homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lipsa menstruatiei


#1 2013-10-20 13:18:50

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

lipsa menstruatiei

Buna fetelor...Ma ingrijoareaza faptul ca de 8 zile imi intarzie stopul, lucru care se intampla f rar si doar o zi maxim 2. Luna trecuta nu am avut niciun raport sexual deci nu pot fi insarcinata doar ca am folosit superforte ovulin (cateva ovule 4-5 cu pauza de 1 zi intre ele pt ca ma iritam f tare si aveam mancarimi dupa nu am mai pus)

Cand mi-am comandat ovulele am luat 3 cutii pt ca in farmacii nu am gasit, am vb si cu asistentele lor care mi-au recomandat apis ch7 pt mancarimi si ob dimineata ca sa nu se scurga dar degeaba. Acum nici nu mai stiu daca sa le mai folosesc, mai am 2 cutii si nu as vrea sa le arunc sau ceva ca nu am dat bani degeaba. Citisem inainte multe lucruri bune despre ele in conditiile in care eu am candidoza si o rana pe col dar asistenta mi-a spus ca se poate manifesta mai agresiv din cauza acestor probleme.

Intentionam oricum sa merg la un control ginecologic imediat dupa ce imi trecea menstra asta (dar se pare ca nu mai vine). Cred ca degeaba ma duc acum pt ca uneori mai am scurgeri si ma mananca de la ovule (care contin propolis)...

Luna asta am avut si examenul de traseu auto dar au existat si alte perioade mult mai stresante...

Voi ce ziceti?

Ultima oara a fost editat de me.lissu (2013-10-20 13:20:30)

Offline

 



#2 2013-10-20 13:22:54

daenarys
Vizitator

Re: lipsa menstruatiei

eu zic sa nu mai pui ovulele
clar reactionezi neplacut la ele
daca ai avut o perioada stresanta se poate ca menstra sa intarzie din cauza asta.
eu in locul tau as incerca s amerg la medic pt o analiza de secretie si un consult daca tot nu a aparut menstra

 

#3 2013-10-20 13:32:23

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Re: lipsa menstruatiei

Nu stiu ce tratamente sa mai incerc m-am saturat de toate pastilele si vad ca nici macar ovulele aste homeopate nu sunt bune pt mine... Am problemele astea de 1 an si ceva timp in care am schimbat si ginecologii la care am fost dar degeaba

Offline

 

#4 2013-10-20 13:38:15

daenarys
Vizitator

Re: lipsa menstruatiei

pt candida poti incerca ovule cu lactobacili
legat de rana,papanicolaul cum a iesit?

 

#5 2013-10-20 13:50:58

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Re: lipsa menstruatiei

ovulele astea cu lactobacili au vreun nume?

ultima data pap mi-a iesit de tip inflamator
si la descriere scrie rare hematii, mucosecretie, celule endocervicale grupate, celule scuamoase superficiale si intermediare, numerosi cocobacili, rare filamente miceliene, exudat inflamator acut...........

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-10-20 13:53:37

daenarys
Vizitator

Re: lipsa menstruatiei

probabil de la candida a iesit asa inflamator.
uite aici http://www.pcfarm.ro/prospect.php?id=4150

 

#7 2013-10-20 14:07:59

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Re: lipsa menstruatiei

mersi mult
si cum le iau acolo scrie dimineata si seara timp de 7 zile si dupa numai seara (dar pt cat timp?)
e bine daca fac asa?

aa si am dureri f mari in timpul repoartelor sexuale dar niciun medic nu mi-a spus cauza...ma tot gandesc daca e de la candida...e posibil asa ceva?

Ultima oara a fost editat de me.lissu (2013-10-20 14:09:49)

Offline

 

#8 2013-10-20 14:11:42

daenarys
Vizitator

Re: lipsa menstruatiei

eu insiste sa mergi sa mai faci o analiza de secretie si sa ceri si o antifungigrama sa vezi la ce e sensibila si sa faci tratament cu ovule

legat de lactobacili,da poti sa administrezi si cum scrie in prospect
se poate da sa ai dureri si din cauza infectiei dar si daca nu esti suficient de excitata.
daca tot apare infectia ar trebui sa faca tratament si partenerul,iar daca iei ac ele pot favoriza aparitia candidei

Ultima oara a fost editat de daenarys (2013-10-20 14:14:30)

 

#9 2013-10-20 14:16:23

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Re: lipsa menstruatiei

Am facut de toate...am luat multe tratamente...dar nu am simtit nicio imbunatatire nimic nicio schimbare
De asta am si mers la mai multi gineco dar au pareri diferite unul m-a pus sa iau 6 luni anticonceptionale karissa dupa cand am fost la altu a zis sa intrerup si sa nu mai iau in viata mea...etc etc
Nu stiu ce sa mai cred

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.