Ea imi spune ca nu mai putem face pana ia o decizie adica sa raman cu mine sau cu el.Aici mai adauga ca nici cu el nu face nimic(desi locuiesc impreuma)imi vine greu sa cred.Asa a zis ea ca este corect pana se decide.Nu stiu daca o femeie poata sa iubeasca doi barbati la fel de mult im acelasi timp.Astept sfaturile voastre.

Offline

 



#2 2013-03-24 12:47:53

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

poate ca poate sa iubeasca 2 in acelasi timp.. dar la 29 ani, si cand mai esti locuiesti si cu partenerul, deja ridica semne de intrebare. E cam panarama... scuza-ma ca-ti zic, dar asta e adevarul. probabil nu numai cu tine o arde in stilul asta.
sfatul meu e sa nu te complici prea tare, poate ajungi sa ai probleme

Ultima oara a fost editat de sub (2013-03-24 12:48:47)


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#3 2013-03-24 13:55:35

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: Probleme in relatie

de iubit nici eu nu cred ca iubeste 2 doar ca poate sa ii fie teama sa il paraseasca pe cel de acasa stii.... obisnuinta ...

cum zice si ea nu e bine sa mai continuati asa in 3 (indiferent daca acasa primeste sau nu ce are nevoie ) . asa nu e ok si e indicat sa ia o decizie ....


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#4 2013-03-24 14:21:27

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

eu cred ca tu ai picat intr`un moment mai greu in relatia lor si de asta a acceptat sa mearga si cu tine , ii ofereai ceva in plus dar pana la urma si`a dat seama ca e gresit si acum are nevoie de o perioada sa se gandeasca ce sa faca , cu cine sa ramana.Nu stiu daca e vorba de iubire smile.Eu iti urez bafta.

PS: fetele de la kineto tot timpul au aratat bine smile

Offline

 

#5 2013-03-29 17:23:18

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Probleme in relatie

Eu sunt de parere ca nu e o persoana serioasa, daca la 29 de ani face asa ceva. La varsta asta se presupune ca ar trebui sa stie ce vrea de la viata si sa fie mai sigura pe ea, ori nu cred ca iti place sa ai alaturi o femeie nesigura, care niciodata nu stie ce vrea de fapt.
Chiar daca ar ramane cu tine, de unde ai avea certitudinea ca nu te va insela si pe tine, intr-un moment greu din relatie cu altul?
Cred ca e o persoana foarte egoista, care se gandeste numai la ea. Si nu cred ca-si face prea multe procese de constiinta asa cum spune pentru ca altfel nu s-ar complace in situatia asta si s-ar fi hotarat deja cu cine sa ramana sau ce sa faca ( asta daca ar considera ca intr-adevar a gresit ). Cand faci o gresala si esti constient ca gresesti primul lucru este sa iei masuri, ori ea nu face asta.
Sfatul meu e sa o lasi in incertitudinea ei si sa iti vezi de viata mai departe. Cred ca nimeni nu merita sa fie pus intr-o situatie de genul acesta. Iar in legatura cu viata ei sexuala, mai mult ca sigur ca face sex cu "prietenul", dar daca ti-ar recunoaste stie ca nu vei mai fi dispus sa o astepti. Tu decizi, dar gandeste rational, nu reactiona emotional, pentru ca mai tarziu s-ar putea sa iti para rau. Numai bine!

Ultima oara a fost editat de my_aa (2013-03-29 17:24:32)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-03-30 08:40:44

Jon25
New member
Inregistrat: 2013-03-18
Mesaje: 17

Re: Probleme in relatie

E clar ca pe unul dintre noi il minte.Ea zice ca deja are problem cu ala acasa ca tot il refuza desi nu cred acest lucru exact cum ai zis si tu my__aa nu imi spune si se da lovita ca sa nu plec eu de langa ea.Tot mi-a zis in ultimul timp ca i-ar fi foarte foarte greu fara mine si ca ma iubeste la nebunie.Dar in trecut a fost ranita si ii este si putin teama.De ce trebuie sa platesc eu pt alti?Pe de o parte imi pare rau ca a trecut timpul si nu s-a intamplat nimic deosebit.Nici eu nu stiu cum sa o dau sa fie bine.Nu imi place sa fac rau...dar pana la urma in functie de ce face ea in urmatoarea perioada...o iau taurul de coarne si rupt relatia daca o tine tot asa.Plus ca eu in trecut am inderpartat-o de vro doua ori si nu a accept sa se desparta de mine...ba mai mult a zis ca am facut-o sa sufere zicand ceva de genul ca intre noi numai poate fi nimic.

