homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27-3


#39 2013-10-08 16:43:39

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Time, da smile Ofiter de leg. intre ai mei si us.
Kate, as vrea eu asa de sus lol Uau, frumos! la acelasi restaurant hjarta Nu m.am gandit la asta. Noi mai degraba ne gandim sa bagam bun la stomac smile
A mancat nasul pizza la nunta? Alti invitati nu au cerut? lol

Deno, te cred! Of, sanatate multa! Nu prea isi fac efectul cele date de dr..


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 



#40 2013-10-08 16:54:56

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Maje, nu la acelasi restaurant la care am facut nunta. Acolo se organizeaza numai evenimente si masa pt. cei care stau la hotel.

Intre cununia civila si cea religioasa am mers sa facem poze doar noi doi, nasii si fotograful. Nasa a dat o fuga pana acasa sa duca baiatul si am ramas doar cu nasul si fetita lor. I-a fost pofta de pizza si am fost la un restaurant pe centrul vechi al orasului. Am stat la masa afara, el, fetita, sotul si fotograful au mancat. Eu nu, ca mi-a fost frica sa nu-mi cada pe rochie. Unul dintre chelneri a vazut ca nu pot sta pe scaun din cauza crinolinei si mi-a adus un scaun din ala de bar.  rotfl
A, iar inainte de asta a zis nasul ca el vrea sa vada valsul mirilor inaintea celorlalti invitati si ne-a pus melodia pe telefon si am dansat in mijlocul strazii. tongue
Cred ca am poze pe fb.

Nici sa fi vrut nu aveam cum sa facem nunta acolo, ca nu incapeam, dar am facut botezul Nataliei. E restaurantul nostru preferat. smile


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#41 2013-10-08 17:25:57

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Kate, am inteles. De treaba chelnerul chicot Cred ca se uita toata lumea la voi cum valsati lol
O sa ma uit pe Fb sa te vad mireasa!


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#42 2013-10-08 18:30:21

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Cmin lol pai cum s-o zic altfel, nea popicu fumat de viata se simte lux pe langa mine acuma, nu pot sa respir, am o durere crunta de cap, frisoane, viata ce sa mai rotfl

Noi ne serbam doar la zilele noastre, de mos nicolae, de aniversarile ce tin de relatie si casatorie, copil. Astea cu cadouri &co.
In rest, in dormitor am o vaza mare pe care sotul o tine mereu acolo cu flori proaspete. Cand se ofilesc, arunca florile si pune altele noi. Adica mereu trandafiri rosii. Cam de 2-3 ori pe luna, cum il lasa inima buzunarului lol
In afara de asta mereu imi face surprize mici gen raffaelo, or kinder, mic dejun la pat, etc big_smile
Cand nu ma enerveaza e cel mai bun si atent sot din lume. Cand calca broasca, nu-l spala toate duzinele de flori ce-i la gura mea lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#43 2013-10-08 20:20:24

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Bine ca are cine sta cu R. Eu nu as indrazni sa-mi iau bona...as sta cu sufletul la gura pt sot...este absolul in stare sa omoare pe oricine i-ar face rau copilului, asa ca mai bine lipsa. Cand il amenint eu cu divortul imi zice..."ce na-ai inteles?!?! suntem impreuna pana cand moartea ne va desparti"...si ranjeste lol Gluma,gluma, da' il cred in stare... tongue

Eu am fost in Irak...decat 3 zile cu serviciul si mi-a placut. Bine mitraliere la orice pas,dar nu m-am simtit amenintata. Aaaa...si eream controlate de femei peste tot lol

Fi-miu tocmai ce s-a intors de pe burta pe spate smile


1z+ de fericire

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2013-10-08 20:50:33

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

s-a intamplat lucrul la care ma asteptam dar care speram sa se intample candva cat mai tarziu, peste multi- multi ani... mama are boala aia cu nume urat .

Offline

 

#45 2013-10-08 21:14:28

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Glen, ai stat prea putin ca sa simti razboiul wink Felicitari pentru rostogolire!

Garga supa Imi pare rau! Pentru ca nu stiu la care te referi, te intreb:nu exista tratament?

