homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26-42


#780 2013-09-20 17:23:20

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Happy, eu zic ca e normal. Si tu esti ca mine, ai asteptari prea mari de la Sara tongue

Sa va zic ce a facut yannick. Era in premergator, si pe masuta din living, care e la nivelul umarului lui, este fructiera. S-a dus la masa, s-a ridicat pe varfuri si a intins mana la cel mai apropiat fruct, dar abia il putea apuca de departe ce era. S-a chinuit cam 1 min, si a luat o piersica din care a mancat cu dintisorii lui cam jumatate, cu tot cu coaja hjarta
L-am si pozat, clar, e pe feisbuc rotfl


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#781 2013-09-20 17:50:32

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

l-am vazut hjarta

Offline

 

#782 2013-09-20 18:16:00

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Am iesit afara si in jumatate de ora au inceput sa-i curga ambii ochi bang cred ca o sa ne chinuie multe amaratul de stafilococ.

Deno, n-am asteptari mari de la ea, doar o urmaresc si sunt unele aspecte care nu imi plac.

L-am vazut si eu pe Y. tare dulce!!

Offline

 

#783 2013-09-20 18:29:40

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Happy, exact sentimentul asta il am si eu fata de yannick si ma autoeduc zi de zi ca sa-l las sa creasca frumos si sa nu mai fiu frustrata, ca altii fac si el nu face...

Aaaaaaaaa, maine ne Duce sotul la zoo, una din cele mai mari din Europa, la 150 km, mergem cu trenul big_smile abia astept happydance


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#784 2013-09-20 18:49:52

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Deno, am vazut poza, este delicios el mancand..ce destept e si mai ales ambitios , nu s a lasat si a luat. smile  par   super ca mergeti la zooo, si mai ales acolo.

Happy,  sad  ce va mai chinuiti si voi cu ochisorii..ceva naturist oare nu o exista , un ceai ceva sa o tamponezi cu o compresa la ochisori putin.  par

Si noi ne chinuim cu dintii, fira ar mama lor sa fie, azi a fost mult mai bine ca ieri, dar manaca la o distanta de 4-5 ore jumate.. cred ca e foarte satios laptele asta.
Azi am stat afara cu ei 3 ore ca inghetasem eu, am fost la magazin cu toti 3, am mers pe jos 1km jumate, au fost cuminti, D. cu M. se tin de mana, dar a fost foarte greu pentru mine cu toti, A. in carut...stres nu gluma pe mine..de obicei nu merg asa mult cu ei pe strada, afara dar am zis sa iesm ca nu mai aveau stare..mi a ajuns.nu mai iesim decat cu masina, numai ca, virgula cu masina mai imi trebuie un scaun de masina, am 2..si nu pot sa merg asa cu ei. pffff. abia astept sa vina mama sa ma ajute disperat

Eu n am asteptari de la A. adica, nu stiu ii las pe ei in ritmul lor ca daca m as mai stresa si pentru asta..nu stiu cum as deveni.


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

 Publicitate


loading...

#785 2013-09-20 19:22:45

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Am vorbit pe Viber cu sora.mea de peste hotare cred ca o ora hjarta Nu ne.am mai auzit de vreo 2 saptamani cand imi zisese ca are baiat.

Deno lol Eu inca nu l.am vazut.

Janis, am retinut unde sa caut. Multumesc!

Be, sa fie mai bine cu diversificarea!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#786 2013-09-20 20:49:45

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Hello,

Ochisori,, eu am renuntat demult la laptele AR. I-am dat doar o luna jumate, de la 6 luni am trecut pe cel normal. Incepusem oricum si diversificarea...ideea e ca nu s-a cunoscut ca nu ii mai dau AR, acum nu mai da afara niciodata, nici picatura.

Garga, imi pare rau de regres...sad sa speram ca e doar temporar...mereu ma gandesc la voi, si mie mi-e foarte teama de bolile astea. Am o prietena in SUA si imi zicea ca acolo e groaznic de raspandita boala asta, si in majoritatea cazurilor la baietei, nu stiu de ce... Off..sa dea Dumnezeu sa fie din ce in ce mai bine Stef!


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#787 2013-09-20 21:04:48

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

rruxxy a scris:

Nu-mi era dor de raceli...aspirator, urlete, iar muci, iar aspirator, iar urlete  forgetit  Asta cu Mara ca Vlad e super linistit si-si sufla singurel nasul.

Am o vecina la bloc care de fiecare data cand il vede pe Vlad il intreaba daca zice saru'mana. "nu zici? dar de ce nu zici? baiat mare, e rusine sa nu zici! ce rusine!"
Intrebare: ii atrag atentia, ii spun sa inceteze sau ii dau ignor?

