homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Ac YAZ pt ovar polichistic


#1 2013-11-04 16:47:46

me.lissu
Full member
Inregistrat: 2012-07-17
Mesaje: 197

Ac YAZ pt ovar polichistic

Buna fetelor... In urma unei ecografii am descoperit ca ovarul drept e polichistic iar medicul mi-a prescris anticonceptionale Yaz ce parere aveti? Am auzit ca sunt f periculoase si nu stiu daca sa le iau. In trecut am mai folosit Artizia si Karissa si nici de la astea nu m-am simtit f bine iar Yaz sunt mai puternice.

a2a problema este o rana pe col iar medicul asta la care am fost acum mi-a spus ca trebuie sa fac cauterizare, eu avand doar 18 ani dar am tot incercat tratamente cu ovule si nu a trecut de la sine...un sfat va rog

Offline

 



#2 2013-11-06 10:27:12

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Ac YAZ pt ovar polichistic

eu nu ma pricep la anticonceptionale, dar te sfatuiesc sa mai mergi la un doctor...sa mai afli o parere...

Offline

 

#3 2013-11-06 11:57:23

Johanne
Platinum member
Inregistrat: 2012-01-12
Mesaje: 16437

Re: Ac YAZ pt ovar polichistic

O alta parere de la un alt medic ar fi buna smile
Si eu am ovare polichistice si am luat artizia dar nu mai iau pentru ca nu ma simteam bine de la ele
In privinta ranii,inainte de a cauteriza repeta consultatia la inca un medic deoarece eu am patit sa fiu speriata ca am o rana foarte mare si defapt nu aveam nimic. Ai facut papanicolau?


Two souls don't find each other by simple accident

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.