homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?


#1 2013-11-07 16:17:02

NiNon
New member
Inregistrat: 2011-11-02
Mesaje: 40

Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

Vroiam sa stiu din experienta voastra proprie daca in gandul vostru atunci cand ati cunoscut persoana care v-a fost/este  iubita/sotie/sot , ati realizat/meditat/fost convinsa de anumite lucruri/intamplari/conjucturi ca el este alesul/cel trimis/menit pentru tine de catre Divinitate.

Offline

 



#2 2013-11-07 16:40:12

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

hmmm cam greu de dezbatut ,poti sa crezi cu desavarsire ca este sufletul pereche si sa te inseli amarnic, nu m-am gandit nicodata si sincer nici nu mi-am pus intrebarea daca este sufletul meu pereche ,avem o relatie in care totul decurge normal si functionam dupa anumite reguli "interioare" ,destul de des ni se intampla ca dintr-o privire sa stim deja ce anticipeaza celalat plus de asta ca ne este bine impreuna ,altfel nu cred ca am fi rezistat 15 ani unul fara celalat.


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#3 2013-11-07 19:37:29

pink_martini
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-08-08
Mesaje: 3223
Site

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

pe scurt, fiecare are o jumatate.


"Ai nevoie de atat de putin pentru a fi fericit" - Armand
____________________________

Ma plangeam ca nu am bani de sandale, pana cand am intalnit un om fara picioare

Offline

 

#4 2013-11-07 20:10:46

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

tummenupp


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#5 2013-11-07 20:12:38

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

La un moment dat, da; in timp poate avea mai multe jumatati


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-11-07 23:27:46

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

Nu! Cred ca ceea ce iti alegi, aia ai. Daca stii sa alegi corect, ai ceva bun, daca nu, nu. Nu-i ca in povestea cu ingerul care isi cauta aripa pierduta sau ca in povestea antica cu despartirea acelei fiinte in doua persoane... E mult mai simplu.
Asa ca ai grija ce alegi, ca, cu aceea ramai. Bine, exista divort, despartire, separare, dar ramai pe viata cu "sechele"

Eu nu cred in "ce-i al tau e pus deoparte"

Offline

 

#7 2013-11-08 15:13:24

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

nu cred in divinitate, nu cred in suflete pereche; dar cred in echilibrul ala care exista in orice si ca lucrurile se aseaza de la sine (cum a fost in cazul nostru).


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#8 2013-11-08 16:01:58

vanilleeis
Hero member
Inregistrat: 2010-02-16
Mesaje: 2906

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

pinkyutza a scris:

Nu! Cred ca ceea ce iti alegi, aia ai. Daca stii sa alegi corect, ai ceva bun, daca nu, nu. Nu-i ca in povestea cu ingerul care isi cauta aripa pierduta sau ca in povestea antica cu despartirea acelei fiinte in doua persoane... E mult mai simplu.
Asa ca ai grija ce alegi, ca, cu aceea ramai. Bine, exista divort, despartire, separare, dar ramai pe viata cu "sechele"

Eu nu cred in "ce-i al tau e pus deoparte"

subscriu tummenupp


If you take it personal, that's ok! wink

Offline

 

#9 2013-11-09 10:56:08

Happylyka
Full member
Inregistrat: 2012-08-05
Mesaje: 517

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

Eu cred in divinitate dar de asemenea cred ca pinky are dreptate. Si ca sa impac ambele teorii zic asa ,,Dumnezeu iti da, dar nu iti baga si in traista". La final, conteaza ca tu sa faci alegerile corecte.


,,Eu nu sunt un corp care are suflet, sunt un suflet care are o parte vizibila numita corp."- Paul Coelho

Offline

 

#10 2013-11-09 11:16:33

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

^ corect!


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#11 2013-11-10 02:19:15

my_aa
Insomniac member
Inregistrat: 2007-10-29
Mesaje: 5438

Re: Credeti in "Ce-i al tau e pus deoparte" ?

In nici un caz!
E o iluzie si nimic mai mult.
Fiecare are ce merita, dupa parerea mea, pentru ca noi ne alegem partenerul de cuplu, iar aceasta alegere reflecta imaginea noastra despre sine ( pentru ca alegem ceea ce credem ca meritam ), felul in care vedem o relatie, cat de bine ii cunoastem pe ceilalti si in definitiv, cat de bine stim sa facem alegeri.


„Dă tot ce ai mai bun în tine, întrucât totul din viaţa ta îţi aparţine numai ţie.”

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.