homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-121


#2281 2014-02-01 15:42:51

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Fetelor, nu.mi vine sa cred ca primesc eu felicitari.. ooo doamne,  chiar e adevarat...Sunt ataaaaaaaaat de fericita, nu pot realiza ce mi se intampla.
Rozi, multumesc tare mult, mi.ai fost mereu alaturi kram  unde o fi Lyinda sa ii spun ca ne incuscrim peste ceva ani? happy Rozi, acusica vii si tu dupa noi, daca nu chiar luna asta visslar
Elenush, multumesc din toata inima kram
Voi fi mamica fetelor hjarta  hjarta


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 



#2282 2014-02-01 16:12:21

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, felicitari inca o data. mergi pe luni, marti si fa un beta, acolo-i clara treaba.
Cristina tin pumnii sa iasa totu-l bine kram (referitor la pap, uite ce-am gasit : Metaplazia scuamoasa este comuna in timpul pubertatii (aciditate crescuta), in timpul sarcinii si dupa sarcina, deci nu-i asa negru cum am crezut eu, nu aveam conditii sa contactez de undeva ceva...am programare oricum la doc sa o rezolv si pe asta).


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2283 2014-02-01 16:17:07

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, saru'mana puss Abia astept sa fac beta, ziceam eu ca miercuri, dar merg mai devreme, luni, cel tarziu marti. Doamne ajuta sa fie bine. rugaciune
Te.ai mainlinistit in leg cu papn, iti doresc sa te faci repede bine kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2284 2014-02-01 16:52:36

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

vad ca ti-ai pus poza de baietel smile. eu cand am ramas insarcinata de cand am avut test pozitiv am spus ca eu am fetita. si asa a si fost, nici nu m-am putut gandi la baiat, tot timpul spuneam ca e o ea. sanatate


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#2285 2014-02-01 17:17:20

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabiiii FELICITARI mamico! Ce ti-am spus eu??!!!!!!! Sa ai o sarcina usoara si la termen si un bebe grasun!!! Arata f bine linia pt ziua 10, daca ti-as arata testul meu din z10 ai zice ca sunt nebuna (nu ca n-ar fi adevarat lol ) Inca o data felicitari si s-o trageti si pe Rozi dupa voi puss

Rozi hjarta eu din cauza placentei anterioare nu am simtit pana acum..aseara a fost prima data, azi pauza big_smile Hai si tu cu testul pozitiv, ma apuc a-ti fac galerie puss

Just, cu optimismul in fata, se rezolva problema!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

 Publicitate


loading...

#2286 2014-02-01 17:19:33

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Just, baietel imi doresc hjarta  daca e fetita voi fi la fel de fericita hjarta ai dreptate,  sanatos/oasa sa fie, asta e cel mai important acum.  rugaciune 
Sa fie bine pt toate fetele mele si multi bebe  bebe
puss

Blue, multumesc din suflet kram  mi.ai zis tu sa ma testez azi si sa ma chiorasc bine, ai avut dreptate majoreta
Eu le.am zis fetelor ca de ziua mea le dau cate un bebel cadou, ele nu m.au crezut, Lyinda a fost prima, acum vibe si Rozi, temperatura ei e inca mare  majoreta  si repede repejor toate fetele se muta la burtici applause  applause

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-02-01 17:24:01)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2287 2014-02-01 17:28:12

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristinuca puss puss iti urez multa multa bafta!!! Abia astept sa vii cu vestea buna si bebe grasun la purtator! puss

Ce o face Rona? Doamne ajuta, sa ne incante si ea cu un beta baban! rugaciune


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2288 2014-02-01 20:13:31

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Cristinica iti tin pumnii strans strans si ma rog pentru tine sa fie bine.Abia astept sa ne bucuram smile rugaciune  rugaciune  rugaciune
Gabi felicitari, astept maine testuletul smile dejaa crestem mari:)
Just kram  kram
Moon multumesc de incurajari , iti repet Dumnezeu da fiecareia dupa puterea p care o are , probabil ca oi fi vreun superman cine stie , in orice caz pentru mine acest subiect nu vreau sa mai existe daca voi avea sau nu copil.Din acest moment nu mai este centrul existentei mele.Am primit destul, deja nu mai vreau sa primesc nimic , nu mai astept nimic , nu e vorba ca nu mai lupt, ci pur si simplu iau totul ca atare .Am facut tot ce s-a putut omeneste face, dar nu e numai mana omului mai e si mana Domnului.Nu sunt dezamagita, pur si simplu nu mai vreau sa intervin cu ambitia mea prosteasca, nu mai vreau sa interferez in viata mea cu aceasta dorinta imensa.Voi gasi o cale sa traiesc fara sa imi mai bag nasul unde nu imi fierbe oala smile
O seara placuta, va pup apasat


