homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sex neprotejat


#1 2013-11-11 23:38:28

ginger1234
New member
Inregistrat: 2012-06-27
Mesaje: 25

sex neprotejat

Buna, am si eu o mare mare nelamurire si in acelasi timp sunt super ingrijorata si paranoica in legatura cu subiectul asta ...

Zilele trecute am facut sex cu prezervativ insa a doua zi n-am mai folosit prezervativ. Teoretic, persoana respectiva nu a ejaculat insa stiu de picatura placerii,etc. Cu asta sa zicem ca rezolv in 2 saptamani cu un test de sarcina pe care il voi face, insa ma omoara gandul sa nu fi luat vreun BTS.

Acum cred ca am facut o cistita pentru ca ma doare cand urinez si am si sangerat initial insa acum mi-am mai revenit ... Cat despre BTS, ma gandesc la HIV - din cate stiu, se poate face testul ELISA insa nu stiu prea multe detalii si aici v-as ruga sa interveniti voi pentru ca nu pot dormi gandindu-ma ca am facut prostia asta si as putea sa am boala asta.

Multumesc anticipat!

Offline

 

#2 2013-11-12 08:31:11

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: sex neprotejat

signof10 chiar c-ai facut o prostie, nu stiu cum de nu te-ai gandit inainte
sunt mai multe teste care se pot face: http://www.sfatulmedicului.ro/comunitat … -hiv_42125
Persoana aia era partenerul tau sau altcineva?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

#3 2013-11-12 15:38:08

ginger1234
New member
Inregistrat: 2012-06-27
Mesaje: 25

Re: sex neprotejat

Era altcineva, deaia ma ingrijorez ... De durut nu ma mai doare cand urinez si nu am luat niciun medicament. Sa-mi mai fac griji sau e ok?

Offline

 

#4 2013-11-12 16:08:32

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: sex neprotejat

multe din BTS-uri n-au simptome imediate, dar nu-i cazul sa disperi de pe acum... niste teste specifice cred ca te-ar scapa de o grija. succes

Offline

 

#5 2013-11-12 21:05:12

ginger1234
New member
Inregistrat: 2012-06-27
Mesaje: 25

Re: sex neprotejat

Nu, eu vorbeam de cistita acum, daca mai e nevoie sa iau ceva lol

imi fac foarte multe griji pe partea cu HIV-ul, pentru ca nici din topicul ala n-am inteles mai nimic, practic pe mine ma intereseaza daca testul asta ELISA se poate lua de la farmacie sau trebuie sa ma duc la spital/medic ginecolog/etc...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-11-15 11:51:43

Logen
New member
Inregistrat: 2013-11-04
Mesaje: 24

Re: sex neprotejat

Cel mai bine e sa mergi la medic. Dar nu dispera, eu cred ca e foarte probabil sa fi luat vreo bacterie de care scapi cu un test de urina si un tratament cu antibiotic....se mai intampla si se poate luat chiar si cu prezervativ.  signof10

Offline

 

#7 2013-11-15 18:24:49

ginger1234
New member
Inregistrat: 2012-06-27
Mesaje: 25

Re: sex neprotejat

Nu, e ok, pe partea asta stiu sigur ca e cistita si nu-mi fac griji lol Am luat pana la urma niste suplimente de la farmacie si o sa fie ok. Sunt mai mult ingrijorata pe partea cu ITS ... Sunt tentata sa-mi intreb partenerul daca stie ca are ceva sau nu lol Nu de alta dar nu mai dorm noaptea cu gandul asta si din cate stiu pentru un test ELISA trebuie sa astept 3 luni pana sa-l fac

Offline

 

#8 2013-11-15 18:32:45

pinkyutza
Hero member
De la: ♥
Inregistrat: 2013-05-22
Mesaje: 4213

Re: sex neprotejat

mai bine mergi direct la ginecolog si intrebi acolo tot ce te nelinisteste. Cu siguranta te va lamuri si vei fi mai linistita... poti eventual sa suni doar si sa vezi ce iti zice...
Pe viitor, n-o mai face neprotejat daca nu e partener stabil sau testati-va amandoi si gata...

Offline

 

#9 2014-02-18 14:28:16

Geanina14
Membru
Inregistrat: 2014-02-17
Mesaje: 4

Re: sex neprotejat

Sunt noua pe aici si nici nu stiu prea bine sa umblu pe aici. Am o intrebare daca puteti sa ma ajutati cu un raspuns.In ultima perioada am urinat foarte des noaptea ceea ce cred ca poate avea legetura cu intarzierea menstruatiei. In luna decembrie mi-a venit pe 19 , in ianuarie pe 16 iar luna asta nimic deocamdata   . Am avut raport sexual pe 1 februarie ceea ce din cate am calculat eu este perioada fertila, contactul a fost neprotejat dar nu a ejaculat in mine. Este posibil sa-mi fiintarziat menstruatia din cauza unei posibile raceli sau din cauza unei eventuale sarcinii?

Offline

 

#10 2014-02-18 15:04:14

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: sex neprotejat

nu exista raceala in zona aia, mentruatia nu intarzie de la boli cu transmitere sexuala sau infectii sexuale ce pot sa fie si spontane ca vaginita si candidoza, deci peste 3 saptamani de la contact poti face test de sarcina. deocamdata nu poti sa spui ca iti intarzie, e abia 18, chill.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.