Discuta cu Vlad! Serios, spune-i asa, intr-o doara: stii vecina X care spune bla, bla RUSINE??? EU cred ca nu vrea neaparat sa spuna RUSINE ci ca nu-i politicos sa treci pe langa ea si sa nu o saluti.
EU (pune mereu accentul pe EU) zic sa incercam sa fim politicosi, sa ii spunem saru' mana sau buna-ziua. Tu ce crezi?

Nu-i te "lua" cu vecina pentru ca asa stie, asa "a prins" de pe vremea ei. Mai bine ignor-o si mereu discuta cu Vladut. Eu asa as face.


Am avut aseara prima sedinta cu parintii. Sedintele aici sunt asa: prima jumatate de ora toti parintii (pt ca toate clasele din scoala au sedinta) toti parintii sunt adunati in sala de sport si directorul scolii (principal) da raportul: scoala este pe locul X la nivel national, o ducem bine la materiile astea si rau la astealalte, desfasuram urmatoarele activitati etc. Evident, fiind scoala religioasa se incepe cu o rugaciune. Si asa am constatat ca suntem singurii ne-catolici.
Apoi, parintii se duc la clasa unde unvata copilul lor. Si stau pe scaunelul din drptul unui dosarunde este munca copilului tau. Vezi exact ce a lucrat copilul cat a fost la scoala. Carol are 5 profesoare plus cea de la programul de joaca (before-after school). Fiecare profesor spune in general cam ce a facut cu clasa pana la momentul sedintei. Si apoi stai la coada si discuti cu fiecare in parte.

Bubulina noastra este cea mai mica din scoala lucrul mentionat si de director si de profesori. Insa "diriginta" - profesoara principala (ca si ceilalti profi) ne-au spus ca, dupa standardele lor, este cu 2 ani inainte. Am fost tare mandri amandoi.

Nu vreti sa stiti curriculum lol. Carte, carte, joaca, mancare, joaca, carte, plecat acasa.
Ne-au zis ca, CArol este tare sociabila insa Lina, saraca...mama ei s-a certat cu profa principala. Lina plange mult tare. Azi dimineata ne-a lasat-o noua sa o ducem la scoala pt ca ea pierde trenul spre job si Lina s-a bagat sub masa din bucatarie si urla ca nu vrea la scoala. Toti trei ne-am chinuit sa o scoatem de acolo (eu, Carol si sotul) si mi-a zis sotul ca a plans tare in masina.
Aveti idee de ce ar putea sa planga un copil si dupa 2 saptamani de scoala? Este mare, este cu 6 luni inaintea lui Carol, s-a nascut la sf lui Iunie.

DEno vreau si eu sa il vad pe Yannic in action smile. Like multa rabdare cu dintii. Am vazut ca Andreea &Co. au ajuns pe plaja deja


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#788 2013-09-20 21:07:13

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Happy, si C e in lumea lui in carut, staaaa si se uita. El are si niste ochi albastri hipnotici, de ma sperie. Este exact opusul Sarei, inteleg, ca Sara vrea numai in brate. Sper ca este ok, clar pot comunica cu el, zambeste inapoi daca ii zambesti, rade, si in general comunica. Eu cred ca momentan e suficient.  Numele eu nu cred ca si-l stie, pot uneori sa-i captez atentia stigandu-l, dar nu cred ca reactioneaza la nume, ci la sunet/miscare.
El nu se intoarce decat de pe spate pe burta, si doar intr-o parte. Dupa ce se plictiseste de stat pe burta incepe sa planga sa-l intorc eu


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#789 2013-09-20 21:12:51

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Flow, felicitari pentru Carol cea inteligenta! hjarta Poate ca rad colegii de Lina nustiu

Rose, imi zici ce culoare si model vrei fularul? lol Eu mi-am facut azi din acela, gros, cu ce mai aveam in casa. Inca nu am pus poza ca nu il gasesc lol Cred ca e la copil in camera.
Daca stiam ce culoare vrei ma duceam azi la mercenarie. Cred ca ajung maine.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#790 2013-09-20 21:27:11

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Cris, si ce lapte ii dai acum? Tu parca NAN ii dadeai? Ar tot de la nan ai dat? 
?
Mai am doua cutii de AR si la ultima cred ca incepem trecere pe humana normal. Mi s.a scarbit mie de Ar....da ea saraca.
Va pup. Noi maine dimi plecam dar tot o sa intru pe tel....oricum si acasa mai mult pe tel stau.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#791 2013-09-20 21:31:57

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Maje multumesc. Ma bucur ca nu-i mototoala si ca se descurca singura. Singura la baie, singura trebuie sa se imbrace, sa isi care bagajele de la o clasa la alta, sa isi ia cartile de la biblioteca, sa isi caute profesoara dimineata cand toti sunt scosi in curtea scolii pana suna clopotelul. Nu are nemeni voie sa ii ajute.

