homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26-29


#533 2013-09-17 09:35:44

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

'neata wave

fetelor, nu stiu cat de real este dar asa scria mamica respectiva. inclin sa o cred totusi, nu vad de ce ar inventa sad era convinsa ca face bine cu o dezinfectare d-asta cu domestos din cand in cand.

azi avem sedinta de coordonare. am facut o negresa care PARE buna. sper ca n-am uitat sa pun ceva in ea big_smile nu gust ca dupa aia nu ma mai pot opri tongue

Offline

 



#534 2013-09-17 09:46:28

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Neata,

Deno si noi tot muci aposi am avut, au tinut vreo 3-4 zile asa, apoi au devenit mai vascosi. Cand erau aposi curgeau continuu si se infunda non-stop, si noi am avut o noapte alba, ca nu putea mititica sa doarma deloc, se si speria ca nu putea sa respire pe nas. Stiu cat de groaznic e sa il vezi chinuindu-se asa, dar va trece in cateva zile..
Pt tuse si noi tot Prospan am luat. I-am mai dat Vitamina C si Oscilococcinum. Noua ne-a trecut relativ repede...adica mucii au curs o saptamana dar macar dormea noaptea, nu se mai infunda asa..si nici febra nu mai facea.

Eu i-am facut si Rotarixul, 2 doze, dar prima doza a dat-o afara..ca asta e vaccin care se da pe gurita, si ea regurgita mult atunci..Nu a avut niciun efect secundar, la niciuna din doze.

Ultima oara a fost editat de cris8 (2013-09-17 09:47:13)


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#535 2013-09-17 10:42:26

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

hello!
pup mamicile!
sanatate lui Yann!
garga, miam+miam...!
am auzit si eu de spalat vase cu domestos.... grr!
in perioada asta eu l-am tinut pe razvan imbracat mai bine, chiar si cu caciulita pe cap ca e un vant groaznic la noi. si dupa ce am tras aproape 2 sapt cu muci si tuse, de nu a mancat decat ceai si supa, a slabit saracul o gramada... nu imi mai vine sa risc, asa ca prefer sa il tin mai acoperit. e inselator rau...
mi-a zis mami ca ar vrea sa il duca pe la gradi la noi in sat, sa mai socializeze si el cu copiii. educatoarea il primeste asa ca de azi-maine se duc in vizita, dar nu o sa il lase singurel stau impreuna o ora-doua...


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#536 2013-09-17 13:12:23

Reina
Hero member
De la: bucuresti
Inregistrat: 2007-02-01
Mesaje: 3881

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Foarte aiurea daca ar fi adevarata chestia cu domestos, nu zic ca nu e posibil , pana la urma orice e posibil la noi, nu te mai mira nimic
Am dus copilul la cresa si ma gandesc numai la el ,ieri a dormit doar o jum de ora pana la 6 seara, era rupt.  Vreau sa treaca timpul sa il iau mai repede , poate cd ma voi duce la serviciu ma voi lua cu munca si nu o sa ma mai simt asa


Mamica de 2 pui scumpi

Offline

 

#537 2013-09-17 13:13:06

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

E bine asa poke, si eu o sa il duc de la anul


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

 Publicitate


loading...

#538 2013-09-17 13:21:58

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Neata!

Noaptea asta a fost mai groaznica decat cealalta, a plans si s-a zbatut toata noaptea, chiar si in brate la verticala.
Acum dimineata s-au mai inchegat o idee secretiile, am reusit sa-l si aspir dupa aerosol, dar tot horcaie. Febra nu a mai trecut de 38, ii pun supozitor la 8 ore.
Acum ii fac dupa concentrata de zarzavat, a mancat 50 gr de Gris cu lapte si mar, dar nu prea vrea sa bea sad
acum e vioi, umbla prin casa si povesteste in treaba lui.

