homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31-30


#552 2013-09-19 19:35:17

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Asa zic si eu ca o sa o iubeasca tati ca pe ochii din cap.
Cris, la tine m-am gandit cand mi-a zis ca e fetita smile
Felicitari fetelor care au ghicit sexul fetei mea lol Pupici ca premii. Si celor ce nu au ghicit pupici, bine.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 



#553 2013-09-19 19:48:57

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Getutz....hai mai....numai fete in iasi? Oricum e minunat!!!! Sa vezi taty care acum spera sa.i creasca ceva cum o sa fie dupa....din iubita, printesa, frumoasa mea nu o scoate.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#554 2013-09-19 19:50:44

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

geta al meu cand am ramas o tinea sus si tare baiat baiat si cand am aflat ca avem fata,nu mai poate de mandrie,a sunat atunci pe toata lumea sa-i anunte chicot


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#555 2013-09-19 19:56:19

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Getuta,  felicitări pt fetiță!  Și bravo pentru  măsurători. C?nd te mai duci la eco?


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#556 2013-09-19 20:06:19

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Ochisori, al meu o sa fie primul baiat in iasi big_smile  ( poate vezi ca e iar fetita chicot )

Getut, ma bucur ca e bine!  Eu n-as ezita daca mi-ar da doctorul adeverinta pt program scurt, de-acum ai sa cresti in dimensiuni si iti va fi si mai greu la munca. Nu conteaza ce scrie pe foaie, de ce trebuie sa dai explicatii la munca? Le zici ca asa ti-a recomandat medicul si gata .


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Publicitate


loading...

#557 2013-09-19 20:18:22

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Are dreptate Elena ...daca ai adev de la medic ce.i doare capul? O sa.ti fie tot mai greu sa stai pe scaun. Eu nu stiu cum am reusit sa stau 9 ore pe I pe scaun pana la 30 de sapt. Eram singura in birou ai testam tot felul de pozitii....cu scaunul fff jos....ci cutii sub picioare....spatar lasat...dar tot greu..f greu.
Elenush...ar fi bataie pe baiatul tau de va fi baiat ...cu atatea fete. Dar am un " feeling " ca va fi tot fetita. Abia astept sa vii si tu cu vestea.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#558 2013-09-19 20:27:03

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Ochisori, si eu sunt tare curioasa ce e. Poate acu la 12 sapt o sa se vada (cu aproximatie) ce e . Dar cred ca e baiat si pentru ca m-am simtit diferit in sarcina asta, greturile nu au fost asa intense dar totusi sunt prelungite, pana acu am greturi, am avut crampe rar... in general m-am simtit foarte diferit. Si cred ca sunt si sansele mai mari sa fie baiat.. ca e cam 50/50 asta cu sexul, odata fiind fata, a doua oara mi se pare mai probabil sa fie baiat.....desi am avut o colega cu 7 surori+ea..nici un frate.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#559 2013-09-19 20:30:22

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Nu neaparat ca ar trebui sa le dau explicatii. O sa credeti ca-s proasta rotfl
Eu nu stiu si nu imi place sa mint. Am colege care mi's dragi pe la Hr si sigur m-ar intreba ingrijorate cum ma simt, ce s-a intamplat si o sa ma pierd in detalii lol
Poate doar daca le-as zice ca deocamdata e bine, dar poate fi periculos daca stau mult in fund. Nici nu stiu.
Ano, la 22 de saptamani o sa ma mai duc la morfologie. Maine ma programez ca e aglomerat la doctorita unde trebuie sa ma duc.
Voua vi s-a intamplat sa aveti caca verde? Ce intrebari pun si eu la ora asta rotfl


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#560 2013-09-19 20:31:53

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Cris, Katey si cine a mai nascut cu cezariana. cat tin lohiile? eu am avut ieri 4 sapt de la eveniment si sunt tot mai sangerii, chiar am crezut la un moment dat ca vine menstra...si ati avut dureri de spate in zona rinichilor si plamanilor? pe mine ma arde rau si ma doare. operatia e frumos vindecata. nu stiu ce sa fac...sa merg mai repede de 6 sapt la control? inca nici nu stiu la cine sa merg (la docul care a monitorizat sarcina nu vreau...). multumesc
va imbratisez pe toate

Getut felicitari pentru fetita. la slujba spui adevarul, ca n-ai voie mult pe scaun. e suficient si un motiv f bun.

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2013-09-19 20:33:24)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#561 2013-09-19 20:32:29

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Getaway a scris:

Poate doar daca le-as zice ca deocamdata e bine, dar poate fi periculos daca stau mult in fund. Nici nu stiu.

exact!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#562 2013-09-19 20:37:05

ochii_mei
Sr. member
De la: Iasi
Inregistrat: 2009-04-24
Mesaje: 1579

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Elenush...sa fie sanatos..noi ne bucuram orrice ar fi. Cand mergi la dr? Abia astept vizitele tale la medic. Legat de de dr si moasa...nu vreau sa comentez. Dar aceeasi dr i.a zis si cumnatei mele sa nu mai tipe asa ca nu moare. Nu mai spun de situatia in care te aflai. Cumnata mea si acum are o parere exxtraordinara despre ea si a.zis ca daca mai face un copil tot la ea merge. A fost multumita pt ca ea a av o sarcina fara nici cea mai mica problema.....un travaliu de 3  ore in care contractiile erau crampe. Cu o sarcona fara probleme se descurca orice medic.
In sf am convins.o pe sora mea si a vn la dr mea ( ea fiind specializata si pe infertilitate). I.a schimbat tratam pe care il face de 8 luni, de la drillingul ovarian, cu stimulare injectabila. O costa 500 lei injectiile pe luna.  Eu am incredere ca, cu ajutorul dr , va fi si sora mea burtica.


