homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Prolactina


#1 2013-11-28 17:50:31

Misha2309
Membru
Inregistrat: 2013-11-28
Mesaje: 2

Prolactina

Buna
Sunt noua pe aici...si am si eu o problema...in urma unui control ginecologic am mers sa fac dozare hormonala cu prolactina in ziua 21 a ciclului si mi-a iesit 142 ng/ml...am vazut ca e mare rezultatul si am repetat analiza 8 zile mai tarziu, in a 3 zi a ciclului menstrual, si mi-a iesit 34.5 ng/ml...Ma dor sanii f tare inainte de menstruatie, insa nu am scurgeri. Am 25 de ani si nu am luat niciodata anticonceptionale...in perioada in care nu am facut analizele nu am luat medicamente. Ma puteti ajuta cu o opinie privind aceste 2 rezultate?

Offline

 



#2 2014-01-02 10:21:43

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Prolactina

E vechi mesajul tau si imi pare rau pentru raspunsul tardiv....insa ideea e una singura:raspunsul la genul asta de intrebari nu se cauta pe net ci in cabinetul medicului endocrinolog, ceea ce sper eu ca ai si facut intre timp


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

#3 2014-01-05 19:52:12

Misha2309
Membru
Inregistrat: 2013-11-28
Mesaje: 2

Re: Prolactina

Da am fost intre timp la medic big_smile...scrisesem pe site pt ca mai dura pana ajungeam la medic si imi faceam griji smile...medicul mi-a dat sa repet pt a 3-a oara analiza smile multumesc pt raspuns smile

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.