homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Anticonceptionale luate fara pauza !!!


#1 2013-09-27 01:36:31

lilig
New member
Inregistrat: 2013-04-17
Mesaje: 11

Anticonceptionale luate fara pauza !!!

Buna,am si eu o problema .Luna trecuta nu am facut pauza de 7 zile si am inceput un blister nou . L-am terminat lunea trecuta , deci de marti urma sa am pauza de 7 zile , dar am continuat din nou cu un alt blister deoarece vreau sa imi schiimb zilele in care imi vine menstruatia . Intrebarea mea este daca pot sa le intrerup de exemplu vinerea aceasta ca sa poata sa imi vina menstruatia in timpul saptamanii si nu in weekend ca inainte ? Si daca mai sunt protejata cu toate schimbarile acestea ? Multumesc . smile

Offline

 

#2 2013-09-27 12:35:14

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Anticonceptionale luate fara pauza !!!

eu stiu ca nu e bine sa le intrerupi in mijlocul foliei, mai ales daca nu sunt monofazice. mai bine ia si folia asta de care te-ai apucat pana la capat dapa care fa pauza! ca sa schimbi ziua din saptamana in care sa vina menstruatia trebuia doar sa scurtezi pauza astfel: daca mestra vine in general vinerea si doresti sa vina martea (deci cu 3 zile mai devreme) incepi urmatorul blister cu 3 zile mai devreme decat in mod normal. (ti-am scris din prospectul pt Logest-asta iau eu) atentie: nicioadta NU LUNGI pauza!

nu era necesar sa legi foliile intre ele...


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#3 2013-09-27 12:44:37

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticonceptionale luate fara pauza !!!

poti sa le intrerupi cand vrei, sa faci pauza 7 zile si apoi sa incepi o folie noua

Offline

 

#4 2013-09-27 13:12:32

lilig
New member
Inregistrat: 2013-04-17
Mesaje: 11

Re: Anticonceptionale luate fara pauza !!!

eu iau Artizia , le-am inceput din martie si am contiunuat cu blisterul pentru ca am fost plecata in vacanta si nu voiam sa imi vina menstra cand eram la mare .. deci o sa iau si blisterul acesta pana fac pauza si o sa incep atunci cu 3 zile mai devreme . mersi

Offline

 

#5 2013-10-28 10:56:07

Clarisssa
New member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 10

Re: Anticonceptionale luate fara pauza !!!

Care sunt regulile legate de chestia asta? Cum stii cand iti vine ciclul dca intrerupi intr-o anumita zi?

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-10-28 17:53:57

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Anticonceptionale luate fara pauza !!!

la fel ca atunci cand termini folia, dupa cateva zile iti vine menstruatia

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.