homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Novynette


#1 2013-11-12 12:34:12

Amrmihaela
Membru
Inregistrat: 2013-11-12
Mesaje: 4

Novynette

Va rog sa ma lamuriti si pe mine la o problema ,am inceput novynette in prima zi de sangerare ,dupa ce am luat pastila(seara la 22) s a diminuat cantitatea a fluxului menstrual,de atunci in fiecare zi sangerez cateva picaturi,spre terminarea foliei a inceput sangerarea mai abundenta(trebuind sa port protej slip)la ultima pastila luata au venit niste dureri de burta destul de grave, dupa un timp de 6 7 ore m am confruntat cu un cheag destul de mare care  era de culoare rosu spre roz chiar si de culaoare alb (semana cu o bucata de carne)ce mi s a intamplat?

Offline

 



#2 2013-11-12 13:06:44

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Novynette

faptul ca fluxul s-a diminuat dupa inceperea foliei a fost normal, iar "cheagul" pe care l-ai eliminat a fost probabil o bucatica de endometru.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

#3 2013-11-12 13:19:48

Amrmihaela
Membru
Inregistrat: 2013-11-12
Mesaje: 4

Re: Novynette

Ce sa fac sa continui cu a 2 folie, nu e nimic grav?Multumesc din suflet pentru linistire

Offline

 

#4 2013-11-12 13:55:20

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: Novynette

da, continui normal cu a doua folie.

in primele 3 luni e normal sa sangerezi in timpul foliei (se numeste spotting) si sa ai menstruatii fie abundente fie slabe, e perioada de acomodare a organismului cu hormonii.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.