homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31-63


#1179 2013-09-26 09:40:42

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Iulia, nu ai ramas nicioadata, sau ai o SOV? (nu vreau sa gresesc, de-asta te intreb, ca nu mai tin minte  dumbom ).
Daca nu ai nicio sarcina la activ, nu trebuie sa astepti neaparat anul sa incepi sa investighezi. Poti si dupa 9-10 luni. Dar nu merge la orice dr, mergeti la o clinica de infertilitate si incepeti cu spermograma.

mycky2007 ieri citeam la povestile de nasteri si printre ele era o graviduta careia ii daduse dr ulei de ricin pt a ii declansa travaliul. L-a luat seara si dimineata i s-a declansat. Dar nu inseamna ca la fel e si in cazul tau, poate ea era mai aproape de travaliu, cine stie. Tie ce ti-a zis dr de col? e inchis complet?

IoanaNeata. Eu ma simt bine. Fac exercitii chest-to-knee in continuare sa mi se indrepte uterul. Ieri cu exercitiile astea am reusit sa imi golesc vezica complet, am fost de 5 ori in 30 de minute  va Eu fac tot ce stiu/am citit sa il ajut sa se indrepte singurel, sper sa nu ajung la cine-stie-ce manevre. Inca nu disper, e inca timp sa se ridice singur.
Aseara, culmea, mi s-au pus 2 carcei mici la gambe, m-am trezit cu piciorul blocat, dar doar pt 2-3 secunde ca am avut grija sa nu trag de picior si s-a revenit.

Ultima oara a fost editat de anorien (2013-09-26 09:43:38)


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 



#1180 2013-09-26 09:48:55

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Buna dimineata fetelor, va pup pe toate!!

Jasmina, nastere usoara si un bebe sanatos!! Abia astept sa ne povestesti! puss

Motz si Clau, bine ati venit si sarcina usoara si la termen!!

Iulia, imi pare rau de testul negativ... Dar pana nu vezi rosu, mai sunt sperante smile

Fetelor, am un bebeto bine dezvoltat ptr varsta lui de 6s2z, cu inimioara puternica, 120 batai/minut. S-a jucat ceva cu mama lui, adica cu mine, caci era ascuns si in prima faza uterul parea gol smile I-am spus ca nu e frumos sa se poarte asa cum mama lui lol
Mai merg peste 2 saptamani, atunci recoltez si sange ptr analize.


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1181 2013-09-26 09:50:59

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Ano ma bucur ca te simti bine.F bine ca faci exercitiile alea,asa il ajuti sa vina sus mai repede.Si golesc vezica,fff bine,interesante exercitii.Daca esti pe faza si indrepti piciorul se poate calma repede carcelul,dar daca dormi,cazuta de oboseala,si ramane blocat pt mai multe secunde e un calvar.Sper sa nu apara si sa scapi de ei. puss

Ronny felicitari pentru bebeto maricel si cu  hjarta  puternica!! applause Ai fost durere cu : cu mama lui,adica cu mine  rotfl2 Mult succes in continuare. puss  rugaciune

Azi iar am pierdut cantitati de scurgeri asa galbui,si fata iar e agitata.Imi fac mii de ganduri,daca e ceva nu in regula cu ea?

Ultima oara a fost editat de Ioana84 (2013-09-26 09:53:05)


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1182 2013-09-26 09:53:54

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Ioana puss multumesc!!  smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1183 2013-09-26 09:54:26

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

ano, am avut un avort menstrual in iulie, deci pot ramane... investigatii am facut in ceea ce ma priveste si analizele au fost ok, la el nu am trecut... probabil ca la anul asta vom face... asta daca o sa mai fiu setata pe aceeasi dorinta si nu am apuc de renovat casa sau de calatorii smile