Ultima oara a fost editat de majestik (2013-10-08 21:20:02)


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#46 2013-10-08 21:33:32

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Garga, imi pare nespus de rau. Nu-s cuvinte. Dar de ce zici ca te asteptai? Avea antecedente, e recidiva?

Glen, felicitari!


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#47 2013-10-08 21:41:57

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Garga sad


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#48 2013-10-08 21:52:04

rruxxy
Platinum member
Inregistrat: 2008-11-17
Mesaje: 15354

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Garga, imi pare tare rau...

Offline

 

#49 2013-10-08 22:02:52

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Garga... sad

Maje...nu mai era razboi cd am fost eu, slava Domnului, decat in Kabul si eu am fost in Erbil, insa masuri de securitate tot erau, mai ales la imbarcarea in avion. Ma asteptam la ostilitate insa oamenii au fost f primitori. Nici pe strada nu am avut probleme.


1z+ de fericire

Offline

 

#50 2013-10-08 22:21:41

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

maje, sansele sunt mici sa se poata trata sad

Deno, si bunica, si matusa si 2 verisoare au avut deci era de asteptat... peste 80% sanse sa faca, conform statisticilor.
trebuie sa cer si eu o trimitere la echo de san ca n-am mai facut de 5 ani.

Offline

 

#51 2013-10-08 22:28:08

glencora1
Full member
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 291

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Garga...cat exista o sansa,cat de mica,trebuie incercata. Si eu sunt cu ceva prohbleme insa ultima data la mamografie (faceam si eco si mamo k ce se vede pe eco nu se vede la mamo si invers...am facut si rmn sad.... Doamne ce frica mi-a fost) am iesit bine asa ca acum in nov o sa fac decat eco. Eu una as incerca orice...k m-am gandit ce-as face dc.
Ufff...ce sa-ti zic eu sa fie mai bine?!?  In mom d-astea ma simt asa mica,as vrea sa pot face minuni,dar nu pot face nimic. sad


1z+ de fericire

Offline

 

#52 2013-10-08 22:34:31

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Garga imi pare tare rau dar poate se gaseste un tratament bun...tin minte ca ai spus odata ca exista ceva genetic la voi. Sanatate multa.

Mamici am mai spus eu ca am crezut in niste principii si acum le resping totalmente. Unul ar fi alaptarea indelungata. Cred si acum cu tarie ca, copilul meu a avut anemie din cauza alaptarii indelungate. M-a marcat puternic de am ajuns obsedata cu mancarea. Am ajuns sa imi bat ainima d eteama cand ii verfic pachetul de la scoala si vad ca nu a mancat. SI multe astfel de emotii. Al doile principiu: invatarea libera. Am luat expresia de la o fata de pe FB careia i-am citit un articol acum cateva minute. Cred ca este Zoozie care pe mine m-a ajutat cu multe sfaturi cand am avut probleme. Insa nu agreez cu ideea de invatare libera. Am crezut in asa ceva, am lasat si eu copilul sa fie liber dar iarasi intampin probleme.
Ieri a primit prima tema pt acasa. A refuzat categoric sa o faca initial. Da, a facut pana la urma tot ce trebuia sa faca si ceva in plus dar pt o jumatate de ora am zis ca iau foc si ca nu stiu ce le fac amandurora: sotului si ei. Evident ca tot ce vroia ea era sa se joace. Daca eram desteapta mai dinainte (de fapt, am fost desteapta dar nu am avut timp si am crezut ca fraiera in "invatare libera" nu ajungeam sa ne "struggle-im" atata.
Si un alt principiu: lasa-l liber, nu impune nik copilului. aici pot scrie o tona dar ma abtin pt ca am fugit de la job sa ii curat camera pt ca are teme de facut.