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2289 2014-02-01 20:49:31

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Rozi, hai hai, ai facut tot ce ai putut si o sa mai faci, ca nu o sa-ti torni cenusa in cap acum. Stiu treaba cu Dumnezeu, dar daca noi nu ne ajutam, nu ne pica din cer. Nu esti superman, poate eventual o superwoman chicot si stii prea bine, ca asa cum pt toate de aici, copilul e centrul existentei, la fel si pt tine, nu te mai minti ca nu e asa sau ca nu mai vrei sa fie asa. Fii realista, boceste azi si pune mana pe batz si da-i la spinare depresiei, trebuie sa lupti pt tine si pt ingerasa care te vegheaza de sus. Normal ca trebuie sa vezi problema mai cu detasare, dar stii bine, ca va veni si soarele pt tine. Asta e, ne dam cu capul, plangem, dar mergem inainte, minuni se intampla si nu esti scutita. Hai ca mai sunt 9 zile, incepi monitorizare, incepi sa rezolvi ce e in neregula si vei vedea ca va fii bine!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2290 2014-02-01 21:00:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Moon nu ma mint , pur si simplu nu mai vreau sa ma gandesc la asta..Stii ce ti-am spus eu candva...lasa copilul sa  se cuibareasca in burtica ta....asta vreau sa fac acum pentru mine ...sa renunt la egoismul meu de copil rasfatat, sa ma detasez si sa nu mai tin cu dintii de asta...pur si simplu ma eliberez de asta...vreau sa ma eliberez....nu cred ca ai inteles ce vreau sa spun...am devenit sclava acestei idei precum un dependent de alcool sau tutun ..vreau sa ma eliberez..nu mai pot trai cu asta , nu mai vreau.Asta nu inseamna ca nu sunt optimista, ca nu cred in minuni sau alta idee negativa, pur si simplu vreau sa ma trezesc dimineata fara sa ma gandesc la aceasta idee.
Anul asta am implinit patru ani in care nu am existat, nu am trait, nu m-am bucurat, cu exceptia celor 18 saptamani de sarcina , in care am vazut ce nu vazusem de multa vreme...flori,, pomi inverziti, viata fara griji,pur si simplu traiam si atat.Asta vreau sa fac si acum.smile
Te rog, te rog din suflet , nu mai deschide acest subiect.Te pup.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2291 2014-02-01 21:15:12

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

par  asa da! Recunosc, intelesesm altceva, dar acum sunt de acord cu tine.  puss  Stii ca voi fii tot tp langa tine  puss  drink


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#2292 2014-02-01 21:48:09

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Si eu sunt alaturi de tine Rozi puss  kram sunt sigura ca va veni curand si ziua ta kram
Maine atasez aici pozica, am emotii iar pt test big_smile ma gandesc ..oare o fi mai inchis, n.o mai fi deloc, cum va fi oare?! Ahh cate.mi trec prin cap, nici nu stiu ce sa fac prima data.. merg la beta si apoi? chicot  nu cunisc absolut nimic desi am citit atatea lol


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2293 2014-02-01 22:22:05

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Gabi, felicitari si ai sa vezi cum iese testul de maine...innnntttteeeeennnnnsssss puss
Eu in week end citesc pe sarite ca suntem mereu plecati sau stau mai mult cu sotul asa ca nu is la curent cu ce ati mai vb.
Analizele din ziua 13 nu mi se par deosebite, adica nu am ovulat sigur in ziua 14, eu banuiesc ca prin ziua 17-18 ca at m am simtit altfel la burtica. Ast ziua de luni sa merg la dr...nici nu va inchipuiti cat!
Rozi, eu raman fara cuvinte la atata suferinta, nici nu stiu ce sa zic. Sper doar ca va fi bine pt toate.
Rona, ne rugam pt tine rugaciune