ronny smile da, mai sunt, dar nu mai incredere... felicitari pentru bebeto wink


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1184 2013-09-26 09:55:59

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Neata! puss


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#1185 2013-09-26 09:56:42

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Allle, felicitari pentru fetita ce coditeee, ingrosam aici randul. Tati cum a reactionat? Isi dorea fetita? Bine, nu ca ar mai conta lol
Iulia, recunosc sentimentele ce te incearca. Nu ai ce face, o sa fie la fel pana ramai in fiecare luna. Sperante si dezamagire. Iti doresti atat de mult si nu ai ce face, asta simti. Eu eram suparata 1-2 zile, dar apoi ma bucuram ca pana la ovulatie puteam si eu sa traiesc, sa nu mai sper atat, sa nu ma mai gandesc non-stop la asta. Doamne ajuta!
Jas, asteptam vesti, fetita, o sa fie bine, azi cred ca iti cunosti minnea!  hjarta
Ronny, felicitari pentru bebe inimos  majoreta Cred ca te-a speriat putin. Bine ca e totul bine, ma bucur mult de tot.
O zi frumoasa, fetelor.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#1186 2013-09-26 10:02:21

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

exact asta simt, get sad ca nu mai traiesc... ca ma ridic si cad prin prisma dorintei asteia care pana acum nu era o prioritate si care acum ma apasa in loc sa ma mobilizeze... si toate astea pentru ca simt ca nu mai e timp...daca as fi ramas anul asta, la 34 de ani eram mamica... daca as ramane la anul, abia la 35 as fi mamica... si uite asa simt cum nu mai e timp sad si atat regret ca nu m-am trezit mai din timp... dar am avut alte prioritati, scoala, loc de munca bun, casa...


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1187 2013-09-26 10:11:39

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Getut puss multumesc! Daaaa m-am cam speriat, ca vedeam si eu, si uterul era, ma rog, parea gol! smile Dar si cand a aparut, bum-bum-bum, m-a umplut de fericire!! hjarta

Iulia, eu am 37 si o sa nasc la aproapte 38 cu ajutorul lui Dumnezeu! Nu recomand nimanui sa astepte atat, vreau doar sa spun ca se poate smile

Ultima oara a fost editat de Ronny (2013-09-26 10:12:44)


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1188 2013-09-26 10:14:57

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Neata fete,

Ronny, ma bucur mult!!! felicitari pt inimioara puternica!!! puss Va fi bine, peste nici 8 luni vei fi mamica!!! happy

Iulia, nu are nimeni dreptul sa te judece ca iti doresti un copil si simti ceea ce simti, indiferent daca au trecut luni sau ani. Suntem diferiti, unii suntem mai puternici, altii mai putin puternici. Da, eu cand vad situatia ta, am tendinta sa ma gandesc ca nu ai de ce sa iti faci atatea griji, in cateva luni ai si ramas o data insarcinata...dar in niciun caz nu te-as judeca pt ca simti ceea ce simti. Intr-adevar eu nici dupa 1 an in care nu ramasesem niciodata insarcinata, inca nu imi faceam griji, eram convinsa ca nu e nicio problema si voi ramane cat de curand. Insa cum spuneam, suntem diferiti...Eu iti pot spune doar ca nu ai de ce sa iti pierzi speranta, chiar nu ai...si te-ar ajuta enorm daca ai reusi sa lasi stresul deoparte, eu sunt sigura ca tu vei reusi fara probleme sa ramai insarcinata cat de curand.

Fata mea doarme, i-am pregatit fructele si branzica, o astept sa se trezeasca cu masa gata. smile


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#1189 2013-09-26 10:16:25

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

multi inainte, ronny smile Doamne ajuta ca bum-bum-bum sa creasca mare!
asa e, nu e chiar indicat sa asteptam, dar asteptam pentru ca vrem sa fie momentul potrivit..

va pup fetele! o sa ma ingrop in munca, asa trece timpul mai usor si imi trece si mie supararea

LE: ma judec eu, cris smile pentru ca stiu ca sunt neam-prost smile asa imi este felul, zici ca se surpa pamantul daca nu iese ca mine...  wow ma cunosc si stiu ca daca nu o las mai moale, ma transform in ce nu vreau... asa ca, gata  punish daca nu e nici acum, de luna viitoare fara teste, fara nimic... pana in ianuarie imi dau timp sa imi vad de viata...

