homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28-4


#58 2013-11-14 13:38:17

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

andreea stiu mi-ai mai spus de fata cu tincturi alcolizate, dar am intrebat-o si pe prietena mea carea a fost la mai multi homeopati, si chiar imi spunea ca una din constanta mergea in paralel cu ele , oricum stiu ca astia de la plantextract au si homeopate si tincturi...oricum nu i-am dat decat 1ml dizolvat cu apa normal...de facut bine clar i-a facut, ca i-a scazut febra, desi eu nu urmaream asta, de asta am si lasat-o asa cu febra sa lupte putin organismul, aveam oricum pana in 39 ca i-am luat-o cu 2 termometre.

offf poke, delicat moment, stiu ca probabil esti privita ca aia ca zici la altii si nu la al tau (dar daca al tau e ok:) )...sa stii ca si ana avea si mai are faze din astea, adica cand era ca razvan tot asa veneau copii si ii luau jucariile din mana si ea se uita intrebato-r la mine, si uneori incepe sa planga dupa ele, si eu mereu ii spuneam :,, mamam daca vrei te duci si ti le iei ca sunt ale tale,,....efect a avut, acum e mai ok, adica tine mai bine de ele smile, se mai intampla sa i le mai ia si acum , dar fiind mare intelege cand ii spun,, daca le vrei du-te si ia-le,, si ea,, nuuu, tu,,...iar eu ii explic,, daca le vrei, te duci, ca sunt ale tale nu ale mele.,,....

janis, si kate pai stiu ca dureaza atat, pe mine ma contrariaza ca nu gasesc o modalitate mai rapida, adica nu poti sta cu copilul 5 zile fara sa stii nimic, in concditiile in care el se vaita de burtica si face caca la greu.

i*am dat orez fiert cu morcov, a luat vreo 5 lingurite pline, si apoi a descoperit castravetele murat-pusi de mine dupa reteta ligiei pop: adica apa cu sare si lasati sa-si faca ei fermentatia proprievreo 4-5 zile , cu capapcul descoperit, plus niste paine prajita, +1 covriig mic uscat....acum doarme...

Ultima oara a fost editat de adinagrig (2013-11-14 13:50:03)


9 ani de copilarie ....

Offline

 



#59 2013-11-14 14:09:31

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

offf, adina sad tare greu trebuie sa iti fie si tie si Anei.
da, exact asa ma privesc...ca si cum de ce fac eu educatie copiilor altora.
R nu se duce sa si le ia inapoi, pur si simplu sta langa mine. De vreo 2 ori a furat o jucarie si a fugit cu ea la mine, dar cand nepotica a inceput sa tipe, s-a speriat si mi-a pus mie jucaria in brate.si el vine sa ma ia pe mine de mana sa ii recapat jucaria, dar eu ma simt prost, cum sa iau EU jucaria din mana fetii, cand mama ei e de fata, sau bunica...si fata mai si incepe sa tipe din toti plamanii. nu pot. asa ca mai bine il las pe al meu botos si nefericit, nepotica deja stie ca poate avea tot ce isi doreste, iar R n-are decat sa accepte situatia...
in rest, el s-ar juca de ea, ma intreaba de ea, se joaca un pic impreuna, doar sa nu cumva R sa se atinga de vreo jucarie (nu conteaza a cui e, a lui sau a ei) in prezenta fetii.


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#60 2013-11-14 14:13:07

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adina, trebuia facuta si coprocitograma, aveai rezultatul in aceeasi zi...si e ieftina asta. mna, acum astepti cultura. daca  e negativa ar trebui sa fie gata in 48 ore.

Offline

 

#61 2013-11-14 14:30:25

adinagrig
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-06-05
Mesaje: 8701

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

offf garga as fi vrut sa o cer si pe asta, dar am zis sa nu coste si asta ca si asa suntem in pom cu banii, daca mergema la regina maria era si putin mai ieftina si am si card de 20% reducere, dar asta insemna sa stau pana maine dimineata, asa ca am preferat sa o fac doar pe asta...am vazut acolo in calc cand m-a introdus ca aveau si coprocitograma...sper totusi sa nu fie nimic, desi la cum arata caca ma cam indoiesc....

poke, nu ai decat sa fii asa in continuare, chit ca esti privita ca cicalitoare, te duci frumos la fetita , ii explici ca e jucaria lui razvan si i-o iei, stiu ca e dureros, dar pana la urma trebuie sa inteleaga si fetita ca nu tot e al ei si razvan sa-si dezvolte simtul proprietatii.....


9 ani de copilarie ....

Offline

 

#62 2013-11-14 14:45:26

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

adina, multumesc!
pt inceput voi incerca sa il trimit tot pe copil sa si le ia inapoi...
vreau sa spun ca din cauza ca stiu cum face, noi nici nu ne mai ducem la ea, dar vine ele la noi, aproape in fiecare seara. si la noi mai e cum e, ca ii mai zic sa i le dea, ca-s ale lui, dar cu jucariile ei e si mai crima rotfl
mi-e greu si pt ca eu cu soacra am tot avut frecusuri si vreau sa am liniste in curte....