Offline

 

#7 2013-03-30 14:40:53

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Probleme in relatie

Tu stii cat esti dispus sa astepti si cat poti sa suporti sa fi intr-o situatie de genul acesta. Si in alta oridine de idei, nu tu esti cel care "le face rau" lor, pentru ca pana una alta, ea va insala pe amandoi si tot ea a fost cea care a facut primul pas in relatia cu tine.
Acum motive pot sa existe, pentru care a facut lucrul asta. Probabil ca nu era multumita de relatia ei, poate si el a inselat-o, sau cine stie ce alte motive putea sa aibe ca sa se complaca asa, dar asta o priveste pe ea.
Ideea este ca indiferent de motivele ei, tu nu ar trebui sa te multumesti cu atat de putin, decat daca nici tu nu crezi ca meriti mai mult (si asta nu vreau sa mi-o iei in nume de rau, dar ar trebui sa te gandesti de ce accepti sa ramai in situatia asta cand ai puterea sa decizi oricand altceva).
Daca eu consider ca o persoana ar trebui sa se multumeasca cu putin, nu inseamna ca si persoana respectiva trebuie sa fie de acord cu mine, sau daca e inseamna ca intr-un fel sau altul si el/ea crede la fel despre sine.
Invata sa te gandesti in primul rand la tine, pentru ca dupa cum vezi si ea face la fel. Pune-te pe tine pe primul loc. Nu ii mai gasii motivatii sau scuze, pentru ca datoria ta este sa ai grija in primul rand sa iti fie tie bine, ori nu cred ca esti prea fericit si multumit asa...

Ultima oara a fost editat de my_aa (2013-03-30 14:46:39)


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

#8 2013-03-30 20:23:58

Jon25
New member
Inregistrat: 2013-03-18
Mesaje: 17

Re: Probleme in relatie

Nu sunt deloc multumit.Plus ca stiu ca doarme langa el si oricat ar zice ea ca il refuza pt sex...nu il poate refuza la infinit.Pe mine stie ca ma poate refuza...a profit si profita ca eu sunt cuminte.Dar mai astept putin si o pun sa aleaga ce vrea sa faca pe viitor.Ai dreptate in ce zici.M-am multumit cu putin,putin am.Ea de vro cateva zile imi spune ca ma iubeste si mai mult si ca ii este din ce in ce mai greu fara mine.Ca am avut un impact mare in viata ei.Ceva de genul asta.

Offline

 

#9 2013-03-30 21:30:47

AciDulaSs
Banat
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 1775

Re: Probleme in relatie

Bai Gioni dar tu ai 25 de ani daca tot asa probleme ai cu fata , nu e mai usor sa iti gasesti alta ? (bine asta in cazul in care nu primesti raspunsul dorit de la actuala , daca se poate numii actuala smile

Ultima oara a fost editat de AciDulaSs (2013-03-30 21:36:32)

Offline

 

#10 2013-03-31 08:51:03

Jon25
New member
Inregistrat: 2013-03-18
Mesaje: 17

Re: Probleme in relatie

Pai asta e problema ca nu stiu cand mai gasesc pe cineva.La asta ma gandesc foarte mult

Offline

 

#11 2013-03-31 16:41:08

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: Probleme in relatie

yikesyikes yikes yikes yikes

cu gandirea asta de naiv n ai sa ajungi nicaieri! stai ma si asteapt o pe asta combinata de 7 (sau cati ani ai zis tu ) cu altu ca faci f bine . asa e ! ai dreptate! nu mai sunt fete , s a terminat sacu cand a ajuns la tine....


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#12 2013-03-31 19:13:51

Jon25
New member
Inregistrat: 2013-03-18
Mesaje: 17

Re: Probleme in relatie

Nu s-a terminat sacul dar mi-ar fi greu sa o iau de la zero.Practic asta e singura teama in momentul asta.

