homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26-52


#970 2013-09-23 23:05:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

ce bine se descurca! applause este stangaci?

Offline

 



#971 2013-09-23 23:12:50

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

multumesc fetelor
stiti ce este ciudat, ca nu l-am mai lasat pana astazi cu ciorba, decat cu pilaf de 2-3 ori si are o dexteritate care pare formata de undeva, dar nu este smile ma mira si pe mine...

cred ca da garga, l-am tot vazut ca se foloseste de stanga..dar si de dreapta uneori. insa la masa ii vine bine cu mana aia...
nu stiu cand se definitiveaza,adica cand isi aleg ei dominanta nustiu

maje nu-i prob cu banutii, cand aveti timp....

smart si mie mi se pare inadmisibil sad poate rezolvati cu recurs grater

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-09-23 23:15:14)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#972 2013-09-23 23:26:27

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Deno, eu ii dau si de 2 ori. Se maroneste tot lol se stramba dar il inghite. Cred ca inca nu a descoperit scuipatul.

Janis, imi doresc sa ii depuna maine! E cu atata treaba, cum ziceam,dupa serv se inkid bancile, oricare, ca pana ajunge el la una supa...Imi cer scuze ca dureaza atat!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#973 2013-09-23 23:47:52

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Janis, am retinut cu cadita, mersi. Multe lucruri faine se gasesc in Auchan, vad...eu nu ajung niciodata... poate fac un efort, am auzit ca sunt si hainute faine....

Fetelor, cred ca C are reflux...nu mananca de 2 spatamani si il arde pe gat...Intre diversificare precoce si tratament pt reflux, voi ce ati alege?


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#974 2013-09-23 23:52:22

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Rose, eu as alege tratament, daca exista sigur reflux.

Rei, bafta la serviciu! Sa te mobilizezi repede!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

 Publicitate


loading...

#975 2013-09-23 23:54:52

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Niciuna rose... Lasa-l pana la 6 luni daca ia in greutate. Trayament pentru reflux e cam apa de ploaie, la yann nu a avut absolut niciun efect.

Maje, lui yann ii e vizibil greata sad dar gasesc eu o Metoda, musai!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#976 2013-09-23 23:59:16

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Rose, iti trimisei un mail.

Stiu ca lui Y ii place pestele dar asta are miros prea pregnant.. Sper sa reusesti repede sa ii dai!

Smart, daca citesti, ti.am scris mesaj pe Fb.

Ultima oara a fost editat de majestik (2013-09-24 00:06:06)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#977 2013-09-24 00:06:59

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Am raspuns, Maje.
Pai nu mai ia in greutate, evident, ca nu mananca...
Voi ce tratament ati facut, Deno?
Si la cat ati inceput diversificarea? Stiu ca si tu ai inceput mai devreme, tot din motive de ne-mancare sau ne-luare in greutate...
el nu regurgiteaza aproape deloc, dar inghite aer...
Ma gandesc sa ii dau Infacol...am cumparat espumisan- contine zaharina si ciclamat...De ce or pune, Doamne, asa ceva in produsele pt copii??? Sincer, preferam sa puna un zahar, dextroza, sucroza, ce-o fi...
Sper ca infacolul sa nu aiba chestii d'astea...

Ultima oara a fost editat de Rose (2013-09-24 00:08:31)


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#978 2013-09-24 00:35:39

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Rose sad
Si 5 luni jumate as incerca cu diversificarea..
Dar daca il arde pe gat ce te face sa crezi ca va manca solide? O vizita la un eco poate va ajuta? Ia un bibe cu lp cu tine ca te pune sa ii dai...


Pt caduita incearca la orice hypermarket ai in drumul tau(apropo cand vii in buc inapoi?) La departamentul de bb,unde au olite,saltele,patuturi,scaune de masa

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-09-24 00:36:51)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#979 2013-09-24 07:24:44

cmin
Addicted member
Inregistrat: 2009-03-20
Mesaje: 14348

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Fetelor gasiti caiditde in piata. Eu am luat ditai  cadita cu 20lei. Si va asigur ca nu are nimic in minus fata de mahazin decat pretul.

Neata

Noi cu muci sad


7+ fericire
totul este si va fi bine 
(http://www.fertilityfriend.com/home/33274f)

Offline

 

#980 2013-09-24 09:24:11

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Neata!

Iar vant puternic afara, iar nu.l scot...

Cmin, sanatate!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#981 2013-09-24 11:12:05

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Rose, dar de unde ti ai dat seama ca l arde pe gat?e normal sa nu mai ia in greutate daca a luat repede pana acum. eu nu stiu ce sa zic... Si a mea nu mai ia in greutate, a ramas la 8kg dar cum sa mai ia? e destul..pai ce facem? sa ajunga la 9 kg la nici 5  luni ...

Nici eu nu i scot Maje, Si aici ploua..iar stam in casa. sad

Am uitat sa zic neata!

Sananate la toti copiii raciti, bolnaviori!

Eu nu mai am timp nici macar sa ma duc la buda, noroc ca mama si a luat concediu si a venit la noi.
Anastasia nu mai vrea sa stea pe spate, a descoperit ce bine e sa se miste, si sta numai pe burta sau se rostogoleste.si roade jucariile. ieri i am lasat cateva secunde singuri pe toti, si ea in patul mare si am gasit o sfarsit de pat , era cat p-aci sa cada, se tinea de pat. bine ca am venit repede. se si misca prin pat daca are loc. e atat de ambitioasa si precoce fata de D. si M.

Cmin, sanatate!

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-09-24 11:13:18)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#982 2013-09-24 11:52:09

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

neata


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#983 2013-09-24 12:06:19

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

hello!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#984 2013-09-24 12:40:53

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Smart  huh imi pare rau. Ce tampenie, nu pot sa cred ca exista atata neseriozitate.

