homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Karissaa anticonceptionale


#1 2007-01-03 15:49:44

ralumihaela
Membru
Inregistrat: 2007-01-03
Mesaje: 2

karissaa anticonceptionale

as vrea sa aflu mai multe despre acest antic Karissa; il iau de 2 sapt, la rec dr, dupa analize; pe net nu se gasesc informatii in dictionarul de medicamente; as vrea sa stiu daca mai ia cineva aceste pastile; ma simt f bine cu ele, dar as vrea detalii despre efecte, dar mai ales depre medicamente cu care interactioneaza; pe prospect scrie ca n-am voie sa beau nici ceai de sunatoare, ca taie efectul si chiar vitamine; probl ar fi cu vitaminele, ca eu treb sa iau regulat, pt a intari organismul si daca cineva stie mai multe despre acest lucru, va rog sa-mi spuneti. Multumesc

Offline

 



#2 2007-01-03 15:52:47

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: karissaa anticonceptionale

http://forum.anticonceptionale.ro/viewtopic.php?id=886
Vitaminele nu scad efectul contraceptivelor, asadar le poti lua linistita


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2007-01-27 15:08:52

Alizee
Membru
Inregistrat: 2007-01-27
Mesaje: 1

Re: karissaa anticonceptionale

mi s-a prescris si mie karissa dar mi s-a spus sa-l iau prima oara in a 5 zi a ciclului mentrual.este corect asa pt ca am mai citit pe forum cate ceva si am vazut ca din prima zi...

Offline

 

#4 2007-01-27 15:10:40

Duke
Sr. member
Inregistrat: 2006-11-15
Mesaje: 1319

Re: karissaa anticonceptionale

nu stiu de ce ti`a spus sa le incepi din a 5 a zii de menstruatie dar daca le vei incepe din a 5 a zii de menstruatie iti trebuie protectie suplimentara pana inghitzi 7 pastile (7 zile).anticonceptionalele se incep din ziua care este cea mai nefertila ea fiind prima zii de menstruatie.

Offline

 

#5 2007-01-27 16:53:22

ZZZZ123
Addicted member
De la: Never-ever-land
Inregistrat: 2006-05-19
Mesaje: 10895

Re: karissaa anticonceptionale

alizee, daca nu ti-a venit inca, ia-le in prima zi. daca prima zi a menstrei a trecut, ia-le de azi, si foloseste prez pana inghiti 7 pastile.


Nobody home

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.