homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93-2


#20 2013-11-13 19:46:35

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ano, daaaa, abia astept smile
Deci refuz sa cred ca ma poate durea spatele atat de tare...parca ma rup de la mijloc grater
Am luat un no spa de 40mg, sper sa ma mai lase

Offline

 



#21 2013-11-13 20:49:34

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Nuuu, nu esti singura, pisi rotfl si apoi, cand vad ca nici urma de bebe, imi vine sa-mi dau palme big_smile

Ionela, hai ca mai ai putin wink eu inca nu ma gandesc la testat, ca niciodata..

Offf, sunt franta grater am inghesuit tot sifonierul in troller rotfl si inainte, m-am probat cu tot sifonierul rotfl ciorba, ea stie ce face


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#22 2013-11-13 21:17:23

emma_arual
Full member
De la: Austria
Inregistrat: 2007-05-06
Mesaje: 288

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna fetelor,

Multumesc pentru cuvintele voastre frumoase iulia, elena, anorien, oana_isabela, pisiraluk, ionela, emilya  par

Va tin pumnii sa ma ajungeti din urma, cum spunea ionela lol, sa strangem in brate, toate curand , un ingeras!
Elena si Anorien, ne vedem la aspirante.....am nevoie de incurajare!

Va pup pe toate dragele mele,


Bine ai venit printesa noastra mica, Emma, 6 iulie 2014!

Offline

 

#23 2013-11-13 21:52:14

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Felicitari, Emma.Ce emotionant mesajul tau.. par Sa ai o sarcina usoara si un bebic sanatos. Sau doi chicot

Ionela, Iulia.. si pe mine ma doare burtica si spatele. Ma tine de vreo 3 zile. Sunt in 9 dpo. Poate o sa-mi vina menstra mai devreme...Maine merg la eco sa vad daca e totul in regula. As mai incerca o IA...

Oare maine pot sa vad si daca e vreun semn de bebel??? S-ar cunoaste ca e endometrul mai gros, e vreun semn? nustiu


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#24 2013-11-13 22:37:41

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

emma felicitari pt sarcina..sa fie la termen,fara probleme si un bebe gras,frumos si sanatos
Fetelor bafta la testari! Eu nu ma mai taestez ca la mine e ceas,ovulatie am  acum mai ramane sa vad cand ma programeaza pt laparoscopie ca m-am saturat de iluzii lunare. Va puup


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

 Publicitate


loading...

#25 2013-11-14 07:40:27

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata,
Bineinteles ca m a mancat si am mai facut un test, dar nimic. Cred totusi ca o sa imi vina menstra, ca prea m a durut spatele aseara.

iulia, e bine ca nu te gandesti la testat, eu oricat mi-am propus nu am reusit, desi luna trecuta am zis ca nu fac nici un test macar pana in ziua 28, dar uite ca am inceput din ziua 22. maine nu mai fac nik, mai ast pana sambata sau duminica, sa vad cum reusesc. incep sa ma descurajez si stiu ca nu e bine.

Ultima oara a fost editat de ionela (2013-11-14 08:46:48)

Offline

 

#26 2013-11-14 09:13:12

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

ionela esti abia in z 10 dpo dak nu ma insel,nu t intrista ink.vezi d asta e bn sa nu facem teste inainte k ne demoralizam.gandeste-te ca dak bebe e acolo va fi si peste cateva zile cand e mai sigura testarea.spor l treaba puss

Offline

 

#27 2013-11-14 09:29:15

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata,
Ionela, nu te descuraja. Putine teste se pozitiveaza asa devreme.
Uite statistica: http://www.countdowntopregnancy.com/pre … php?dpo=10

Si uite si pentru 12DPO: http://www.countdowntopregnancy.com/pre … php?dpo=12
17% dintre ele tot nu s-au pozitivat inca, nici macar in 12DPO.

Deci spera inca, oricum pana nu vezi rusii, gandeste pozitiv.