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

 Publicitate


loading...

#63 2013-11-14 14:54:50

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Kate kram Det puss

Poke, da, parca prea grabit Eduard. Ce comic e R cu salepetele lol

Janis, eu am primit Macmiror pentru candida si trebuia sa pun 1 seara, inainte de culcare. Eu as pune unul ca cel pus ziua o sa curga tot ca doar nu stai culcata..


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#64 2013-11-14 15:02:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

maje, stai linistita! oricum, se vedea ca el e puternic si mare chicot


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#65 2013-11-14 15:10:34

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Maje am citit...la 9luni merge singur..e clar chicot

Asa ma gandeam si eu..farmacista cica : va puneti ceasul mai devreme sa stati o ora in pat...
Pai cum ca azi noapte am stat 8 ore dupa ala si cand m-am ridicat..pac buf a curs.
Iar absorbante.m-am saturat.abia mi-a trecut menstra grater ma irita si le urasc. Poate imi gasesc ceva mai moale...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#66 2013-11-14 15:10:37

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Mamici   par

Janis , iarta ma si tu..daca vrei ca am sarit cu gura, eram si nervoasa din alte cauze  tongue  par  nu e foarte greu sa ti ceri scuze, nu? ma refer la mine. e retoric pentru mine chicot   

Naje merge singur? huh  applause   felicitari!

Adina, sananate!

Poke par

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-11-14 15:16:02)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#67 2013-11-14 15:11:33

pokemon
Diamond member
De la: Craiova
Inregistrat: 2006-10-06
Mesaje: 33434

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

janis, eu folosesc de la bella absorbante. mi se par mai ok decat alwais si libresse.
hello like!


Indragostita de bebe Razvan si de tatic de bebe Razvan ♥ 2 ani+ ♥
No matter how you feel. Get up, dress up, show up, and NEVER give up

Offline

 

#68 2013-11-14 15:12:48

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Adina, la Medicover vad ca e 28lei. credeam ca e vreo 15 lei, cam asa imi aduceam aminte ca am dat la Medlife, dar a si trecut mult timp de atunci. ramasesem cu impresia ca e ieftina, ca e un examen la microscop doar.
ia in calcul ca e posibil sa fie si ceva viral ( mai probabil chiar) caz in care coprocultura o sa iasa negativa.
LE 25 lei la Medlife  hmm

Ultima oara a fost editat de gargarita (2013-11-14 15:13:56)

Offline

 

#69 2013-11-14 15:22:31

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Like puss
S-a inteles gresit.am inceput mesajul cu : o mama nu poate fi inlocuita..in fine

Merci poke de info.eu always si le uraassac. Cu ovulele astea tb sa mai imi pun cateva zile...m-am si iritat.pe vremuri imi dadeam cu bioclin gel ca era racoritor.oare sa ma dau acum..am voie in cazul meu?

Adina da..daca iese neg e viral si nu tb decat sa astepti,s o hidratezi si eventual un probiotic

Ultima oara a fost editat de JanisJoplin (2013-11-14 15:24:08)


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#70 2013-11-14 15:26:20

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

da Janis, poti sa folosesti fara probleme bioclin. si eu tot abs bela (blue).sau poti incerca si niste panty mai groase.

Offline

 

#71 2013-11-14 15:26:50

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis, foloseste niste de-alea zilnice. Alea nici nu le simti, si de la ovul nu curge asa mult incat sa nu faca ele fata.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#72 2013-11-14 15:29:40

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Deno zici? Mi-a curs tone astazi...zici ca a curs tot tot..nu s-a absorbit nimic

Merci.astept indemnizatia azi-maine ca e scump bioclinul imi amintesc chicot


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#73 2013-11-14 15:34:21

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Incearca. Eu zic ca tin, mai foloseam in sarcina cand secretia era multa, pe la sfarsit de credeam ca pierd lichid.


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#74 2013-11-14 15:36:39

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Hello,

Detzyyyy puss

Adina, imi pare tare rau de ana sad off, groaznic e sa iti vezi copilul bolnav... dar hai ca va trece cumva..

Am si eu o intrebare: ce cauzeaza bacteriile la stomacel? ca imi e groaza de chestiile astea si as vrea sa le evit cat pot, daca se poate..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#75 2013-11-14 15:46:25

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Asa mi de somn cascat


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#76 2013-11-14 15:48:14

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 28

Janis, si de la Always Sensitive te iriti? sad

Si eu zic sa incerci Bella sau, daca ai drum la Lidl au si ei unele, nu mai stiu cum se numesc ca eu folosesc rar, dar ma uit acasa si iti scriu.

Am asa o stare de ameteala si capul usor, parca plutesc.  rotfl2


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.