homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Candidoza pe term lung, tratata acum scurgeri dubioase


#1 2013-10-15 12:29:14

cristinabrown
New member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 9

candidoza pe term lung, tratata acum scurgeri dubioase

buna tuturor !
am avut probleme cu candida timp de un an de zile, din cauza sistemului imunitar slab aceasta revenea la cateva zile de la terminarea tratamentului. in fine, cu greu, se pare ca am reusit sa o inlatur, dar de un an de zile avand permanent candida nu mai prea stiu ce inseamna o scurgere normala in ceea ce ma priveste. am o scurgere vaginala inodora, este doar mirosul acela specific de "organ"nimic neplacut sau deranjant. nu are consistenta vascoasa, este chiar apoasa as putea spune. daca e sa pun mana cand simt ca se umezeste zona, ce simt e ca si cum m-as fi spalat jos si sa nu fi apucat sa ma sterg. deci zero mancarimi, zero discomfort. ce ma ingrijoreaza mai mult e culoarea, e usor galbuie insa abia dupa ce ajunge pe chilot sau protejslip. daca ma sterg cu hartia igienica nu are nicio culoare. si pe langa culoare, e si o cantitate maricica. nu exagerat incat sa simt ca fac pe mine sau ceva, dar 3 protejslipuri minim schimb pe zi.
please,help,sunt studenta si momentan n-am cum sa ma intorc acasa la medicul ce ma trateaza.
stiu ca trebuie sa refac un control,dar pana una alta, am nevoie de pareri. multumesc frumos supa

Offline

 

#2 2013-10-15 12:45:45

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: candidoza pe term lung, tratata acum scurgeri dubioase

inainte de candida cum era secretia ta ? ne dam cu parerea cam degeaba pana nu mergi la medic, exista posibilitatea sa fie asta secretia ta normala sau, de exemplu, sa fi facut o gardnerella in urma tratamentului pentru candida

Offline

 

#3 2013-10-15 19:55:13

cristinabrown
New member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 9

Re: candidoza pe term lung, tratata acum scurgeri dubioase

sincera sa fiu , secretie mereu am avut, mereu purtam absorbante zilnice. nu era nimic deranjant, ma refer la modul excesiv..

Offline

 

#4 2013-10-15 21:50:23

cristinabrown
New member
Inregistrat: 2013-08-07
Mesaje: 9

Re: candidoza pe term lung, tratata acum scurgeri dubioase

am cautat pe net simptomele gardnerellei.. si nu e miros deloc intepator,deloc deranjant, ironic as spune chiar placut in comparatie cu candidoza

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.