homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32-64


#1198 2013-10-28 17:29:25

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Kris..stiu ca asa e acolo... Matusa mea a nascut la 20 de saptamani de sarcina ca i s-au rupt membranele de la o banala bacterie ce se descopera la o simpla analiza de secretie vaginala! Dar ei nu i-au luat nici o secretie...  Si asta dupa ce a asteptat 13 ani ca sa ramana insarcinata. Ca deh, ei merg "pe natural".
Eu iti doresc din suflet sa fie bine..si nu vreau sa te sperii sau sa spun ceva de rau, dar cu cat mai repede se descopera o extrauterina cu atat mai multe sanse sunt sa se salveze trompa. Stiu ca e crunt ce am zis, dar parerea mea e ca e important sa faci o ecografie acum la 6 saptamani. Sper sa fie doar o eroare de laborator ...


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#1199 2013-10-28 17:29:40

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

DOAMNE ajuta fetele,multumesc mult de sustinere oricum....am tras un bocet calumea pana acum...acum ies sa ma plimb,daca nu simt ca imi crapa capul....acum astept ziua de joi..ce va fi,va fi.
Sincer Elena nu imi este frica de altceva decat de extrauterina....am o prietena ce a avut si a pierdut o trompa si acum se chinuie de ani sa aiba un copil si inca nimic....

Ultima oara a fost editat de kristinika (2013-10-28 17:32:22)


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1200 2013-10-28 17:30:18

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Kris poate va ajuta Dumnezeu si va fi totul bine rugaciune


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1201 2013-10-28 17:34:10

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Nu prea cred in erori de laborator,cu toate ca as prefera sa fie asa...acum ies ca imi crapa capul,sincer....
Emi multumesc,Doamne ajuta.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1202 2013-10-28 17:50:26

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

sad kris, incearca sa stai linistita, pe cat poti ...gandeste-te ca va fi bine...pe cat de greu pare,trebuie sa ai incredere! Nu e totul pierdut!
Stiu ca acolo e altfel, pe prietena mea au pus-o sa nasca natural copilul deja mort in burtica sad poate in cazul ei a fost mai bine pt ca a doua sarcina a dus-o cu bn la capat si a nascut natural..dar treaba asta cu selectia mi se pare aberanta! Fratele meu e dovada vie ca o sarcina sustinuta de tratament e dusa cu bn la capat


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1203 2013-10-28 17:57:17

Ronny
Sr. member
Inregistrat: 2012-08-13
Mesaje: 1946

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Fetele, eu va pup, sa aveti o seara linistita si frumoasa wave


gravida 15+
My miracle     Ema Ioana

Offline

 

#1204 2013-10-28 18:16:23

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Ronny kram o seara frumoasa!

Kristinika, sa te-ajute Dumnezeu.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#1205 2013-10-28 18:54:29

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Kris, dute la urgente si plangete ca vai te doare choar daca nu i adevarat, ai iti face echo si vezi bebele poate!
Eu una asa as face

Offline

 

#1206 2013-10-28 18:55:42

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Asa ma gandeam si eu, ca Jacqui. Eu cand am fost la urgente la 5+ am primit si tratamentul de sustinere. Poate iti vor da si tie ceva de sustinere.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1207 2013-10-28 19:47:04

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Am sa incerc sa fiu cat mai pozitiva,macar pana joi cand merg la medic si ma va mai lamuri...ori alba ori neagra...
La sarcina trecuta am mers prima data la urgente la 6saptamani si 2 zile,cu scurgeri....am stat 4 ore pana am fost vizitata,ca eu la 6 sapt.nu aveam prioritate in fata celor cu sarcina mai inaintata...vedeam cum mamicile ce erau acolo cand am venit nu mai erau,cum alte mamici cu burtici mai mari veneau si atunci cand credeam ca vine randul meu sa intru la urgenta intrau ele...tot respectul pentru toate mamicile dar nu cred ca o sarcina de peste 3 luni este importanta si una de 6 saptamani ca a mea nu conta...dar asa a fost...si mai vine una si mai pleaca alta...la un moment dat vad ca in jurul meu nu mai era aproape nimeni si am spus ca de data asta sigur intru si asa a fost si imi spune ca ori sunt 2 camere ori e placenta care se desprinde dar fiind sarcina mica nu fac nimic,sa iau paracetamol in caz ca am febra si odihna...atata tot apoi la aproape 12 saptamani am avut acel avort...Si la ecografia ce au facut nici nu au avut un aparat mai performant,sa poata calcula marimea in conform cu saptamana,nici dupa embrion sau inimioara nu s-au uitat cu totul ca eram,repet la 6s+2,nici nu m-au trimis acolo sa fac ceva mai amanuntit,mi-au dat de facut in privat eco si beta repatata,deci ce rost are sa merg acolo???
Ma credeti ca mi-e sila,frica si indiferenta si fata de urgente???decat sa ma duc sa mai stau iar cu orele si sa nu rezolv nimic mai bine stau linistita acasa si DUMNEZEU va face ce va vrea
Ma doare sufletul sa ma gandesc ca si de data asta va fi rau dar oricum nu pot face nimic,nu eu,nu aici unde sarcina este luata in considerare doar dupa 3 luni,dar mai tare ma doare sa ma gandesc ca daca nu e bine trebuie sa astept iar sa se elimine sau sa trec iar printr-un chiuretaj,off DOAMNE cat de mult mai este pana joi.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1208 2013-10-28 20:02:46

