homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Infasat sau nu??


#1 2013-10-06 09:57:50

mycky2007
New member
Inregistrat: 2008-10-22
Mesaje: 21

infasat sau nu??

Buna fetelor,am si eu o mare dilema.am o fetita de o saptamana si as vrea sa stiu daca voi v-ati infasat bebelusii cand ati ajuns cu ei acasa.mie mi se spune ca doarme mai bine asa si ca o pot tine asa si pana la o luna.mi se pare mult.unele persoane imi spun ca daca o las libera poate sa se sperie de manute sau sa se foiasca pana se trezeste.voi cum ati procedat??eu momentan o infas dupa ce ii dau sa pape pentru ca nu se mai agita asa de mult si o mai pun un pic la san pana adoarme.voi ce ziceti?procedez bine?dati-mi si mie cateva sfaturi va rog mult de tot

Offline

 



#2 2013-10-06 10:35:25

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: infasat sau nu??

Buna mycky,

eu nu am infasat-o dar in prima luna o puneam sa doarme in landou, care e mult mai mic decat patutul, si cand intindea manutele atingea marginile landoului si nu se mai speria. Daca nu simtea nimic la manute, atunci da, se speria de atata spatiu in jurul ei. Ba chiar de cele mai multe ori statea cu nasucul lipit de peretele landoului si cu manutele pe el, si doarmea foarte linistita asa.
Si mai e important sa fii mereu langa ea, cand da sa se trezeasca sa o mangai, sa te simta acolo langa ea, se linisteste imediat.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.