homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Placenta jos inserata


#1 2013-06-01 08:24:11

valyro
Full member
De la: Tulcea
Inregistrat: 2009-10-16
Mesaje: 201

placenta jos inserata

Salut toate fetele si gravidutele!Nu am mai intrat de mult pe forum.Acum avem 17sapt si am aflat ca suntem baietel.Bebe este bine,foarte activ,dezvoltat corect.Avem insa un mic inconvenient si anume ca placenta este jos inserata lateral drept cu polul inferior la nivelul OCI.D-na doctor imi recomanda inca de luna trecuta concediu de risc desi nu am sangerari,doar ceva dureri trecatoare.Are cineva idee cat de grav e si daca totusi as putea merge la servici in continuare.Am pus probl la servici iar seful mi-a spus ca nu imi va plati concediul ca lui Casa ii deconteaza tarziu banii,iar eu am nevoie de acei bani.


http://www.fertilityfriend.com/home/valyro83 bebe Alexandru Gabriel din 8 nov 2013

Offline

 



#2 2013-06-01 10:08:06

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: placenta jos inserata

Buna Valy. Placenta jos inserata poate pune mari probleme atat tie cat si bebelusului tau. Parerea mea este sa urmezi sfatul doctoritei si sa stai acasa, cat mai mult in pat.

Cat despre angajator, el este obligat prin lege sa iti plateasca concediul medical, indifierent de tipul acestuia. Daca lucrezi legal iar el nu vrea sa iti plateasca CM, ii poti face plangere la ITM. Nu e problema ta cand isi recupereaza el banii. Singura ta problema este sanatatea ta si a flacaului tau.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.