homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Comanda de ulei de ficat de cod fermentat-3


#39 2013-08-13 22:21:57

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

M-am trecut si eu cu cele 2.

Janis, cred ca mai bine ai pune link-ul cu tabelul la primul post, de asemenea si despre ulei, sa nu se intrebe cineva ce e cu el sau sa dea search in pagina sa gaseasca unde sa se treaca.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 



#40 2013-08-13 22:25:00

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Janis blend ala ai zis ca e mai bun? Mai nush cum? De-ala vreau, ca tine!

Fac eu plata de pe net, nu ma costa nimic. Cand s-o fac? Acuma?


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#41 2013-08-13 23:31:38

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Merci de idee,am sa-l pun maje!
Deno blend e ala mai bun dar ai la cioco,ulei e fara arome,poate ii place si asa...
Nu,plata dupa ce ne strangem toti...vedem transport...

Mama ta are drumuri prin cluj?ca vrea lucky si mai bine ce ziceti de a trimite un singur colet incolo/

De asemenea,as vrea sa va dau o idee,daca va permiteti sa acceptati ca Adina sa va trimita cu fan curier la  toate.platiti la destinatie,cred ca-i 21 lei. E pacat sa ne incurcam cu posta caci sunt greoi+ca nu mi se pare sigur.sunt totusi scumpe sticlutele,gasi-le-ar fuga..ca sa le sparga aia de la posta...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#42 2013-08-13 23:38:02

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Cu placere, Janis.
Da, eu sunt de acord sa imi aduca Fan Curier sticlutele acasa!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#43 2013-08-13 23:41:27

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Da da si eu cu fan curier!
D?j? am 2 colete de valoare pierdut e prin posta, si nu doar cea romana si cea Italiana e de toata primejdia...

Da, la lucky ii Duce mami, desigur!

Deci eu vreau cioco de-ala mai bun.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2013-08-13 23:55:39

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Janis , nu  merge sa ma trec in document. te rog,trece ma si pe mine cu 1 cioco 1 ulei fara arome. sti numele si prenumele de pe fb. si eu vreau cu  fan curier, ca oricum nu am cum sa ma duc la posta.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-08-13 23:56:36)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#45 2013-08-14 00:54:11

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Like,te rog mai incearca smile daca nu,da-mi email si cu adresa si poate imi lasi vreun telefon daca nu dam de tine cand om avea sticlutele...

Deno,pai am trecut un blend-cioco(ca mine) si un ulei fara arome e ok?


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#46 2013-08-14 01:05:08

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Da da e ok Janis, Multumesc tare mult!

Off pe cine sa mai corup sa cumpere, sa vina ciocopestele odataaaaa!
Ai creat o isterie Janis draga, d?j? I-am tinut discurs lui yannick cum ca ii voi da ceva bun di tat big_smile sper sa-l bea c-altfel ma Imbata sotul cu pestii mei cu tot rotfl


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#47 2013-08-14 01:24:03

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Time,scuze ca nu ti-am raspuns. E bun pt imunitate si absorbtia calciului,in linii mari.
Uite un articol al Simonei Dinu,de pe jurnaldenutritie:

Cu ce e indicat sa suplimentam?
Vitaminele liposolubile A, D3, K2 (4)
- ce colaboreaza in multe functii ale organismului, printre care imunitate si sanatatea oaselor si a dintilor. Stilul de viata (mai ales petrecutul timpului in spatii inchise), lipsa unor alimente traditionale de origine animala din dieta, precum si solul sterilizat, fac ca cei mai multi dintre noi sa fim deficienti.

Vitamina A- necesara pentru sanatatea ochilor, pentru sistemul imunitar, pentru sanatatea oaselor si a pielii, pentru crearea de noi celule, pentru protejarea grasimilor de oxidare etc.Se gaseste in alimentele de origine animala sub forma de retinol. In vegetale gasim carotenoide, precursori ai vitaminei A.Pentru a nu avea carente de vitamina A, este indicat sa consumam galbenusuri de ou, ficat de vitel, unt, legume colorate (alaturi de grasimi, astfel incat carotenoidele sa se transforme in vitamina A). Vitamina A sintetica este toxica (din pacate aproape toate complexele de multivitamine o contin)- singurul supliment recomandat pentru vitamina A este uleiul de ficat de cod fermentat, un supliment- aliment (eu il comand de aici).

Vitamina D3- importanta pentru mineralizarea oaselor, indispensabila sistemului imunitar. Carenta de vitamina D duce la probleme de sanatate precum: cancer, boli cardiovasculare, diabet, boli infectioase, scleroza multipla.Vitamina D este fabricata de organism in prezenta soarelui (in anumite conditii), dar este prezenta si in grasimile animale (daca animalele respective au stat in aer liber).Intr-un climat rece ca al nostru, pe langa consumul de alimente ce contin vitamina D (untura, somon, sardine, creveti pescuiti, unt, lactate integrale, oua), este indicat sa suplimentam si sa ne asiguram ca ajungem pana ajungem la un nivel de aproximativ 40 nanograme/ ml. Poate fi obtinuta din ulei de ficat de cod, dar se gasesc si suplimente separate de D3.