Am vazut ca la desen face bine. Nu perfect cum, de ex, am vazut ca a facut Lina - Lina nu a depasit conturul la niste rachete deloc, Carol a mai depasit. O fetita de aceeasi arta cu Lina (deci, 6 luni inaintea lui Carol) a desenat perfect. Insa a re-invatat engleza si o sa trebuiasca sa mai lucram noi un pic cu ea; s-a descurcat ft bine la public speaking cand a spus o poveste despre cand era ea mica rotfl, si la alfabet. Se descurca si de asta sunt mandra de nu mai pot. Cum o sa invete este treaba ei. I-am explicat ce inseamna sa invete si daca nu vrea sa o faca este strict treaba ei. V-am zis ca-s mai dura un pic dar nu comenteaza nimic.

Cu Lina cred ca este o problema, cred ca ii este frica de unde dintre profesoare. Nu se poate ca un copil sa se ascunda sub masa de frica. SI ma uitam la fetisoara ei si era transfigurata de frica. Eu o sa discut cu vecina ca poate se intampla ceva la scoala pt ca altfel nu-mi explic de unde atata frica.

Am facut 6 programari la masaj si am primit un cadou, o crema de corp - http://www.ebay.com.au/itm/AROMA-BODY-L … rperpflege

O recomand pentru ca mi se pare tare faina (are si chimicale in ea, dar na, cand este pe degeaba nu mai zic nimc smile


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#792 2013-09-20 21:32:18

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

cris, multumim  par

Offline

 

#793 2013-09-20 21:32:25

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Maje, roz!!! smile
Daca nu gasesti roz, turcoaz sau mov.
Cagula poate sa fie orice culoare, dar sa fie din bumbac, sa nu-l zgarie.
Mersi mult! hjarta  hjarta  hjarta


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#794 2013-09-20 21:38:59

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Aoleeeeu fetelor, nu se lasa pruncu meu numa cu o piersica.
Am fost afara si cand am venit l-am pus in premergator ca urla sa merg sa-I pregatesc mancarea. Ma striga sotul: "D, tu I-ai pus fructiera in brate"
Whaaat rotfl ? Pe cand vin, copilu meu cu toate fructele in premergator si fructiera(de portelan!!!!) o tinea in maini disperat
N-am mai apucat sa-l poses ca ne-am panic at si nu stiam cum sa I-o Luam.

Flower, am pus poza pe fb.

Multumim de aprecieri puss

Nu cred ca mai mergem maine ca am iesit cu el afara o ora si I s-a umplut nasul de muci, a facut urat pana acasa se tot inneca.
O lasam pe cand se vindeca sad chiar nu-l putem tine o zi intreaba afara si maine se anunta 16 gr...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#795 2013-09-20 21:46:32

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Flow, si eu as fi mandra doar daca as auzi cum imi lauda directorul copilulul in fata intregii scoli lol daramite cate mai zici tu ca face singurica hjarta

Rose, gros sau cu floare? Roz mai pal sau mai bombon? lol
A vazut sora.mea azi bumbac. Din ala o sa iau. Negru e ok?
Haide ca mutai Bazarul aici lol


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#796 2013-09-20 21:50:26

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Flow hjarta  Carol mereu a fost mult, mult inaintea copiilor de aceeasi varsta. inca de cand avea un an si ceva si povesteai tu de ea, ramaneam ca la dentist smile

Deno, tare cu fructiera lol

Offline

 

#797 2013-09-20 21:59:13

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Ochisori, da, NAN ii dau, cu asta am mers de la inceput si ei i-a mers f bine. AR tot de la NAN, iar acum NAN 2, ca dupa 6 luni stii ca se da altul.. Insa ea mai papa lapte acum doar dimineata si seara...

Maje, Rose, ma tot tin sa va zic, am luat si eu gel de dus de la Topfer pt bebelina, mi se pare ff ok. tummenupp


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#798 2013-09-20 22:28:43

adalliere
Full member
Inregistrat: 2011-06-24
Mesaje: 892

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

buna seara fetelor ! am mai venit si eu pe la voi ....imi lipsiti !  ce bine era cand aveam burtica si-mi petreceam timpul cu voi pe forum ...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.