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#28 2013-11-14 09:49:04

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna dimineata fetelor.
Voi stiati ca stresul face rau in sarcina??? De ce va stresati inainte de termen?Asteptati macar ziua in care ar trebui sa apara cm. Nu face bine acest stres nici pentru sarcina nici pentru o viitoare sarcina...stiu ca e grea asteptarea dar nu va ajuta,din contra va poate demoraliza poate mai mult.
Emma felicitari atat pentru vestea frumoasa pe care ai spus-o aici cat si pentru modul in care ai dat-o sotului,fff frumos,sa dea DOMNUl sa ai o sarcina frumoasa si usoara pana la capat majoreta
Oana waw prin cate ai mai trecut si tu pentru aceasta minune...imi pare bine ca de data asta e cu noroc si sa dea DOMNUL si tie o sarcina usoara.
Va pup si sa aveti o zi buna.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#29 2013-11-14 10:29:33

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

daca am ovulat in in ziua 14, pe 4 oct adica, azi sunt in ziua 11, daca am ovulat pe 5 oct atunci azi e ziua 10...devreme, asa e.

Offline

 

#30 2013-11-14 10:30:54

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

pup fetele puss eu am o zi horror!! cel putin acum de dimi sad a trebuit sa ma aranjez acasa pt ca nu am avut bani de coafor, am murit de cald imbracata in geaca de iarna, ca nah, plecam la munte, deci m-am agitat de numa sad chiar de ar fi un bebe, nu vad cum ar rezista in conditiile in care imi duc eu existenta sad degeaba ma omor ca vreau un copil, atata timp cat imi plezneste fierea muncind sad

ionela, te cert si eu  puss e prea devreme smile eu stiu cum e sa te tot testezi, asa am facut si eu luni de zile sad dar nu te descuraja, nu va fi cazul tau!

ano, kri, pisi puss

zi frumoasa fetele! cred ca o sa va scriu de pe drum, va anunt cum e vremea la munte


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#31 2013-11-14 10:50:00

Raluk_
Hero member
Inregistrat: 2008-03-26
Mesaje: 4808

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Neata fetele!
iulia asa am fost si eu inainte de a pleca din Ro dar acum sper sa ne punem incet incet pe picioare.
Mai gagici lasati testele la o parte,mie una mi-au facut mai mult rau decat bine(psihic). Cand vine ziua sa...nu mai vina cm testati-va. La mine au fost bani aruncati pe fereastra si un stres groaznic.
Citisem ca dupa laparoscopie sansele sa ramai insarcinata sunt mai mari. Este cineva pe aici ca sa confirme treaba asta? Hai k va puup... O zi frumoasa


Acum e doar un vis, dar maine o sa fie realitate

Offline

 

#32 2013-11-14 10:51:31

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela eu nu ti-am spus cu rautate,sa stii,doar ca nu va mai stresati fetelor cu teste inainte de termen.,mai ales ca dupa ce ai testul pozitiv incepe adevaratul stres...e bine totul??? oare ce trebuie sa fac??? am facut bine??? nu e bine sa ma gandesc la asta dar totusi nu pot...etc,etc..
Iulia cand pleci si unde ??? si ai mare dreptate si munca sau stresul de la munca influenteaza mult dar lasa ca ai sa reusesti tu...poate la anul reusim amandoua daca nu reusesti mai devreme puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#33 2013-11-14 11:02:01

rona_persefona
Sr. member
Inregistrat: 2011-11-15
Mesaje: 1417

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Buna, fetele!

Ce activitate in dimineata asta.smile

Raluk_ tu parca aveai problme cu hidrosalpinx vazut la eco? E posibil sa fac o confuzie...Cand te-ai programat la laparo? Si eu am auzit ca ramai mai repede insarcinata dupa laparo.

