homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-107


#2015 2014-01-25 15:44:05

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Pisi, nu stiu nici eu ce influenta au.. insa eu am T4 scazut pe sarcina, si nu e cel mai ideal..  Sunt importante in special in trimestrul 1, la dezvoltarea sistemului nervos al copilului parca, asa ca e mai bine sa fie rezolvata problema cu tratament si apoi sa vina sarcina. Dar iti va zice doctorul mai exact ce si cum.
Succes!


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 



#2016 2014-01-25 18:32:52

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just puss nu stiu daca secretia egg exista si in cazul in care nu e ovulatie...eu as tinde sa spun ca nu, dar nu stiu sigur..


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2017 2014-01-25 18:49:38

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

multumesc Cris, eu nu m-am interesat de problema niciodata, o sa fac de curiozitate ciclul urmator teste de ovulatie si in ziua cand imi arata testele ca ovulez merg si la o ecografie, dar nu ma stresez ca nu-i cazul. am ramas f usor insarcinata, prea usor, dintr-un singur contact in ziua potrivita bag seama, cand o sa consider ca o sa fac fata la cele 9 luni ne apucam de treaba, fara stres cu monitorizari. ce-i al nostru e pus deoparte. kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2018 2014-01-25 19:15:02

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Da Elena, oral o iau. Dar nu e gresit nu? ca am citit ca daca incepi oral sa continui asa pana la capat iar apoi la urmatoarea menstra daca vrei sa schimbi, mergi pe temperatura vaginala. Oricum, in prima mea luna cand am inceput sa imi iau temperatura, parca cea mai mare (tot oral) a fost 36,8. Dar in caz ca e sarcina, temperatura ar trebui sa ramana la un anumit stadiu, nu? Luna trecuta s-a mentinut ceva timp la 36,6 apoi cu o zi inainte de menstra a scazut la 36, 2 si am stiut ca nu e bebita.

Rozi, scuze ca intreb rodnar  dar cat de mult il tii vaginal? si cat de mult il introduci? Asa ciudat mi se pare;)) dar poate de luna viitoare o voi masura vaginal. poate nu va mai fi cazul hjarta  rugaciune

Fetelor, app de secretia egg. Eu am avut multa luna asta dar si luna trecuta. Dar s-a vazut diferenta atunci cand mi-a confirmat si doctorul ca voi ovula. A fost intr-adevar multa si exact egg. Poate aparea si inainte de ovulatie cu cateva zile, dar cu putin inainte de O e abundenta. (cel putin la mine asa a fost). Si pt ca nu stiam cum se simte colul la ovulatie, am verificat si era f moale si f sus. Nu il mai simtisem asa in urma(poate nu stiam exact cum se simte colul) dar pe viitor voi sti.

Just, sper sa te ajute testele de ovulatie sa  iti dai seama cand vei fi aproape de ovulatie. Pe mine testele luna asta m-au terminat rotfl am facut vreo 25 si chiar atunci cand voiam sa renunt la ele, m-am hotarat sa merg la doctor din cz unor dureri abdominale. Si mi-a vazut outul. Doamne ajuta sa fie si la tine si sa fie doar o ovulatie mai tarzie:*

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-01-25 20:30:48)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2019 2014-01-25 20:59:20

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, daca e sarcina, e posibil sa scada temperatura in jurul  7DPO si apoi creste la loc.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2020 2014-01-25 21:16:08

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

gabi are  piuit si ma anunta cand e gata , dar ca sa fiu sigura ca aud fac asa;Deschid termometrul il bag la scorbura si ma bag toata in plapuma cu capul sa aud ca asta are un piuit mai putin intens si nu aud lol dar chiar daca nu il aud dupa vreo 3 minute e scris temp , scrie pe prospect  ca se inchide singur dupa 10 minute .Dar partea naspa e ca nu retine ultima temperatura , cam asa sunt astea cu doua zecimale .
La partea cu cat il bag...cat tine partea aia subtire, nu stiu...ca nu am cum sa vad lol
Just tu cat mai astepti pana sa incerci, medical mai ai motive sa astepti?La mine dra care s-a ocupat de mine vroia din septembrie , dar mie nici nu imi venise , iar cea de la bucuresti a zis ianuarie dupa 6 luni.Acuma..dupa care sa ma iau, am ales parerea bucurestiului.Important e sa fii bine psihic, eu nu am crezut ca ma mai fac bine , nu mai sunt clar, dar ma lupt cu mine ,trebuie sa fiu tare ,incep sa ma refac, sa merg inainte ,cu puitul meu in suflet.Datorita ei am casa, daca nu era ea, nu imi luam casa sub nicio forma.De cate ori intru in casa si vad icoana cu Sf,iprian si Iustina ma gandesc la ea.Te pup