Vitamina K2- o vitamina mai putin pomenita, insa extrem de importanta, ce se gaseste in alimente precum unt si smantana, ficat, galbenusuri de ou, frunzoase, in muraturi (cu sare) si in branza veche, fermentata.Necesara pentru activarea anumitor proteine, inclusiv a celor care controleaza mineralizarea oaselor si prevenirea calcificarii tesuturilor moi. Carenta de vitamina K2 duce la ateroscleroza, cancer, la cresterea ratei mortalitatii din multiple cauze etc.Si vitamina K2 se poate lua din ulei de ficat de cod in amestec cu unt concentrat (butter oil)(se gaseste aici), dar si din suplimente separate (MK- 7 sau MK- 4). Uleiul de ficat de cod in combinatie cu unt concentrat sunt foarte eficiente in tratarea cariilor dentare.

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-08-14 01:26:03)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#48 2013-08-14 09:46:08

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

neata
ohoho, deja suntem 6 la ulei si 5 la ciocopeste, asa ca trebuie sa modificam preturile big_smile...incerc sa le modific eu mai tarziu...hai ca usor , usor , atingem pragul de 12.
janis, inca nu s-a trecut nimeni din cunostintele tale de pe fb? nu o fi accesat?
likeit te trec eu smile ...la localit am trecut breaza (parca asa retin eu), e ok?

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-08-14 09:54:51)


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#49 2013-08-14 10:55:16

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

uf, stai ca am incuract borcanele Adina.am pus-o pe deno la gel caci a zis ala complexul. stai linistita ca cele de pe grupul de fb nici n-au apucat sa se scrie , sa vezi cate sunt acolo lol asa ca stai linistita ca se fac...
faza e ca gelul are toate vitaminele cum am scris in postarea de mai sus si sunt in simbioza perfecta si se absorb...

sunt in tratative cu sotul daca mai avem bani sa iau si eu un gel fara aroma....

mai sunt 2 saptamani, lasa ca sa vezi cata lume strangem...

like sa nu te superi ca nu te=am pus aseara, dar si eu eram pe tel si nu prea pot modifica nimic de pe tel smile

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-08-14 10:55:52)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#50 2013-08-14 11:09:31

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

ok, atunci nu mai modific deocamdata nici un pret, oricum vedem inainte de comanda ce costuri ne vor iesi.
am inteles cu gelul, pare ok, dar eu raman la ulei ca stiu ca mi l*a luat data trecuta, eu sper ca daca e ok, sa mai lansam pe la 1/2 iernii spre primavara o comanda, adica daca asta ne tine 2-3 luni poate si mai mult, cam asa ar veni.


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#51 2013-08-14 13:44:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

am modificat eu. au mai pus fetele de pe fb, dar ele sunt cu capsule..oricum vad ca s-a strans ceva...

am facut o comanda test sa vad cat e exact, calculeaza cu 32.5 uleiul intr-adevar, cu 36 ciocopestele, in rest e la fel ca primul pret.
ah si totalul este 633 +34.5 shipping costs, dar mie imi da 631, in fine lol mai vedem spre sfarsit

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-08-14 14:01:18)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#52 2013-08-14 13:56:27

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

adinagrig a scris:

neata
ohoho, deja suntem 6 la ulei si 5 la ciocopeste, asa ca trebuie sa modificam preturile big_smile...incerc sa le modific eu mai tarziu...hai ca usor , usor , atingem pragul de 12.
janis, inca nu s-a trecut nimeni din cunostintele tale de pe fb? nu o fi accesat?
likeit te trec eu smile ...la localit am trecut breaza (parca asa retin eu), e ok?

Da, Adina e ok. si numarul il las aici, dupaia il sterg .

Deno ce amuzanta esti cu pestii. cred ca si sotul meu la fel rotfl

Acum am vazut, nu ma supar  Janis

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-08-14 13:58:30)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#53 2013-08-14 13:57:54

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

gata like sterge-l ca l-am notat


haha deno!

isterie zici?

sunt buna la marketing  angel

daca terminam mai repede poate facem mai repede de 1 sept, sa vorbesc cu sotul si eu sa vad de ce bani dispunem, dar nu mai mergem la munte in mini-vacanta asta, deci cred ca suntem ok smile
sa ne strangem toate si de pe fb si vorbim dupa smile

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-08-14 14:02:59)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#54 2013-08-17 11:13:57

lucky777
Insomniac member
De la: Cluj-Napoca
Inregistrat: 2007-11-22
Mesaje: 6420

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Sa nu ma uitati si pe mine cu 1 buc ciocopeste. smile
Noi vom fi plecati pana la sfarsitul lunii, dar vedem cum facem cu plata. Numarul meu de mobil cred ca-l aveti.


17.08.2010 Tudor Andrei smile
Doamne, iti multumesc pentru minune!

Offline

 

#55 2013-08-19 15:32:15

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

6 sau 12sunt pragurile nu? Am vazut ca am ajuns la 7 si 10. Eu vreau sa mai iau unul, sa iau 3 in total, dar astept sa vad unde sa il adaug wink


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#56 2013-08-19 15:38:04

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

pai maje speram sa depasim la cat mai multe nivelul de 12 smile ...


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#57 2013-08-19 15:56:21

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Comanda de ulei de ficat de cod fermentat

Ar trebui, ca mai e pana in septembrie wink


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.