homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Probleme cu sotul


#1 2013-07-16 20:01:26

mary79
Membru
Inregistrat: 2009-07-19
Mesaje: 3

probleme cu sotul

buna, fetelor! sunt insarcinata in 32 de saptamani si ma confrunt cu o "problema". din cauza unei sarcini mai dificile nu am putut avea relatii intime cu sotul meu cam din trim 2, iar de cateva ori l-am surprins uitandu-se la filme xxx si cu servetele pe langa el, era evident ce face... am luat totul ca pe o gluma si i-am zis, a negat la inceput, apoi mi-a zis ca se descurca si el cum poate. pe de o parte il inteleg, daca eu nu pot, intr-un fel sau altul treb sa rezolve problema, dar ma simt exclusa total din viata lui intima. adica a fost o perioada in care gasisem o cale de mijloc in sensul ca il stimulam cumva (oral sau manual) sa nu il tin chiar asa pe tusa cateva luni, numai ca acum nu mai vine la mine si a ales sa se satisfaca singur. poate nu vrea sa-mi faca mie rau, adica poate se gandeste ca daca tot nu pot sa obtin si eu placere sa nu ma chinuie, dar.... tot aiurea ma simt, daca nu ma mai vrea deloc? A parut sa inteleaga situatia mea, dar nu stiu ce sa cred. voi ce parere aveti?

Offline

 



#2 2013-07-16 20:16:57

daenarys
Vizitator

Re: probleme cu sotul

eu zic sa vb cu el si sa ii zici ce ne ai zis si noua.
in plus eu cred ca se poate gasi o cale sa fie ok pt amandoi si fara penetrare smile

 

#3 2013-07-17 09:35:52

anca90
Platinum member
Inregistrat: 2008-07-16
Mesaje: 20788

Re: probleme cu sotul

mary79 a scris:

numai ca acum nu mai vine la mine

nu astepta sa vina el la tine, du-te tu la el. arata-i ca esti dornica de momente intime cu el, chiar daca acestea nu presupun penetrare si orgasm din partea ta.
cum ai spus tu, el probabil vrea sa te protejeze, sa nu te incite daca tu nu poti avea contacte sexuale in perioada asta. dar spune-i ca nu vrei sa fii exclusa si ca iti doresti ca viata voastra intima sa nu aiba de suferit. apoi, ia atitudinea potrivita! succes!
imi pare rau ca ai probleme cu sarcina sad.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.