homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrerupere Yaz


#1 2013-08-15 13:48:42

Mirela M
Membru
Inregistrat: 2013-08-15
Mesaje: 1

Intrerupere Yaz

Medicul endocrinolog mi-a prescris Yaz pentru a mi se regla menstruatia. (precizez ca am mers la endocrinolog pentru a gasi o cauza pentru problema mea - hirsutism).
Am luat yaz din septembrie (anul trecut ) pana in martie. De cand am incetat sa mai iau yaz, menstruatia imi vine neregulat, mai rau decat inainte.
spre exemplu ultima data mi-a venit pe 4 iulie. ce se intampla? e normal? tin sa precizez ca nu se pune problema de contact sexual.
E posibil ca din moment ce ai intrerupt anticonceptionalele, ciclul sa fie neregulat sau chiar sa lipseasca cateva luni?

Multumesc anticipat!

Ultima oara a fost editat de Mirela M (2013-08-15 13:49:51)

Offline

 



#2 2013-08-15 13:56:31

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Intrerupere Yaz

da, e normal, AC "regleaza" ciclul doarcat timp le iei, apoi el redevine neregulat, plus ca dupa ce le intrerupi dureaza cateva luni pana cand isi revine organismul, deci e posibil sa ai intarzieri si dereglari mai mari ca de obicei

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.