homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Shopping de cosmetice - 4-12


#210 2014-02-05 15:36:27

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 4

Buna, am nevoie de ajutoru vostru, iubitul meu are 37 de ani si a inceput sa aiba  pungi/cearcane sub ochi si riduri la coada ochiului. As vrea sa ii cumpar o crema antirid pentru ochi dar nu stiu  care este eficienta, nu ma pricep la antirid deloc. Vroiam sa  ma orientez in magazin, dar poate imi recomandati ceva la sigur. PS  vreau ceva bun dar nici nu am buget mai mare de 70lei  supa

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2014-02-05 15:37:08)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 



#211 2014-02-05 15:38:34

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 4

daca hidratarea e problema, poate folosi si o crema hidratanta  / pentru ochi de a ta
ridurile sunt de expresie, nu ai ce sa le faci, iar cearcanele / pungile nu se rezolva cu creme, sunt ori de la oboaseala, probleme cu rinichii - nu bea apa suficienta (daca nu le-a avut pana acum, unii oameni le au dintotdeauna)

Offline

 

#212 2014-02-05 17:11:21

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 4

heimdall a scris:

daca hidratarea e problema, poate folosi si o crema hidratanta  / pentru ochi de a ta
ridurile sunt de expresie, nu ai ce sa le faci, iar cearcanele / pungile nu se rezolva cu creme, sunt ori de la oboaseala, probleme cu rinichii - nu bea apa suficienta (daca nu le-a avut pana acum, unii oameni le au dintotdeauna)

pungile/cearcanele le-a avut mai dintotdeauna dar acum sunt din ce in ce mai evidentiate. Eu nu il pot da cu crema de la mine pt ca folosesc anti-acneice si nu il pot ajuta.

as vrea totusi sa ii cumpar o crema antirid pentru intretinere, cunoastepti creme cu rezultate multumitoare? Eu vroiam sa ma orientez catre un L`oreal sau Nivea Q10, dar merg mai mult pe reclama.


LE: am unt de shea acasa, poate fi folosit antirid?

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2014-02-05 17:36:48)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#213 2014-02-06 22:57:39

roxyi
Hero member
Inregistrat: 2007-07-14
Mesaje: 3009

Re: Shopping de cosmetice - 4

crema de corp Neutrogena (este superba, imi lasa pielea fina ca de bebelus)
crema de maini neutrogena
parfum cacharel amor amor

Offline

 

#214 2014-02-07 10:09:36

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Shopping de cosmetice - 4

Am citit ca sunt bune cremele/gelurile antirid de ochi: Skincode - antirid si anticearcan; Uriage Peptylis (e vreo 90 de lei), insa asta e "pentru primele riduri"; Uriage Isolift e pentru tenuri mature; mai stiu de Iwostin Hydratia (vreo 35-40 de lei) impotriva pungilor sub ochi, cearcanelor si riduri de tipul laba gastei (dar cred ca e, iarasi, de tipul "pentru primele riduri").
De asemenea, proprietati antirid au uleiurile de argan si de migdale dulci.

P.S. Produsele care tintesc reducerea pungilor contin ceva ce face sangele sa circule (sa ma corecteze cineva daca gresesc), de exemplu cofeina (gelul anticearcan Iwostin Hydratia si anticearcanul roll-on de la Garnier). Tot in acest sens, am tot vazut pe la emisiuni ca vedetele folosesc, ca truc.... crema de hemoroizi lol . nu am incercat, dar poate ar trebui sa incerc, macar de curiozitate. lol
Personal, constat ca am o privire "mai odihnita" dupa ce imi dau cu o crema (de ten, nu speciala pentru ochi) hidratanta pentru ten uscat care sa aiba apa termala in ea. Numai ca am citit ca cei cu tendinta de pungi nu s-ar impaca asa bine cu produsele de hidratare (ca pungile cica s-ar putea umfla mai mult nustiu , pungile fiind o retentie de apa de obicei), ci ar trebui sa opteze pentru produse mai mult "nutritive".

