homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Schimbari de-a lungul sarcinii-2


#20 2013-11-24 09:39:29

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Schimbari de-a lungul sarcinii

N-am mai scris la topicul asta desi mi-am promis ca o voi face
Asadar, in jur de 12 saptamani am inceput sa scap de greata dar stomacul parca se micsorase, oricat mi-ar fi fost de foame, luam 2-3 inghitituri si gata, simteam ca nu mai intra.
Miscarile lui bebe nu mai stiu cand am inceput sa le simt pentru ca ce am crezut eu la inceput ca sunt miscari de bebe de fapt era un muschi care se contracta involuntar. Cu certitudine stiu ca la 21 de saptamani o simteam si stiam fara doar si poate ca ea e (asta cu placenta anterioara)
Trimestrul 3 a fost cel mai usor din toate punctele de vedere, burtica nu era asa de mare dar se cunostea totusi deci puteam sa ma mandresc cu ea iar in afara de durerile de tendoane din josul burtii n-am avut niciun disconfort.
Cand am intrat in trimestrul 3 au inceput si durerile, de bazin, de spate si mai ales de pelvis. Noaptea cand cobor sa merg la baie (in medie cam de 10 ori) e crunt . A devenit greu si sa imi desfasor activitatile uzuale, de genul legat la sireturi sau urcatul in masina


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.