Offline

 

#2294 2014-02-01 22:33:00

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionelaaa, multumesc tare tare tare mult kram  puss
Fetelor, de cand am intrat aici printre voi, am prins drag de fiecare dintre voi si v.am cunoscut povestile. Sunteti toate prietenele mele chiar daca nu ne cunoastem decat virtual, mi.ati fost mereu aproape. Sa stiti ca nu va las!!! Ma doare faptul ca am suferit toate aici, imi doresc din toata inima sa fim toate fericite si implinite. Unele fete au trecut prin multe experiente, grele supa  ,.. dar stiu ca Dumnezeu e sus si intr.o zi sa faca lumina in viata noastra. Fiti tari fetelor, curajoase si curand sper sa aveti fiecare parte de minunea voastra. Toate meritam asta! Va pup si mergem inainte... niciodata nu dam inapoi kram

Abia astept sa ne spui Ionela ce iti va zice doctorul. Iti tin pumnii goodluck
Rona, cand ibtri aici data viitoare sa ne aduci un beta frumos si baban kram
Kris, ne e dor de tine puss 
Lyinda, esti bine scumpa mea?  puss
Rozi, draga mea, tu esti puternica puss inca un pas pana la minunea ta si apoi nimeni nu.vi va mai lua fericirea puss
Pisi, testuletul cum e? goodluck
Va pup pe toate  puss

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-02-01 22:38:38)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2295 2014-02-01 23:12:27

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionelaaa buna  puss
Gabi succes maine sa fie testul si mai intens smile
Multumesc fetelor pentru incurajari si va doresc ca toata binecuvantarea si fericirea sa vina asupra voastra  infinit.
Pupicei apasati ! par  par

Ultima oara a fost editat de rozi2012 (2014-02-01 23:19:27)


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2296 2014-02-02 07:25:01

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata neata neaaataaa puss
Bineinteles ca m.am trezit imediat cu gandul sa fac testuletul. Aici e pozica pt 11 dpo, e si mai inchisa happy  happy

http://forum.anticonceptionale.ro/uploads/thumbs/91872_20140202_071521.jpg

Ne facem mari pe zi ce trece, nu pot crede ca un micut sau o micuta creste acum in burtica hjarta

Va pupam fetelor si sa aveti o zi buna kram


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2297 2014-02-02 08:10:46

Missy005
Hero member
Inregistrat: 2012-02-17
Mesaje: 4189

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Felicitari Gabi  happydance  happydance
Acum m-am trezit si cu ochii lipiti am deschis calc ca sa te felicit.Pupicei.


" Oricat de diferiti am parea,
Toti plangem cu lacrimi ...si iubim cu inima !,,
                                   puss puss puss

Offline

 

#2298 2014-02-02 08:19:22

Lil' Star
Sr. member
De la: The Island of Love
Inregistrat: 2013-11-22
Mesaje: 1538

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Multumesc din nou Rozi  puss hjarta  E ca un vis, nu credeam ca pot fi atat de fericita hjarta
I-am spus si sotului, o sa va povestesc curand cum a decurs totul  pt ca ii pregatisem o surpriza happy  happy

Ultima oara a fost editat de Gabi Matei (2014-02-02 08:20:10)


... si cand te-am auzit, inima mi-a plans de fericire  hjarta 10.10.2014
Doamne, multumim pentru minunea ce a aparut in viata noastra!
http://www.fertilityfriend.com/home/49906d

Offline

 

#2299 2014-02-02 08:37:24

Madlena06
Hero member
Inregistrat: 2012-02-13
Mesaje: 3364

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata viitoare burtici  wave

Cristinel  par stii bine  rugaciune
Gabi felicitariii !!!!!!!!!!  majoreta ma bucur pentru tine, Doamne ajuta sa fie bine pana la capat  rugaciune
Linda sper sa fie pozitiv si testul tau  goodluck
Rozi  puss  te inteleg perfect si ma regasesc in multe din cuvintele tale. Iar decizia luata e foarte ok  smile

Salut restul fetelor si sa curga vestile bune!


Doamne rugaciune iti multumesc din suflet pentru printesa din viata noastra bebe
Visul nostru s-a implinit, in august 2014 am devenit mama  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.