Ultima oara a fost editat de jeannie (2014-02-07 10:29:33)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#215 2014-02-09 18:42:06

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Shopping de cosmetice - 4

Lately:
-rimelul cel nou de la Max Factor
-2 creioane de ochi Flormar
-kit pt french Flormar
-un kit cu blush, bronzer si iluminator Sleek
-2 pensule Real Techniques
-ser hidratant Caudalie
-set cu ulei si gomaj Caudalie

Offline

 

#216 2014-02-09 18:47:43

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 4

ah, cum e rimelul ? azi am intrebat si eu de el la kendra, dar abia il adusesera si nu era inca la vanzare  neutral

ontopic : tratamentul asta de la Rimmel (5 in 1): http://ro.rimmellondon.com/produse/nail … tru-unghii
de fapt aveam nevoie de un 2 in 1- base si top coat pentru cand vreau doar lac transparent, am base si top coat separat, dar folosite singure nu au suficient luciu

Offline

 

#217 2014-02-09 18:52:53

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Shopping de cosmetice - 4

heim, e super! Preferatul meu era 2000 calorie, dar mi se pare ca asta face treaba mai buna. Mi se pare ca lasa cam mult pe gene, ceea ce mie nu imi place, dar avand in vedere ca e la inceput si e plin, nah... Eu oricum sterg cu un servetel periuta inainte sa ma dau pe gene si se ia surplusul si nu raman incarcate (am invatat de la Wayne Goss big_smile).
Eu l-am luat de la DM, cu 60 ron. Era si unul desfacut, asa incat am putut sa vad exact cum arata periutele (pt mine periuta e cea mai importanta, nu ma descurc cu orice fel) si astea erau pe gustul meu ambele. Mi-l doream de cand am vazut pe bloguri ca a aparut si nu m-a dezamagit cand l-am luat. Nu ma asteptam sa fie in niciun fel, l-am incercat si mi-a placut. Nu stiu sa-ti zic daca face minuni, dar mie imi place.

Offline

 

#218 2014-02-09 18:57:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 4

mersi mult  puss sper sa trec zilele astea pe la un dm sa-l iau
eu am un mini-pieptene pentru gene cu care le separ, in genul asta : http://www.thebodyshop-usa.com/images/p … comb_l.jpg
e foarte practic

Offline

 

#219 2014-02-09 19:05:19

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Shopping de cosmetice - 4

Am si eu din ala la periuta pt sprancene. big_smile Cand eram mai tanara si mai curajoasa, le mai separam cu acul. lol Nah, mie nu imi place sa ramana decat fff putin rimel cand dau pe gene, nu pt ca s-ar lipi, ci pt ca le simt asa grele, nush cum se explic. lol Le am si destul de lungi, nu pot sa ma plang, si nu prea insist cu periuta ca sa le alungesc. Cand ies undeva si imi dau cu mai mult rimel, parca imi intra in ochi asa, nu stiu, imi vad genele si nu imi place.

Eu l-am cautat innebunita in Auchan, la standul de cosmetice si nu il primisera... Stiam ca de obicei sunt cu 4-5 lei mai ieftine acolo, dar n-am mai avut rabdare sa il aduca.

Offline

 

#220 2014-02-09 19:07:15

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 4

da, si eu la fel patesc, mi se si incurca genele, cum sa zic smile
da, si eu am intrebat in mai multe locuri, si la kendra asta, conform obiceiului romanesc, tocmai incercau sa ma convinga ca nu exista un asemenea rimel si sunt eu nebuna  roll

Offline

 