Una peste alta mamicile cu fetite (mai ales) va recomand cartea aceea postata de Cris. Ca si Deno spunca stiam tot ce scrie acolo insa eu m-am mai luminat si mi-am mai clarificat niste aspecte citind-o. Ani intregi am studiat psihanaliza din cauza la ceea ce fac eu. Abia dupa ce am citit aceasta carte de Ana Savin mi-am facut mai simpla toata intelegerea lol.
Spun pe scurt: intre 4-6 ani copii incep sa fie curisoi despre sexualitatea lor. In carte te invata cum sa faci fatza la acest proces si mie imi place ce spune acolo. Pt ca, Carol este curioasa:ce am aici, cum se numeste asta; a vazut colege la baie si colegi chiar si intreaba mult, mult dincolo de "putza si cuculet".
Si...ma respinge! Tati este the best, tati este al ei si nu al meu. "Ea s aplece de aici, daddy. Eu nu imi fac homework-ul cu EA. Daddy dormi cu mine, nu vreau sa dorm cu EA. Daddy iti place cum m-am aranjat"??? etc. Concureaza cu mine smile. Este foarte normal, depinde strict de mine cum rezist eu la asa ceva ca sa nu o afecteze pe mai tarziu.
Dar este cumplit de frustrant pt mine. Ma doare cand vad respingerea asta, dorinta ei de-a fi cu daddy, cum lupta pentru "printzul daddy". Repet, este firesc ce se intampla si pe la 6 ani se linisteste treaba dar imi vine sa urlu.

Pt mamicile cu baieti este un pic mai simplu (dar mai dificil pt tatici). Sa vedem cum facem astazi calupul de teme. Ieir am pus si pe seama oboselii pt ca a avut si balet si am vazut-o pe monitor (nu ne lasa sa intram in salata de dans dar exista un monitor pe holul de asteptare si vedem ce lucreaza aclo) si am vazut cat de mult munceste.

Nu-i place sa coloreze, se grabeste la colorat dar deseneaza foarte frumos si complex si a scris ieri primele ei cuvinte: queen, tati, toys.
Mi-s si mila ca se lupta cu ea sa nu uite romana si a ajuns sa ne corecteze cand facem temele cu ea sa nu ii vb in engl ci in romana sa nu o uite. Plange mereu cand vede poze din tara.

In fine, am scris iarasi mult dar este din ce in ce mai complex (si frumos) totul.

O ultima mentiune: are show and tell. Trebuie sa aduca un obiect de acasa (nu jucarie!) si sa aiba primul public speaking legat de ace obiect. Aveti idee ce sa prezinte? Ea vrea sa facem o barca din hartie si niste valuri (tot din hartie) si sa le coloram in culori inchise. Si sa pretinda ca este furtuna si barca se rastoarna. Adica, sa prezinte Beethoven, simf. 5 pt ca are obsesie cu aceasta simfonie. Mi-e rau de cat o asculta, continuu, continuu. La noi in casa numai asta se aude grater


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#53 2013-10-08 22:40:37

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27




iannis acum o ora...

Ultima oara a fost editat de n_loredana2008 (2013-10-08 22:41:41)


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

#54 2013-10-08 22:45:02

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Hello

Garga sad  imi pare tare rau..

Deci Angelina nu e asa nebuna,treaba cu familia chiar da sanse mari.....

Maje wow smile

Flower e ok sa nu fi de acord cu invatarea libera..dar ea totusi nu are nici 4ani,normal ca vrea sa se joace,noi facem teme de la 7ani. E f aiurea sistemul ,nu-l inteleg deloc...pai are totusi 3ani si ceva...da-o-n colo

Aahh deci mi-a venit azi.iar la 28zile.am multe luni de cabd e asa ceas..si fix pe la ora 16.
Sotul zice ca-s sanatoasa si de aceea,mie mi se pare tare freeky...n-am fost asa fixa niciodata.inainte de sarcina era mereu neregulat,intre 30-35zile....

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-10-08 22:51:55)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#55 2013-10-08 22:45:50

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Lore  rotfl


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

#56 2013-10-08 22:48:30

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

Lore este un scump!


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#57 2013-10-08 22:53:02

n_loredana2008
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-07-20
Mesaje: 2953

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 27

kate, flow puss


Iannis-04.05.2011
Dominic- dpn 31.12.2017
Daca vreodata ma vei intreba ce am simtit in momentul in care ai venit pe lume, nu am sa iti pot spune, pentru ca sentimentul e unic si nu se poate descrie in cuvinte! Pentru ca tu, copilul meu, esti cel mai mare dintre toti si toate!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.