homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Posibila infectie


#1 2013-10-19 16:41:38

marcont
New member
Inregistrat: 2013-04-29
Mesaje: 14

Posibila infectie

Buna fetelor! Am o problema care ma deranjeaza de vreo 3 zile,am mancarimi,usturimi ( pe exterior )si o secretie abundenta alb-galbuie. Am folosit nizoral crema,dar fara rezultat. Prin martie am avut candida,am fost la medic,dar nu mi.a trecut cu tratamentul prescris,asa ca am luat canesten(ovule) si mi.a trecut. Ce ar trebui sa iau acum?! Sa fol din nou canesten sau altcv?! Multumesc

Offline

 



#2 2013-10-19 19:18:18

fluturascrys
Hero member
De la: Stuttgart
Inregistrat: 2010-09-24
Mesaje: 3486

Re: Posibila infectie

trebuie sa mergi la medic, nu lua tratament vazut la tv cateodata poate face mai mult rau. Probabil ti-a reaparut candida (eu am scapat tare greu de ea), sfatul meu este sa mergi la medic sa iti faca o analiza de secretie si cu tratament rezolvi imediat problema. Trebuia sa te intorci la medic si sa ii spui ca tot ai simptome dupa tratamentul prescris si iti datea altceva, ai grija de tine (ar fi bine sa tratezi si partenerul)


Iarta-ti dusmanii, dar niciodata nu uita numele lor !

Offline

 

#3 2013-10-19 19:30:54

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Posibila infectie

trebuie sa faci tratament conform antifungigramei, nu dupa ureche ( a ta sau a medicului).

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.