homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26-45


#837 2013-09-21 19:50:14

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Noi facem gratare afara ca sunt 19 gr happydance

Am fost si eu maje pe la magazine azi, a venit si tata cu noi, m-am plans ca trebuie sa-I iau lui yann pijamale si a zis ca I le cumpara el cadou de ziua lui, I-am luat vreo 7 lol daca tot s-a oferit big_smile

Si mi-am luat si eu sosoooooni caldurosi de iarna hjarta  cu urechi de pisicuta hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 



#838 2013-09-21 20:08:20

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Be, nici eu nu i.am dat fier.

Deno, 7 perechi de pijamale? 8e cadou voluminos rotfl2 Pai sa le purtati cu placere si tu si Yannick!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#839 2013-09-21 20:28:06

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

sa le purtati sanatosi, Deno!

Offline

 

#840 2013-09-21 22:03:53

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Happy, i-am dat eu fier, făcea la 3-4 zile, verde ?nchis p?nă la negru şi cu miros aşa metalic, ca de... fier. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#841 2013-09-21 22:29:36

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Maje, am ajuns sa-l culc cu hainele ce iese afara ca nu aveam nicio pijama!
Si I-am luat cateva bluza si pantaloni, si 2 salopete intregi.
I le mai dau si prin casa ziua ca sunt comode tare.

Multumim!

Am avut si musafiri, casa plina, ce frumos a fost hjarta


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#842 2013-09-21 22:54:13

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Deno, acum inteleg smile


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#843 2013-09-21 23:01:42

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

maje, mai pandeste o data la Diversificare chicot


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#844 2013-09-21 23:12:02

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

wink


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#845 2013-09-22 00:30:31

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

I-am probat Nataliei gecutele de primavara trecuta si inca ii vin. Aveti idee unde (si daca) gasesc sa ii iau doar salopeta de fash pt. iarna asta?
Dar sa nu ma trimiteti la Intersport sau Rossignol. tongue


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#846 2013-09-22 00:37:59

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Doar pantaloni, sau combinezon cu totul?
Combinezon parca vazusem la bonprix, am comandat eu niste chestii si tin minte ca era si asta...
Si am fost la Carrefour sapt trecuta, erau niste chestii tare dragute, am remarcat niste vestute de fas foarte practice, poate au si salopete...


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#847 2013-09-22 00:42:20

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Doar pantaloni, asta ziceam, ca gecute ar avea 2. Cel putin pe toamna ca pana la primavara s-ar putea sa-i ramana mici...

Apropos de hainute, eu deja turbez daca mai vad hainute de fetite roz. Unde ma duc, daca zic ca pt. fetita imi ofera asa: roz, corai, ciclam, mov, roz bonbon, roz pal si alte n nuante de... roz.  disperat


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#848 2013-09-22 01:10:59

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Esti prima mamica de fata pe care o aud...in general sunt innebunite,le imbraca in roz din cap pana in picioare disperat
Nu-mi ziceti de haine,nu ma plang prea tare ca a venit socrela si i-a luat geaca de iarna+2bluzite..alese de el lol
M-as plange  de schimbatul in fiecare sezon,de miloanele cheltuite cu spor in fiece sezon de acum si pana la 18ani..dar cel mai tare ma plang ca a inceput sa aibe preferinte deja,urla prin magazin ca vrea cu mickey,cu toshi(strumfii) cu eghebee(angrybirds) de coma rotfl cand o creste cred ca va avea o pata pe luba si va trebui sa-i iau...ff aiurea ca ce bluze voia el nu le gaseam numar bun
.si da-i si rascoleste..el nu-i dadea drumul..si nah belea


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#849 2013-09-22 01:30:47

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Janis si eu sunr mamica de fata care sunt terminata cand vad rozzzzz. Si toate hainele pe care le primim sau le avem.de.la nepotica sunt roz &co ( cumnata e innebunita de roz ptr fetite si fiind si una din nasele fetei va dati seama ca ce ii cumpara e roooozzzz. Eu as imbraca.o in turcoaz...hai lila.
Verde


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#850 2013-09-22 01:48:18

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Exact, Ochisori.  Toata lumea ii ia roz.  rotfl
I-a adus soacra-mea asta-vara 3 seturi tricou + pantaloni scurti roz, un set mov si o rochita roz. Sunt faine dar ma forteaza sa-i iau si eu sosete roz, palariuta / sapca roz, etc. Ca sa ne asortam.
De exemplu i-am luat o bandana galbena ca mi-a placut tare mult si nu i-am dat-o decat de vreo 2 ori ca nu aveam la ce s-o asortez.  nustiu
Nici macar rosu nu gasesc cine stie ce, iar rosu e culoarea mea preferata, as imbraca-o in rosu. Sau in verde, portocaliu, galben...

Azi i-am luat pantaloni de trening si imi zicea vanzatoarea cica "Doamna, aia sunt de baieti (erau gri), stati sa va arat de fetita" Ia ghiciti ce culori? Ciclam sau mov. Zic "Nu, nu astia de baieti sunt perfecti".