Eu cred ca il ajuta aerosolii, in timpul lor si dupa eliminate cea mai mare parte de muci, stranuta si tot ies.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#539 2013-09-17 13:34:26

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

si noi am fost azi la gradi,Doamne ce obosita am venit as fi dormit,dar pe Dami nu-l mai culc la pranz ca se culca prea tarziu seara si la 8.30 il pun la nani
azi am stat pana la 11 la gradi,a fost ok , a venit de 2-3 ori sa ma caute
educatoarea este ok, are si ea un coipl de aproape 3 ani care este la alta gradi
nu-mi place aici ca nu au sapun,hartie (lre-am dus de acasa) si este singura la 20 de copii,partea cea mai proasta este ca nu ii poate cuprinde pe toti si al meu a iesit de 2-3 ori din sala fara sa-l vada ,noroc ca am avut inspiratia de nu am plecata acasa si am stat cu Clara pe hol
i-am zis de treaba asta si a zis ca va inchuia usa,sper sa si faca asa


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#540 2013-09-17 14:23:49

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

razvan se cam sperie de straini si de alti copii, cu cei pe care ii stie se joaca, n-are treaba...si daca tot e gradi peste drum de noi, sunt si decat 10 copilasi si am zis sa se duca cu el. dar nu vreau sa il lase singur, sa stea impreuna.
ginutza, succes lui Dami! sa stii ca si la nepotica mea  la gradi le-a cerut bani pt hartie ig, sapun, servetele si prosoape de bucatarie,toate consumabilele se platesc....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#541 2013-09-17 14:30:35

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Rei sad

Eu am o boala: sa nu am copilul incercanat lol De..aia il sculc des.

Poke, frumos asa, sa se duca un pic la gradi smile

Deno sad

Gi, e de stat gradi?


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#542 2013-09-17 14:30:37

ginutza
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2007-09-19
Mesaje: 2119

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

noua nu ne-a cerut bani, am dus eu un sapun lichid si hartie ca nu aveau cu ce sa se spele pe maini,dar chiar acum ma gandeam sa ii zic maine sa strangem de la fiecare ca sa cumparam


Nu te poți simți în largul tău fără aprobarea ta.

Offline

 

#543 2013-09-17 14:36:27

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Deno sad ce va mai chinuiti... puss sanatate!

Poke,eu va trebui sa-l duc,n-am de ales la 2ani. El e f sociabil,de genul ala care pupa copii necunoscuti pe strada lol sper sa ramana asa,sa nu se schimbe

Mi-a venit uleiul..pfoaai.mi-a cazut cerul in cap caci ce am luat contine lapte(gelul cu cioco) .imi venea sa plang,cat am muncit,si cat voi mai munci sa ma intalnesc cu atata lume..
Dar se pare ca o mamica de pe fb e dispusa sa faca schimb..DD ajuta!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#544 2013-09-17 14:50:27

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Janis si eu sunt dispusa sa fac schimb! Imi dai mie ciocopestele si iti iei uleiul normal, iti dau diferenta de bani. Nu te stresa, se rezolva.

Maje vezi ca cearcanele pot fi parte din constitutia copilului, majoritatea au cearcane, si yannick ii intrece pe toti...
Cand vin in tara ii fac un set complet de analize sa nu fie vreun alt bai.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#545 2013-09-17 14:51:46

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

puss fetele

Am citit pe sarite ca sunt la serviciu sad

Deno...sanatate rapida la pui mic

Katey...Prevenar-ul e 230lei la Farmacia Tei (parca esti din Buc...iarta-ma nu prea am tinere de minte la nume si localitati sad )


1z+ de fericire

Offline

 

#546 2013-09-17 14:53:44

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Deno sad  sananate!

Janis, poate faceti schimb.

Ginuta, n au sapun si hartie? yikes

Mamici wave  par

Garga, cepofta mi ai facut cu negresa..de la un timp bag cat cuprinde dulciuri, dar nu cioco, mananc mai mult felie cu lapte de la Kinder, e delicioasa.in loc sa i dau copilului ca pentru el am luat, mananc eu..eu imi cumpar negresa, ca de facut nu stiu daca mia r iesi si nu am nici timp. atat de lene imi e si nu am nici timp nici sa mamanc, sa scot mancarea din frigider, doar pentru copiii scot.raman cam nemancata,si bag dulciuri..

