homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Problema


#1 2013-10-24 16:39:27

mihaela27
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 84

problema

buna ziua! am si eu o problema si as dori un sfat daca se poate. cam de ieri am observat ca mi-au aparut in zona genitala niste bubite care seamana foarte bine cu aftele care se fac in interiorul cavitatii bucale. eu cred k mi-au aparut de la absorbante. in ultima saptamana am folosit ba absorbante mari ba absorbante zilnice. asta e doar o banuiala. sper sa nu fie ceva mai grav. mentionez ca ma si mananca ma si dor.. imi puteti spune va rog cam ce ar putea fi? aveti vreo idee? ce as putea sa fac? eu mi-a dat acolo cu baneocin pudra...insa nu stiu daca am facut bine. astept un raspuns. va multumesc anticipat

Offline

 



#2 2013-10-24 16:58:13

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: problema

Buna Mihaela,
Nu vreau sa te sperii, insa ceea ce descrii tu este un semn al activitatii in corpul tau al virusului HPV. Am trecut si eu prin aceasta experienta. Trebuie sa te duci la ginecolog si sa ii arati. Iti va da un tratament pentru intarirea imunitatii. Fiind virus, nu se poate trata, ci trebuie eliminat de corpul tau. Pentru vindecarea condiloamelor, eu am folositi solutie Condyline si am scapat de ele. Asta a fost alternativa unui alt medic ginecolog, primul indemnandu-ma sa ma duc la dermatolog sa imi aplice pe ele azot lichid si in caz ca nu treceau ramanea cauterizarea ca ultima alternativa. Ceea ce m-a speriat foarte tare. Din fericire nu a fost nevoie, deoarece intr-o saptamana am scapat de condiloamele acelea. Insa, am urmat in schimb cu strictete tratamentul ptr imunitate. Asta a fost in urma cu 2 ani. De cand am scapat de ele, nu mi-au mai aparut si nici la Papanicolau nu a mai aparut nimic. Este posibil ca organismul meu sa il fi eliminat sau pur si simplu sa fie in continuare dar fara activitate.

Din cate mi s-a explicat poti trai foarte bine cu acest virus in corp fara sa isi faca simtita prezenta.

Aaa....si daca ai banuti, e bine sa te duci sa iti faci genotiparea HPV. Dar te va indruma medicul cel mai bine. Nu evita sa te duci la el. Poate deveni o problema. Te pup si sa aud de bine. smile

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-10-24 16:59:11)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#3 2013-10-24 17:17:11

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: problema

pai ea a zis ca sunt afte-like (=basicute), nu negi...

Offline

 

#4 2013-10-24 17:25:59

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: problema

Asa aratau si la mine, desi se numesc negi. Oricum, cel mai bine e sa se prezinte la medic cat mai repede.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-10-24 17:26:32)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#5 2013-10-24 18:08:44

mihaela27
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 84

Re: problema

Multumesc mult pentru raspunsuri. voi consulta cat mai curand un doctor

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-10-25 16:41:53

mihaela27
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 84

Re: problema

am fost astazi la doctorul ginecolog. diagnosticul a fost de ulceratii vulvare. o cauza nu mi-a spus...sad aveti idee ce anume ar fi putut duce la asa ceva? va multumesc inca o data pt raspunsuri

Offline

 

#7 2013-10-25 16:51:32

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: problema

Buna Mihaela. Nu stiu ce ar fi sad . Dar, nu ti-a dat sa faci ceva analize? sau un tratament? Poate ar fi bine sa mai incerci si la un alt medic, care sa iti explice si sa aiba rabdare. Eu cand am avut problema, am gasit o super dr care a stat cu mine, mi-a explicat de ce, cum, si ce pot pati mai departe.

Ultima oara a fost editat de Liynda (2013-10-25 16:52:50)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#8 2013-10-25 17:26:54

mihaela27
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 84

Re: problema

nu mi-a spus nimic.... mi-a dat doar niste ovule si o crema (bepanthen)... mi-a spus doar ca este o afectiune a pielii...deci nu cred k e cazul de boli cu transmitere sexuala...mai ales ca prietenul meu nu are absolut nimic....ma tot gandesc la fel ce fel de prostii....sad

Offline

 

#9 2013-10-25 17:48:48

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: problema

Poai atunci e super! smile Inseamna ca va fi ok. De ce sa iti faci probleme degeaba? Bucura-te de viata si fii optimista. Te pup!


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#10 2013-10-25 18:24:41

mihaela27
New member
Inregistrat: 2007-07-24
Mesaje: 84

Re: problema

Multumesc mult pentru raspunsuri. Te pup si multa sanatate!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.