homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Interuperea antibebe la jumatatea foliei


#1 2013-07-08 02:32:08

rucsy1992
New member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2012-01-04
Mesaje: 27
Site

interuperea antibebe la jumatatea foliei

Buna.. sunt la a 2 a folie de marvelon . Am luat si in trecut dar am facut cateva luni pauza.si de cand am inceput iar am tot felul de stari .. durere de cap, stare de voma,durere de sani,oboseala,nervoItate etc. Aceste stari s.au intensificat foarte mult in ultimele zile si nu mai suport sa le iau. Ce se intampla daca le intrerup? Intreb aici deoarece doctora mea este in concediu si nu am cum sa iau leg cu dansa..multumesc


Deşi trăim toţi sub acelaşi cer dar nu toţi avem acelaşi orizont.

Offline

 



#2 2013-07-08 08:02:05

daenarys
Vizitator

Re: interuperea antibebe la jumatatea foliei

o sa iti vina menstruatia la catev zile dupa ce le intrerupi si trebuie sa te protejezi efiecient de o aventuala sarcina pt ca nu mai esti protejata daca le intrerupi inainte sa inchei folia smile

 

#3 2013-07-08 09:24:42

JaneDoe4
New member
Inregistrat: 2013-07-06
Mesaje: 8

Re: interuperea antibebe la jumatatea foliei

Rucsy, eu sunt in exact aceeasi situatie ca tine. Tot de la Marvelon mi se trage. Eu chiar am intrerupt administrarea lor deoarece chinurile erau insuportabile si mi-a venit ciclul a treia zi. Nu inteleg cum de am putut sa le iau atatea luni (anul trecut) fara sa-mi fie rau... De ce nu le mai suport?

Offline

 

#4 2013-07-08 12:05:46

andreea_andy2
Moderator
Participant la intalnirea nationala
De la: Gurile Deltei
Inregistrat: 2007-12-08
Mesaje: 10430

Re: interuperea antibebe la jumatatea foliei

Nu le mai suporti pentru ca in timp organismul nostru sufera modificari. Din aceasta cauza, acum nu ti se mai potrivesc marvelon. Mergi la medic si veti gasi impreuna pastilele potrivite pentru tine acum.


Fericita mamica de Aida Maria!

Offline

 

#5 2013-07-12 00:02:11

aranya
Membru
Inregistrat: 2013-07-11
Mesaje: 1

Re: interuperea antibebe la jumatatea foliei

Buna seara,

Nu am mai folosit contraceptive din 2011. Ultimul ciclu l-am avut pe 20 iunie. Am inceput foloia de mercilon pe 1 iulie 2013 (adica in a 10 a zi). Nu am luat decat o pastila, restul foliei am gasit-o tocata la gunoi(pt ca sotul isi doreste copii). Ce urmari poate avea acest lucru. Stiu ca nu e f bine pt organism.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-07-12 15:17:32

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: interuperea antibebe la jumatatea foliei

nici un fel de urmari. a fost doar o pastila...insa in ce priveste relatia cu sotul pot fi urmari. De aceea te sfatuiesc sa discutati si sa ajungeti la un punct comun


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.