Anastasia dorme de la 11.30 in continuu si acum , a baut lapte prin somn..doarme mai bine de ceva timp.daca nu o pun la somn cand trebuie, plange atat de rau, incerc sa nu intarzii..

Oare de la oboseala nu am pofta de mancare? si am pofta de dulciuri doar.nici fructe nu mananc, ce sa mai zic de supe si mancare.iar slabesc, si ma paste anemia.

Si eu i am facut Prevenarul lui David..si da, se face inainte de a intra in colectivitate. am dat pe el 400 de lei.de la farmacia Help unde sunt maiscumpe, dar nu l gaseam. dar asta nu e ROR ul?nu mai stiu. n a avut nici o reactie, a fost foarte bine.

Ia uitati aici, am gasit ceva..
: http://literesicifre.wordpress.com/2012 … i-copilul/

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-09-17 15:09:40)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#547 2013-09-17 15:05:03

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Janis bine ca ai gasit sa faci schimb!

Deno, nu, nu, Eduard nu are cearcane defel lol Cand e obosit i se adancesc ochii, face inca 1 linie sub ochi si i se inroseste pielea sub ochi si ii apar vinisoare pe ploape si uneori si pe nari.

Eu cand citesc 'negresa' ma gandesc la cea facuta de Lore, de care am tot zis ca o fac si nu am mai facut.o.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#548 2013-09-17 15:06:15

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

razvan nu are cearcane, dar el doarme muuult, ziua 3 ore, noaptea cam 10...
janis, voi stati mai mult pe afara...noi daca am stat mai mult in curte, au mai venit cativa prieteni la noi cu bbii, si mai avem 2 prieteni vecini.dar nu am iesit pe la locurile de joaca si nu a avut cine stie ce tangente cu copiii. de copii nu se sperie, dar nici nu il atrag...
in schimb,daca se apropie vreun adult mai rapid de el, se sperie, se urca pe mine si ma strange in brate, plange si refuza orice contact cu respectivul.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#549 2013-09-17 15:10:35

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Asta e dezavantajul de a sta la casa ce povestesti tu, Poke. Bine, din punctul meu de vedere. Noi incercam sa il plimbam printre 'fiinte' ( lol sa cuprind tot) cat mai mult, dar nu putem zilnic,,,si clar nu de luni pana Joi, cand e sotul cu serviciul hmm


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#550 2013-09-17 15:14:19

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Maje smile cat are Eduard?aproape 7 luni? incearca sa stea in fundic?

am mai gasit astea.. acum nici nu mai stii ce sa zici si sa faci..eu oricum i am vaccinat.
http://www.mamica.ro/vaccinul-ror/
http://bucovinaprofunda.wordpress.com/2 … inul-ror/. am voie sa le pun, cred, nu?

Noi nu prea avem aici vecini cu copii, stam cam izolati de copii, doar cand mergem in parc..asta e..nici la gradinita nu l am lasat, ca erau numai copii mai mari, si nu stiu daca puteau sa aibe grija de el cum am eu acasa, fiind mai mic , are nevoie de mult mai multa atentie decat un copil care a implinit 3 ani.. si nu  m am putut baza pe educatoarele alea de acolo..plus ca el n a racit de cand s a nascut decat de 2-3 ori si nu rau, asa raceli..il mai tin pana la anul si e bine si pentru imunitate.

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-09-17 15:20:34)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#551 2013-09-17 15:15:52

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

eu l-am lasat mult acasa si cu mami, cand plecam in vizite, pt ca el se culca devreme seara, ziua avea tot asa o multime de somnuri si preferam sa il las linistit si sa nu il car dupa mine.
nici cu banutii nu am stat bine sa putem iesi prin oras la plimbareala ft des si uite asa.
nu stiu sigur daca asta e motivul, dar eu asa cred. e si rusinos din fire, ma mosteneste, din pacate sad


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.