homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intarzierea menstruatiei


#1 2013-07-06 11:48:01

JaneDoe4
New member
Inregistrat: 2013-07-06
Mesaje: 8

Intarzierea menstruatiei

As dori sa-mi intarzii menstruatia datorita plecarii in concediu, dar nu pot lua nici anticonceptionale nici Orgametril, pt. ca toate preparatele hormonale imi fac rau. Ma gandeam sa-mi suprim menstruatia luand Orgametril in prima zi a ciclului, pt. ca ar trebui sa iau doar cateva pastile, nu 14 ca in cazul in care as incerca s-o intarzii.
A incercat cineva aceasta metoda? Orgametrilul opreste menstruatia daca este luat in prima zi a ciclului?
Multumesc!

Offline

 



#2 2013-07-22 14:04:20

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Intarzierea menstruatiei

Draga mea, in situatia prezentata de tine eu sunt de parere sa lasi lucrurile asa cum au fost ele rinduite de cel de sus.Cred ca mersul in concediu se poate executa siu in perioada menstruala.
Daca Stii ca toate preparatele hormonale iti fac rau, cum sa iei Orgametril???????


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2013-08-01 20:04:40

JaneDoe4
New member
Inregistrat: 2013-07-06
Mesaje: 8

Re: Intarzierea menstruatiei

Lucrurile s-au rezolvat de la sine, dar as dori sa aflu totusi daca Orgametril luat in prima zi a ciclului opreste menstruatia. Multumesc anticipat.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.