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

sad Doamne Kris, cat de rau imi pare ca exista un asa sistem tampit! O sarcina micutza uneori are nevoie de ajutor iar daca ajutorul nu vine de la dr, atunci de la cine...doar cand treci prin asa o durere, ca pierderea unei sarcini fie ea si mica, poti intelege sad
Ce poti face, este intr-adevar sa stai linistita pana joi! Eu tot mai cred ca va creste beta! puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1209 2013-10-28 20:14:16

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Kris,  multa putere atunci si incredere in Dumnezeu. Poate pt viitor iti poate trimite cineva Utrogestan din tara? sau e interzis cu medicamente in colet? sau poate cand mai ajungi tu prin tara sa iti iei.
kram

Fetele, noi am papat mancare de gutui, apoi am calcat o groaza, sunt rupta de spate si mi-e si foarte somn. bebelachele nu si-a mai facut simtita prezenta azi la munca si nici acum pe seara. Poate maine smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#1210 2013-10-28 20:34:35

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Pai sa vad care e situatia joi,ce imi va spune si daca va fi macar o mica posibilitate vorbesc cu mama sa imi ia de acolo sa imi trimita ca am cunostinte care fac italia romania si acolo nu e ca prin autocare sau posta ca iti controleaza pachetul
De mult timp ma gandeam sa nu fie ceva in neregula cu progesteronul ca acum 2 ani am facut niste analize hormonale in a3a si a21a zi cm si progesteronul era in limita de jos si mai erau probleme cu testosteronul care era foarte marit care nu am idee daca influenteaza sau nu in sarcina si singurul tratament dat a fost inofert,daca ati auzit de el,supliment care ajuta ovulatia care acum mi-a fost inlocuit cu un alt supliment mai ieftin tot pentru fertilitate....cu siguranta ceva este sau nu este dar pana nu gasesc persoana intradevar interesata sa dea o mana de ajutor nu pot face nimic singura.
Pentru moment incerc sa raman cat pot de pozitiva,sa ma gandesc cat mai putin la rau si sa sper ca la acest laborator au alte valori la beta,cu totul ca sunt constienta ca a crescut ffff putin.
Va multumesc inca o data si scuzati negativitatea mea de azi
O seara placuta puss  puss  puss  puss  puss  la toate.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1211 2013-10-28 21:03:23

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

neutral am o matusa care a nascut in it si nu a patit asa, nu stiu peste ce oamnei ai dat, ce alt spital nu este?
Aici cand am fost cu scurgeri imediat(am asteptat oleaca) dar cred ca e normal nu numai eu eram acolo...
Mi au facut echo..

Offline

 

#1212 2013-10-28 21:10:38

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Spitale sunt nu spun ca nu dar te duci la cel de care apartii ca regiune..in spital cand am fost internata pentru avort,unde este si sectia de nasteri am fost tratata regeste si am mai spus asta dar a fost total invers in sectia de urgente...


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1213 2013-10-28 21:20:19

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Asa sa faci, kris, sa fii pozitiva si sa nu te gandesti la rau! Cat despre scuze, eu nu prea am ce cauta pe la burtici, dar sigur fetele iti sunt alaturi si te inteleg puss
O seara linistita tuturor puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1214 2013-10-28 21:25:59

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

iuliabebe a scris:

Asa sa faci, kris, sa fii pozitiva si sa nu te gandesti la rau! Cat despre scuze, eu nu prea am ce cauta pe la burtici, dar sigur fetele iti sunt alaturi si te inteleg puss
O seara linistita tuturor puss

De ce sa nu ai ce cauta pe aici??? Chiar ma ajutat mult parerea voastra a tuturor. puss
Noapte buna fetelor.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#1215 2013-10-28 22:02:38

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Pai pentru ca nu ma pot alatura in discutii smile dar altfel, citesc cu placere burticile wink sa vezi tu ca noaptea e un sfetnic bun, iar maine e o noua zi! puss


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#1216 2013-10-28 22:34:29

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 32

Kristinika, iti doresc sa ai o noapte linistita!

Micul Fat Frumos mi-a dat azi emotii. De dimineata pana la amiaza a tot miscat, dupa care, pana seara pauza. M-am intors pe toate partile, am tinut mana pe burta. Si pana la urma a facut acum niste tumbe. Eu, mama nebuna nu las bietul copilas sa doarma.  Daca ar fi dupa mine as vrea sa miste non-stop..si totusi, am doar 17 saptamani, pe de-o parte sunt constienta ca nu are cum sa miste chiar incontinuu, dar pe de alta parte "lucreaza" paranoia.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.