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2021 2014-01-25 21:17:15

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, e f bine asa, nu are rost sa te stresezi , mai ales daca ai ramas usor. Clar nu sunt probleme in a concepe.. Doamne ajuta ca atunci cand va veti simti pregatiti, sa ramai la fel de usor, si sa mearga totul perfect pana la final. rugaciune


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#2022 2014-01-25 21:45:50

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, eu am 5 luni de la operatie, ieri la control mi-a spus ca e asa bine vindecata operatia ca ar putea sustine o sarcina fara probleme. asta din punct de vedere fizic. psihic nu consider ca pot, ieri mi-a crescut tensiunea la 15 cu 10 numai la ideea ca merg la control, toata noaptea n-am putut sa dorm. deci, o sa mai astept un pic. dar pe de alta parte dupa martie cand se intoarce sotul daca e sa se intample cumva o sa-mi gestionez frica.
kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2023 2014-01-25 22:19:20

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, mie personal mi-a fost mult mai bine psihic odata ce am aflat de sarcina... A aparut speranta, ceva de ce sa ma agat ca sa merg mai departe. Nu pot sa zic ca nu e greu, frica e uriasa dar cu ajutorul lui Dumnezeu imi voi tine baietelul in brate la inceputul primaverii. Acum ca sunt tot mai aproape de termen frica e si mai mare... NU cred ca as mai rezista unei pierderi .dar nu am ce face, doar sa sper.


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2024 2014-01-25 22:28:50

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Elena o sa fie bine. kram eu am crezut ca sunt ok si cand mi s-a facut rau asteptand la ecograf am realizat ca inca nu sunt suficient de puternica. poate in sarcina reusesc sa ma controlez mai bine. oricum pana in martie, cel mai probabil aprilie n-am sot acasa...asa ca ma pregatesc psihic pana atunci.


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2025 2014-01-25 22:38:20

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just rugaciune pt amandoua


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2026 2014-01-26 12:07:21

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ce fac fetele pe zpada asta?Hibernati?Eu astept...nu stiu cum o sa ma duc maine la scolita ....uff..duminica frumoasa va doresc:)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2027 2014-01-26 12:40:02

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor,

Rozi, la mine e soare rotfl  ce n-as da sa avem si noi putina zapaduca, dar e prea tarziu acum big_smile
Am auzit ca se vor inchide scolile va stiu ca e valabil doar pt Bucuresti dar poate vor face in toata tara, caci peste tot viscoleste va 

Va pup


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2028 2014-01-26 15:54:00

Cristina2013
Full member
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 937

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna ziua dragi aspirante wave .... mult timp nu am mai intrat pe aici
Va doresc din tot sufletul sa reusiti sa vedeti dublu gravida


08.11.2014 -o minune a venit pe lume...Sunt mama! ♡
Te rugam mult Doamne ajuta-ne  sa fie bine  rugaciune ... Multumim pentru aceasta minune! hjarta

Offline

 

#2029 2014-01-26 16:37:56

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristinici puss ce mai faci?


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2030 2014-01-26 16:44:18

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristina  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc  teiubesc
Elena pup burtica ta perfecta smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2031 2014-01-26 17:48:08

elena.plahatca
Addicted member
De la: iasi
Inregistrat: 2011-01-06
Mesaje: 14752

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi puss


Zbor lin Maria 
Doi soricei iubiti
Grafic FF

Offline

 

#2032 2014-01-26 18:17:53

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumim Cristina puss 
Rozi puss
Elena puss pe burtica
Fetelor, sa dea domnul sa vedem toate curand dublu puss


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2033 2014-01-26 18:34:24

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

O sa avem dragele  mele, atunci cand Dumnezeu stie ca e momentul potrivit.Sa privim cu incredere, multa rabdare si incredere.Pupicei.
Gabi tu ce faci?a inceput numaratoarea  inversa!:)Tin pumnii smile


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.