Fetele, eu nu-mi mai fac probleme inainte sa apara ele. chicot

Nici gand sa ma stresez cu teste de sarcina, dar din experienta personala, cand medicii spun ca stresul dauneaza in perioada de conceptie si in sarcina se refera la un stres major. In niciun caz la stresul cotidian, care ne face mai vigilenti si ne ajuta sa supravietuim. Am in schimb, niste dracusori. diablo Ori a crescut mult fshul, ori a scazut dramatic progesteronul. Ceva se intampla hormonal. Poate isi pregatesc musafirii intrarea...


“Toate darurile inchise in destinul nostru sunt ingradite cu suferinte si numai la atatea daruri ajungem, prin cata multime de suferinte putem razbi cu bucurie."- Parintele Arsenie Boca”
Mamica fericita de gemenasi bebic  bebic hjarta

Offline

 

#34 2013-11-14 11:23:35

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Kris, la Brasov, acum am plecat si bineinteles ca am plecat certate, eu si o colega sad in ultima clipa o apuca nu stiu ce treaba care putea fi facuta lejer ieri, nu cand eram pe punct de plecare sad asa sunt de ofticata ca si acum ne certam sad
Nu o sa fie deloc bine sad

Rona, eu as contrazice chestia cu stresul, cel cotidian e cel mai mare dusman si nu numai in ce priveste sarcina sau lipsa ei

Dupa o dimineata de rahat, urmeaza o zi si mai si


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#35 2013-11-14 11:29:35

mikado
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2010-01-29
Mesaje: 16848

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Emylia, te rog frumos sa ma stergi din listuta . multumesc  smile


.

Offline

 

#36 2013-11-14 11:34:26

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Iulia ia partea buna...cine stie poate in weekend apuci sa te dai cu sania la cum se anunta timpul in Ro chicot
E super frumos la Brasov,am fost si eu in vara asta cand am fost acasa ca sotul meu e nascut acolo si mi-a aratat aproape tot.
Nu toti suntem la fel Iulia unii sunt mai imprastiati altii mai adunati... rotfl  rotfl2  puss
Si parerea mea este ca stresul cotidian iti face tare rau...uite la mine..noi am fost in cautarea unei sarcini din august 2012,pe atunci lucram intr-o fabrica,stresul era ingrozitor,abia asteptam sa treaca cele 8 ore sa ajung acasa si cu toate ca eram f.atenta la toate nu reuseam sa raman insarcinata,ajunsesem sa cred ca ceva este in neregula cu mine...la sfarsitul lui aprilie am terminat cu munca si mi-am luat o pauza,sa ma mai relaxez psihic ca eram nervoasa mai non stop si in mai am avut prima sarcina,deci relaxarea psihica face foarte mult,asta dupa parerea mea...poate fi doar o simpla coincidenta,nu stiu dar in 8 luni nu a fost si dupa o luna de odihna tzac s-a intamplat.


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

#37 2013-11-14 11:51:16

ionela
Insomniac member
Inregistrat: 2006-03-24
Mesaje: 9792

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

iulia, kris, raluk, rona puss , nu m-am suparat pe nimeni. eu ma stiu ca is impulsiva si greu ma pot abtine sa nu fac 10 teste pe zi rotfl
dar maine oricum nu fac. mai am doua acasa. unul sambata si unul luni. asa m-am programat smile

Offline

 

#38 2013-11-14 11:56:13

kristinika
Sr. member
De la: padova-italia
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 1298

Re: Topic pentru aspirantele la titlul de mamica - 93

Ionela bafta multa sa fie II la test si sa vii cu vesti bune pe aici sa ne faci ziua frumoasa goodluck  puss


rugaciune DOAMNE AJUTA-NE SI PE NOI SA UMPLEM GOLUL RAMAS IN INIMA SI ACESTA TRISTETE SA FIE INLATURATA DE O MINUNE !!!
rugaciune IERI NU,ASTAZI NU,DAR POATE MAINE DA...TE ASTEPTAM CU DRAG!!!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.