Offline

 

#13 2013-03-31 19:20:20

_Summer_
Platinum member
Castigatoare a concursului de MissParticipant la intalnirea nationala
Inregistrat: 2010-01-27
Mesaje: 20919

Re: Probleme in relatie

Pai tu acum esti la -1, parerea mea smile

Offline

 

#14 2013-03-31 19:21:14

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Probleme in relatie

asta spui acum.. la 25 ani ai toata viata inainte, poti sa iti gasesti f usor. si ce daca o iei de la 0? macar e un nou inceput


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#15 2013-03-31 19:28:39

darkmelania
Sr. member
De la: iasi
Inregistrat: 2007-08-24
Mesaje: 1186

Re: Probleme in relatie

ti e greu sa o iei de la 0 ptr ca te a chinuit destul de mult rel asta . ai nevoie de o pauza si cand vei fi pregatit (odihnit psihic si emotional ) nu o sa mai fie asa greu sa o iei de 0.

in fine ... daca tu crezi ca e bine ce faci mergi asa mai departe dar nu te mira mai tarziu cand vei fi nefericit , asta e alegerea ta. eu nu stiu cum poti sta asa cu capul in taista si sa nu deschizi ochii deloc. pe bune! aia de 29 de ani nu iti va oferi nicicand ce iti poate oferi una de 23-24 , in primul rand ptr ca in toti anii astia s a plictisit de toate . si daca tu crezi ca ea iti este fidela desi e cu altul .... iti vinde minciuni frumoase(sau daca chiar nu face nica cu lunile , crede ma si cu tine va face la fel).

tu ai nevoie de cineva care sa ti ofere tineretea care vine la pachet cu prospetimea si curiozitatea nu cu sactirul si plictiseala de la 29.


nu vreau sa fiu citata!

m-as baga intr-o relatie serioasa , dar nu stiu in a cui.

Offline

 

#16 2013-03-31 21:03:49

Jon25
New member
Inregistrat: 2013-03-18
Mesaje: 17

Re: Probleme in relatie

Asa este toti aveti dreptate si va multumesc ca mi-ati deschis ochii.Din suflet va multumesc si promit ca tin cont de toate sfaturile si in cel mai scurt o sa pun punct relatie foarte simplu si amiabil.Va multumesc inca odata!!!!!

Offline

 

#17 2013-07-03 19:45:07

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Probleme in relatie

nu stiu ce sa fac. Problema e ca nu ma mai prea inteleg cu prietenul meu, tot timpul cand ii zic ceva, nu e in stare sa lege doua cuvinte, ci mereu schimba subiectul sau cand ii trimit mesaj imi pune semne gen "forgetit" . Cand ma intalnesc cu vreo prietena, ma asteapta la 5 metri de noi, nu sta acolo langa mine si mereu i-am zis sa nu mai plece, dar nu intelege... Ma simt foarte aiurea, ca si cand n-as conta pentru el sau i-ar fi rusine cu mine... nu mai stiu ce sa fac, ma doare sufletul... Ne intelegeam bine intr-un timp, dar acum simt ca totul se destrama. Il iubesc, dar chiar si asa, n-o sa pot continua daca nu comunica cu mine. El altceva nu stie sa zica, decat "imi pare rau".. Ce sa fac? grater

Offline

 

#18 2013-07-03 20:50:41

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Probleme in relatie

jon ...mi se pare o mare  pierdere de timp ce faci tu ,eu nu as mai sta pe ganduri si mai ales daca ea locuieste cu el...asta imi pune multe semne de intrebare .
numai bine !


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#19 2013-07-03 20:56:27

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Probleme in relatie

sad poate e doar o faza ,barbatii au si ei perioade proaste

"nu e in stare sa lege doua cuvinte" asa a fost mereu ?
normal ca te simti aiurea cand esti singura in conversatie ,de cat timp sunteti impreuna ? conteaza mult intr-o relatie sa fi pe aceeasi unda ,sa comunici mult ,atunci este intelegere si relatia functioneaza bine .





pinkyheels a scris:

nu stiu ce sa fac. Problema e ca nu ma mai prea inteleg cu prietenul meu, tot timpul cand ii zic ceva, nu e in stare sa lege doua cuvinte, ci mereu schimba subiectul sau cand ii trimit mesaj imi pune semne gen "forgetit" . Cand ma intalnesc cu vreo prietena, ma asteapta la 5 metri de noi, nu sta acolo langa mine si mereu i-am zis sa nu mai plece, dar nu intelege... Ma simt foarte aiurea, ca si cand n-as conta pentru el sau i-ar fi rusine cu mine... nu mai stiu ce sa fac, ma doare sufletul... Ne intelegeam bine intr-un timp, dar acum simt ca totul se destrama. Il iubesc, dar chiar si asa, n-o sa pot continua daca nu comunica cu mine. El altceva nu stie sa zica, decat "imi pare rau".. Ce sa fac? grater


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.