Doamne,Iti multumim pentru minunea aparuta in viata noastra!

Offline

 

#563 2013-09-19 20:37:37

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

wave

rony puss

getut puss felicitari pt fetita frumoasa!m-am inselat big_smile

cris puss pierdui poza cu minunea ta...

anca,nu cred ca doar C e problema.am scris ca mi-au iesit trompe slab permeabile la histeroscopie.de fapt C nu mai stiu cum sta.un an e mult de cand n-am mai facut sperm.

ales,nu stiam ca ai fetita.sa fie bine pana la capat!minunat! hjarta

noapte buna.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#564 2013-09-19 20:41:10

Jasmina
Full member
De la: Timisoara
Inregistrat: 2008-05-14
Mesaje: 840

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Pfoaii, ce mult ați scris de la ora 2 rotfl

Get, felicitări pt fetiță! smile și eu vroiam să votez pt fetiță big_smile așa sunt tații, ?n primă instanță vor băieți, dar sunt sigură că vor ține la ele ca la ochii din cap smile

Noi nu am găsit cercei, cei pe care i-am văzut mai demult, au trecut și prin alte bijuterii nu prea au rotunzi. Mai mergem m?ine să căutăm.
Mi-am luat br?u cu scai, c?teva perechi de chiloți și șosete, i-am luat 2 salopete buburuzei + 2 căciulițe mai groase.
Mai cosmetice pt a mică și gata. Sper big_smile


Mămică fericită de prințesă Iovana din 26.09.2013!
Te iubim, comoara noastră! hjarta

Offline

 

#565 2013-09-19 20:42:30

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Ochisori, mare succes surorii tale, sa devii matusica cat mai curand!
Marti la 12 am morfo. cesafac


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#566 2013-09-19 20:43:58

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Multumesc, Sonius. E minunat,  chiar daca te-ai inselat. Iti dau pupici oricum smile
Iti multumesc, Just. Te imbratisez.
Multumesc, Jas. Si eu sunt sigura ca o sa se indragosteasca de ea.
Elenus, succes la morfo. O sa fie bine.
Asa o sa fac, fetele. Le duc hartia si le zic ca daca pot sta pana la 6, stau. Cand nu ma simt bine, o sa plec la 4.

Ultima oara a fost editat de Getaway (2013-09-19 20:46:14)


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#567 2013-09-19 20:49:07

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

getut puss

C nu tine sa aiba baiat,eu cred ca oricine trece prin ani de suferinta vrea "doar"un copil sanatos,al nostru,sa-l strangem in brate,sa il iubim,sa ne revarsam asupra lui toata iubirea acumulata in anii astia de cand il asteptam,ne dorim puiul nostru drag,cu ochisori calzi si manute mici,cu zambet in somn,simtindu-se iubit de mami si tati lui...pt care reprezinta totul...Minunea noastra mult iubita si asteptata...care ne va implini in sfarsit si ne va umple viata de fericire din aia adevarata.Minunea noastra,un colt de Rai.adevarata iubire.noi o asteptam...acum daca va veni asta nu mai stim.

Doamne ajuta tuturor sa aiba un copil cand isi doresc!

acum ma retrag.


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#568 2013-09-19 20:59:00

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Just, puss pe mine m-au tinut lohiile fix 6 saptamani, dar scadeau ca si cantitate de la o zi la alta. Dureri nu am avut de niciun fel. Daca simti ceva ciudat eu zic sa mergi la medic mai repede..

Soni puss nici noi nu mai aveam nicio pretentie...bebe sa fie...nici acum nu am, daca va da Dumnezeu sa vina si bebe 2.
Lasa ca tie iti trimit pe mail pozici imediat wink


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#569 2013-09-19 21:01:45

alesandra
Insomniac member
De la: orasul pierdut
Inregistrat: 2012-01-20
Mesaje: 8308

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Soni da o fetita am hjarta multumesc
Noaptte buna


Luxul tine de bani,eleganta de educatie...
Le ofer respectul meu celor care îl merită. Cu restul sunt doar civilizata!

Offline

 

#570 2013-09-19 21:12:21

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Buna seara fetelor!!

Ronny de ce vrei numai 1?Daca nu te superi ca te intreb. puss

Getut felicitari pentru codite!!!Daca iei fier,asa vei face cacuta,pana atunci nu stiu. chicot  puss

Elenus a ramas baza in tine,sa rupi gheata,vezi ca ne punem sanse mari,cuculetul la vedere!! chicot  puss

Jasminel o gramada ai luat.Si eu ma duc maine.Cat ai dat pe burtiera??Am gasit eu cercei. chicot  puss

Cer un sfat la voi.Va plac ingerasii astia pentru fata ca cercelusi?Nu e clara bine imaginea.

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/62832_foto00961.jpg

Va pup!!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.