#221 2014-02-09 19:51:15

heart_breaker
Sr. member
Inregistrat: 2010-05-12
Mesaje: 1870

Re: Shopping de cosmetice - 4

Da, da, si mie mi s-a spus in Auchan ca nu exista. lol La obiceiul asta romanesc se adauga unul si mai romanesc: cand te duci hotarata sa cumperi un produs cosmetic, daca vanzatoarea nu stie despre ce e vorba sau produsul nu mai e pe stoc, incearca sa te convinga ca exista altceva de x ori mai bun care merita atentia ta. Bine, alternativa e si mai scumpa, bineinteles. Asa patesc de fiecare data cand intreb pe la Sephora de ceva ce stiu sigur ca vreau. Dar niciodata nu ma las influentata de insistenta vanzatoarelor. big_smile

Offline

 

#222 2014-02-09 19:59:17

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Shopping de cosmetice - 4

a, da... pana la urma asta inteleg, dar chestia cu "nu exista"... sunt chiar atatia oameni care vor sa cumpere produse imaginare ?
am ajuns sa scot telefonul, caut pe net si le arat produsul  bang
la o faza din asta ce a facut vanzatoarea de la Sephora ? a scos alt produs si incerca sa ma convinga ca e ala aratat de mine... bine, nu sunt nebuna, doar ca nu vad bine lol

Offline

 

#223 2014-02-12 22:35:27

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Shopping de cosmetice - 4

Daca sunteti in cautare de fond de ten in DM am vazut ca au reduceri destul de bune la cele de la astor(30% reducere) si cei de la maybelline au scos un nou fond de ten (Better skin) si e redus la 25 de lei.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#224 2014-02-13 14:23:47

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 4

-=-baby_pink-=- a scris:

Daca sunteti in cautare de fond de ten in DM am vazut ca au reduceri destul de bune la cele de la astor(30% reducere) si cei de la maybelline au scos un nou fond de ten (Better skin) si e redus la 25 de lei.

Multumim, diseara dupa munca in DM ma opresc   shopping

LE: imi place DM, intotdeauna are reduceri substantiale la cosmetice si sunt destul de dese reducerile (daca esti pe faza)

Ultima oara a fost editat de pink_martini (2014-02-13 14:24:46)


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#225 2014-02-13 20:38:33

-=-baby_pink-=-
Insomniac member
Inregistrat: 2009-07-30
Mesaje: 7743

Re: Shopping de cosmetice - 4

da,si eu am observat ca au mereu reduceri destul de bune..mai mereu imi iau tot felul de chestii la preturi mult mai mici.
pe mine ma tenteaza astor skin match sau cel nou de la maybelline,dar nu mai aveau nuante deschise..merg maine in alt DM din oras sa vad poate am noroc acolo.


•Trecutul si circumstantele ti-ar putea influenta personalitatea,dar esti responsabil pentru ceea ce devii! •

Offline

 

#226 2014-02-14 10:09:17

alinda
Diamond member
Inregistrat: 2008-01-07
Mesaje: 55441

Re: Shopping de cosmetice - 4

daca sunteti interesate, azi e promotie la Centrofarm, -25% la produsele Vichy si LRP


"I am the Lizard King, I can do anything."- Jim Morrison

Offline

 

#227 2014-02-14 10:10:29

jeannie
Addicted member
Inregistrat: 2010-07-13
Mesaje: 14512

Re: Shopping de cosmetice - 4

Mersi de info! smile

Offline

 

#228 2014-02-14 11:09:28

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Shopping de cosmetice - 4

-=-baby_pink-=- a scris:

da,si eu am observat ca au mereu reduceri destul de bune..mai mereu imi iau tot felul de chestii la preturi mult mai mici.
pe mine ma tenteaza astor skin match sau cel nou de la maybelline,dar nu mai aveau nuante deschise..merg maine in alt DM din oras sa vad poate am noroc acolo.

am fost la DM sa imi iau FDT si m-am intors acasa cu mascara l`oreal million cills. Era toata gama de rimeluri la reducere si am zis ca este momentul, dar o sa ma mai intorc si dupa fond de ten, erau o gramada la promotie , nu stiu de care sa imi iau.


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.