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-09-26 10:20:36)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1190 2013-09-26 10:22:16

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

e plina prima pagina de roz lol


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1191 2013-09-26 10:22:59

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Cris, multumesc mult puss Sper sa fie totul bine, pana nu ajung eu la 10 saptamani, tot cu griji o sa stau. Dupa aia probabil trec la alt nivel si tip de griji lol

Iulia, intotdeauna mai ai ceva de facut...parca niciodata nu e momentul potrivit, tot timpul apar altele de facut, sau probleme smile Si noi am zis sa mai asteptam 1 an, si dupa anul ala am mai asteptat 2 pana a venit bebeto! smile Noi ne-am si cunoscut tarziu, caci eu pe la 27 as fi vrut sa am bebe smile


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1192 2013-09-26 10:25:52

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

buna dimineata

rony,felicitari pt inimioara puternica! applause sa bata cu tarie in continuare!mai minunat nu poate fi nimic...

iulia,sper si imi doresc ca si tu si alte fete sa nu ajungeti sa va transformati...ca e groaznic...poti pierde totul.sper sa ramai insarcinata repede,asa cum ai mai ramas.crede-ma cand trec aniisituatia se schimba.sper sa nu apuci sa vezi si simti asta goodluck

o zi buna!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1193 2013-09-26 10:28:09

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

ronny, eu una nu am indraznit sa imi doresc pana acum... nu m-am vazut om pentru asa ceva si poate ca nici acum nu is smile dar noi ne cunoastem de vreo 11 ani, am trecut impreuna prin multe si chiar am si renuntat la o sarcina, tot impreuna fiind, pe cand aveam 20 de ani... ce sa zic, toate astea in timp iau o alta intorsatura smile de-as fi avut minea de acum...

sonia  wave multumesc pentru incurajari... stiu ca trebuie sa fiu atenta la cum abordez situatia asta si vreau sa cred ca ii pot face fata... desi nu cred, deja m-am inchis fata de iub... el nu mai stie ca eu fac teste de ovulatie, nu mai stie ca inca citesc zi de zi despre toate astea... l-am suprins verificand tampoanele mele sad... si erau cele pentru menstra in dulap, nu cele de zi.. si avea o moaca ... asa ca, tac.. rad si glumesc dar in sufletul meu e o harababura

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2013-09-26 10:34:10)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1194 2013-09-26 10:29:19

allle
Full member
De la: sibiu
Inregistrat: 2006-08-25
Mesaje: 969

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

neata fetelor puss

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/1760_2013-09-26_095331.jpg

fetelor v-am pus o poza cu Amira Ioana iubita lui mami si lui tati hjarta
se pare ca, colul meu s-a inchis, am uitat sa intreb daca mai trebuie sa iau tratamentul dar o intreb sapt viitoare cand merg sa-mi citeasca rezultatele de la triplu test  rugaciune Doamne ajuta sa fie bune

get si katey parca m-ati intrebat : tati se obisnuieste , a zis ca o iubeste ca doar e a noastra lol

ronny felicitari pentru bebita cu inimioara puternica  puss

am citit tot din urma dar nu mai stiu ce

va pup puss


bebeAmira Ioana rugaciune Doamne ajuta-ne sa crestem mari

Offline

 

#1195 2013-09-26 10:29:28

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Alle, acum am vazut mesajul tau din urma. Felicitari pentru codite!! Asteptam pozica cu nazdravana ta. Apropo, tu cum o mai simti la miscari? Ai inceput sa simti mai des?

Wow, ce de fetite. Suntem vreo 4 cu baietei si multe codite, o sa aiba de unde sa aleaga ai nostri feciori   happydance

Ronny, ptiu, ce te-a speriat bebeto mic. Pana la urma a fost bine, ce inimioara puternica are! Bravo. Sa fie asa bine pana la 40+

Oare ce face Jasmina? Cred ca isi cunoaste minunea azi   majoreta


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1196 2013-09-26 10:31:40

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

allle ce pui mic ai tu acolo hjarta


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1197 2013-09-26 10:37:43

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 31

Soni puss Multumesc mult!!

Ano, cred ca bebeto seamana cu mine, ca eu sunt mai glumeata de felul meu smile Multumesc ptr urari! puss

Alle puss ce bebe frumos!!! Si numele imi plac mult! Bravo, sarcina usoara in continuare!!!


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.