homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Oprirea anticonceptionalelor


#1 2013-08-05 11:49:07

andre3a22
Membru
Inregistrat: 2013-08-05
Mesaje: 1

oprirea anticonceptionalelor

Buna! Am si eu o intrebare. Am luat anticonceptionale mercilon timp de 3 ani. in luna aprilie le-am oprit. in luna mai si iunie mi-a venit ciclu regulat la 28 de zile, dar in luna iunie mi-a venit de 2 ori cilclu.ciclu care trebuia sa vina in iulie mi-a venit tot in iunie cu 3 zile inainte,deci la o perioada de 25 de zile fata de cealalalta luna. acum intrebarea mea este daca in august trebuia sa imi vina ciclu tot la o perioada de 25 de zile sau de 28 de zile cum imi venea normal? mentionez ca ciclu mi-a venit in luna aprilie pe 9, in mai pe 7,in iunie pe 4, si tot in iunie pe 29.

Ultima oara a fost editat de andre3a22 (2013-08-05 11:56:01)

Offline

 



#2 2013-08-05 13:09:49

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: oprirea anticonceptionalelor

in primele luni de dupa ce renunti la ac pot aparea dereglari, nu iti poate spune nimeni cand iti va veni urmatoarea menstruatie, trebuie sa urmaresti semnele (daca observi secretia specifica ovulatiei, menstruatia apare in cca 14 zile dupa aceea).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.