Janis se poate ca Rares sa fie ambidextru - Carol este! - dar o sa iti dai seama care este mana dominanta pe la 3 ani, cu siguranta. Eu zic, din ce descrii tu, ca este stangaci.

Noi suntem singure. Trebuia sa mergem si noi in Los Angeles cu tati, dar nu pot sa plec eu de la serviciu si scoala si nici Carol. Nu am vrut sa o intrerup de la scoala pt ca abia a inceput-o.
Ieri am fost  pediatru si i-a scos ceara din urechi. Voi va duceti la medic pt asa ceva? Apoi, la clasa de balet...azi o duc la scoala dar cu caruciorul. Nu-i decat 1 1,5km distanta dar este rece dimineata. O sa o invelesc bine - mi-a expirat carnetul si nu am timp sa il reinoiesc pt ca trebuie s atrec si un test teoretic si nu am timp sa il dau  bang Si nici pe vecin, tatal Linei, nu il rog sa mi-o ia in masina pt ca Lina urla rau de tot inaite de scoala si nu vreau sa o influenteze si pe a mea.
VEcina a venit si a plans la mine ca nu mai stie ce sa faca decat sa il dea demisia sau sa treaca part time si sa o ia mai devreme de la scoala. Cred cu tarie ca ea/ei au gresit cu ceva, cam banuiesc si ce anume si acum trag consecintele. Oricum oricat as parea de "insensibila" la situatia ca "este doar un copil" dupa ce am patit eu duminica, cu ea pe afara am devenit si mai incrancentata in sentimentele mele. Le-am scos pe langa parcul de langa casa pe amandoua dar cat am tras cu Lina o sa spun si la nepoti. A fugit mereu de langa mine, se cocota peste tot, nu raspude cand o strig si se ascunde si sta ascunsa. La un magazin unde am fost sa le iau ceva dulce a inceput sa o alerge pe Carol printre rafturi, a dat jos un bocan cu salsa de am crezut ca innebunesc. A mea nu face asa ca zboara lol.

Fetelor ce sa ii mai dau eu lui CArol la prnz, la scoala, in termos? Nu vrea sandwich. Mai inchid ochii si ii mai pun cate o felioara, doua de salam ca-i place tare. Dar inafara de paste, quinoua de toate culorile si orez brun sau alb dar basmati nu vrea altceva.

Il invidiez pe sotz; ieri a fost la Hollywood, azi se duce la Disney...sa tot ai conferinte din astea smile.


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#985 2013-09-24 12:47:13

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

hello wave

Janis, la Stef a fost evident foarte devreme ca prefera dreapta. mai urmareste-l pe Rares, vezi chestiile mai migaloase cu ce mana prefera sa le faca smile poate fi si ambidextru.

Rose, daca ar fi sanse sa se amelioreze odata cu introducerea alimentelor solide, eu una as incerca. are 5 luni, nu 3, nu mi s-ar parea chiar grav. facuta ca la carte,fara graba, cu distanta cat mai mare intre alimentele noi.

Cmin, sanatate lui Alex!

Offline

 

#986 2013-09-24 12:51:26

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

flow, distractie placuta sotului! tu esti tot asa de aglomerata si acum?
supe crema nu ii plac lui Carol? cu crutoane?

mie imi place de mor perioada asta a lui Razvan. desi imi e greu sa cred ca nu mai e bebelus, gata.....
imi povesteste in 2-3 cuvinte ce face ziua, ieri imi zicea unghia, mamaie si eu nu intelegeam...cand m-am uitat avea unghiile taiate lol decia sta facusera ei ieri. big_smile
si imi mai spune tot ieri tataie,teaba madin (magazin) paine, nenea... smile ideea era ca tataie are treaba la magazin, vine nenea sa cumpere paine rotfl
si e dulce, isi insira jucariile si vine si ma ia de mana sa ne jucam cu ele, intelege cand ii spun sa le stranga, sa imi aduca cartea.....cere ce vrea de mancare...mai rau e ca a inceput si el cu tantrumuri. le rezolvam repede, intelege cand ii spun sa vina la mine, sa se opreasca din plans si sa imi explice ce vrea. suspina tot si imi spune tipand ce vrea rotfl hjarta
ieri imi tipa:paaaaaam (spalaaaaam) sa bagam masina de spalat rotfl

cmin, sanatate!!
si eu sunt cu oscilo si cu paragrippe. ii dau si lui R preventiv, sper sa nu il prinda si pe el...

Ultima oara a fost editat de pokemon (2013-09-24 12:53:35)


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#987 2013-09-24 12:59:47

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Razvan hjarta

Offline

 

#988 2013-09-24 13:16:49

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 26

Neata!

Poke hjarta

Flower, si pe mine de la departare ma enerveaza Lina asta, pana si numele e enervant diablo

Rose, eu I-am dat la 6 luni fara 9 zile, morcov piure, dar nu a luat deloc si-a facut greata si m-am descurajat. Apoi dupa 4 zile I-am dat mar cu biscuite si a fost mai bine, apoi dupa inca 2 zile I-am mai dat morcov facut mai moale si a inceput sa ia cate 2-3 li gurite. Inainte de 6 luni nu apucasem decat de 2-3 ori sa ii pun ceva in gura.
Eu am inceput pentru ca de la fix 4luni avea tot 7,200 kg.

Yannick a invatat aseara sa imi arate marul si portocala pe carte. A fost prima data cand I le-am Aratat si mi le tot arata si acum hjarta
E asa dulce, bate cu degetul pe imagine cand zic unde e marul? Exact cum am facut eu, I-am batut cu degetul pe carte.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.