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#851 2013-09-22 02:05:50

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

puss

Eu mai rarut ca am inceput serviciul  marti:( Cum a decurs? NASPA...R mananca f putin cand nu sunt eu, cred ca se simte abandonat sau ceva. A inceput cu 200ml marti si a terminat cu 70ml vineri...asta in 8h (vineri in 6 ca am venit mai devreme). Si nu, nu plange de foame, nici dupa mine ca nu cred ca isi da seama. In schimb cd vin acasa primul lucru ii dau sa papae si dupa incepe si zambeste la mine si imi vorbeste pe limba lui. smile In schimb de vineri pana acum si-a scos parleala la mancare...si ieri si acum a tb sa schimb pamoersul k facut balta de atata papa.

Maje...R e pe 24 aprilie nascut.

Happy...si R tot atat face: se intoarce pe burta si incearca sa se impinga in picioare. Ar sta in picioare. Nu da sa se ridice singur de manute,dar se tine de degete si nu da drumul dc il tragi. Ii place ori in fund (il,las cateva secunde) ori in brate. Caruciorul e de design LA MINE k la tac-su sta...mda. Eu mai nou il scot cu marsupi ca m-am saturat sa fac/desfac caruciorul degeaba si sa mai si imoing la el. Se plictiseste si in marsupi dupa o ora si atunci il scot si il plimb in brate.

La serviciu am program de muls intre 13-14, noroc ca am gasit intelegere.

Ma pregatesc de diversificare citind tot ce se poate. O sa cumpar blender/ aburitor de la Avent sa fiu sigura ca se descurca si bunicile. Planuiesc sa incep diversificarea pe 26 oct dupa ce face 6luni,dc tot nu papa ca lumea o sa incep in weekend-ul de anterior implinirii varstei de 6luni.

Janis...foarte tare pustiul tau. smile

Flower...nu stiu de ce "ma enerveaza" Lina...sunt cu capul ca nici nu cunosc bietul copil. sad cred ca inca urla ceva hormoni in mine

Janis...sanatate lui Y. E tare dulce cu piersica lui pe FB.

Referitor la diversificare...azi mancam ceva langa R si a inceput sa miste gurita (face asa de ceva vreme). Stiu ca nu-i e "pofta" k nu are cum, dar de curiozitate sa vad ce face am stors o picatura de para si i-am pus pe buze...s - a strambat sad Sper sa pape cd incepem diversificarea ca ma urc pe pereti.


1z+ de fericire

Offline

 

#852 2013-09-22 02:18:07

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Glen, m-ai botezat lol dai de baut big_smile yannick e al mei, al lui Janis e Rares.

Janis, ma omori cu Raraselu ce destept e. auzi tu sa-si alea ca haine singur... hjarta

Nici eu nu support roz, mov si altele...
Eu sunt nebuna cu hainele... Nu exista saptamana sa nu cumpar ceva sad  si ma oftic cand vad cum se duc banii.
Eu am alta problema, ma plictisesc de haine ffff repede. Si vad ca aplic Metoda si la yannick.
Tare mi-ar place sa fiu mai economa, ca tare repede se are banii in palma mea, cand am putea Pune ceva deoparte. Mda...


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#853 2013-09-22 02:27:13

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Deno, si eu ii cumpar cate ceva in fiecare saptamana, haine sau jucarii. sad
Am mai zis eu ca e si asta un fel de addiction. nustiu

Cum mai sunteti cu mucii?


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#854 2013-09-22 02:38:36

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Daaaa, e un mare addiction. Pe langa faptul ca eu nu vad hainele ca pe ce ar trebui sa fie -de imbracat si atat, pe mine ma apuca toate alea cand il vad cu vreo haina banala pe el.. Sau imbracat neasortat etc...
Il vad mai frumos cand e imbracat frumos, cu freza facuta, etc, sunt batuta rau in cap.

Ultima data l-am aspirat la 9. Era plin. Acum doarme si respira inca bine. Sper sa nu il mai trezesc in noapte sa-l aspir, ca am avut un show azi-noapte....


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#855 2013-09-22 05:56:02

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Deno...iarta-ma! puss Stiu ca Y e al tau, dar sunt "un pic" rupta de obo si avem si o noapte maraita. smile

Cu hainele sunt la fel, din pacate. Acum ca stau si-l pazesc pe R ,ca nu stiu ce are de se maraie prin somn si tb sa il mut pe mai multe parti in mai multe felur pana ii place cumva, si ma gandeam ca poate am exagerat cu hainutele: am facut comada pe Amazon si Sears in State si i-am luat combinezon de la Columbia de 12-18 luni. Acum ma gandeam ca totusi la iarna s-ar putea sa fie mare sad Acum are 70cm si a crescut f repede si f bine si ii dau hainute de 9 luni. Sper ca nu am exagerat ca mi-ar parea tare rau de combinezon chiar dc nu e f scump (40dolari).

Dc imi spunea cineva acum un an ca o sa stau sa pazesc o mogaldeata sa doarma comfortabil si ca la 6 dimineata o sa magandesc dc i-am luat ce trebuie i-as fi zis sa se duca sa se caute. smile

Ultima oara a fost editat de glencora1 (2013-09-22 06:03:19)


1z+ de fericire

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.