homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

FOLOSIREA ERONATA A CONTRACEPTIVELOR


#1 2013-09-12 22:40:45

MICCA
Membru
Inregistrat: 2013-09-12
Mesaje: 2

FOLOSIREA ERONATA A CONTRACEPTIVELOR

Este Prima Oara Cand  Am Luat Anticonceptionale Lamuna 20  Si Am Inteles Gresit Ca Trebuie Luate In Ziua A 7 A Ciclului Menstrual :culmea Prostiei Am Avut Contacte Neprotejate In Ziua 8 Si 9 .am Avut Niste Reactii Tare Ciudate  Pana Azi Cand Le Am Intrerupt Dureri De Cap Amorteala In Tot Bratul Stang Si Ceva Greturi.astept Menstruatia Pana Pe 17 -luna Trecuta A Inceput Pe 17 Dureaza Cam 5 -6 Zile In General Ciclul Meu E De 28 De Zile.e Posibil Sa Fi Ramas Insarcinata?

Offline

 



#2 2013-09-13 09:50:25

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: FOLOSIREA ERONATA A CONTRACEPTIVELOR

le-ai intrerupt adica ai terminat folia sau nu le-ai luat pe toate ? nu ai ce sa faci decat un test de sarcina la 3 saptamani de la contactele respective daca nu vine menstruatia

Offline

 

#3 2013-09-15 22:30:54

MICCA
Membru
Inregistrat: 2013-09-12
Mesaje: 2

Re: FOLOSIREA ERONATA A CONTRACEPTIVELOR

ieri si azi ar fi fost zile de menstruatie am avut simptome de menstruatie dar foarte putin lichid maroniu vascos de obicei asa incepe la mine  menstruatia  am in continuare simptome de menstruatie sanii sunt relaxati mai moi  mai lasati te rog daca stii sa mi spui am dereglat menstruatia neluand pastilele din prima zi ci din a8?senzatiile ciudate au fost cumva fecundatie in regim de anticonceptionale ?le am intrerupt fortat pt ca nu mai puteam imi amortea bratul aveam dureri de cap si greata in prospect aper aceste reactii adverse de pe data de 26 august de la contact pana cand am intrerupt  pe 9 si  10 e posibil sa fi circulat fara sa se fixeze in uter din cauza anticonc si cand am intrerupt poate s a fiyat in uter si de aceea am eu sangerarea anormala?inseamna ca putea fi sarcina extrauterina si ar fi fost periculoasa

Offline

 

#4 2013-09-16 10:56:30

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: FOLOSIREA ERONATA A CONTRACEPTIVELOR

MICCA a scris:

ieri si azi ar fi fost zile de menstruatie am avut simptome de menstruatie dar foarte putin lichid maroniu vascos de obicei asa incepe la mine  menstruatia  am in continuare simptome de menstruatie sanii sunt relaxati mai moi  mai lasati te rog daca stii sa mi spui am dereglat menstruatia neluand pastilele din prima zi ci din a8?senzatiile ciudate au fost cumva fecundatie in regim de anticonceptionale ?le am intrerupt fortat pt ca nu mai puteam imi amortea bratul aveam dureri de cap si greata in prospect aper aceste reactii adverse de pe data de 26 august de la contact pana cand am intrerupt  pe 9 si  10 e posibil sa fi circulat fara sa se fixeze in uter din cauza anticonc si cand am intrerupt poate s a fiyat in uter si de aceea am eu sangerarea anormala?inseamna ca putea fi sarcina extrauterina si ar fi fost periculoasa

draga mea, ce spui tu nu are legatura cu realitate....nici o celula ou nu circula zile de-a rindul prin organism asteptind  poate ca opresti tu pastilele....
La sfatul cui le-ai luat?Ca expicatii si indrumari cu privire la ele nu ai primit....senzatiile ciudate puteau fi efecte secundare...mai putin amorteala aia pe care eu tind sa o pun pe seama panicii....Oricum, informatiile date de tine aici sunt atit de neclare, incit e greu catre imposibil sa ma lamuresc.
In principiu insa, la un ciclu de 28 zile, in ziua a 9a era destul de probabil sa ramii gravida....anticonceptionalele luate gresit de catre tine nu puteau nici sa opreasca nici sa amine asta
asadar, daca zici ca ciclul nu e ok, fa un test de sarcina(oricum, cam la vremea la care ai fi asteptat menstra s-ar evidentia o sarcina aparuta in urma unui contact avut in ziua a 9a a ciclului


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.