homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Jucariile sexuale,pro sau contra?


#1 2013-12-01 23:18:46

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

jucariile sexuale,pro sau contra?

Buna tuturor !
Ma tot intrebam in ultima vreme daca e sau nu benefic un astfel de "ajutor" in realtie.Noi suntem casatoriti de ceva vreme ,stam bine la capitolul sex ,cu putin timp in urma am primit de la sotul meu un dildo ,asa pentru putina diversivitate nu pentru ca el nu ar mai putea  drool .....
E ceva in plus care ne condimenteaza putin actul sexual .Nu il folosim de fiecare data dar atunci cand il folosim  e ..wow.
Doream sa aud si alte pareri pro sau contra ,voi ce faceti sau ce folositi pentru putina diversitate ?


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#2 2013-12-03 15:30:19

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: jucariile sexuale,pro sau contra?

asa de tabu este considerat acest subiect ?


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#3 2013-12-03 19:42:48

V's bunny
Full member
Inregistrat: 2009-05-03
Mesaje: 618

Re: jucariile sexuale,pro sau contra?

Si eu imi doresc un dildo sau un vibrator de ceva vreme, dar n-am avut ocazia sa-l achizitionez, plus ca iubitul meu e mai pudic si n-ar avea curaj sa intre in sex-shop sau nici macar sa-l comande prin curier  lol  Chiar as fi curioasa sa vad daca ne-ar face viata sexuala mai distractiva, desi e mai mult decat satisfacatoare si asa  rodnar In schimb, am folosit inel vibrator si catuse si a fost interesant  tongue

Offline

 

#4 2013-12-03 20:33:16

dragongirl
Full member
Inregistrat: 2013-05-27
Mesaje: 915

Re: jucariile sexuale,pro sau contra?

Nu e grea nici achizitia nici folosirea lui tongue ,daca iti cumperi unul iti recomand unul mai scumput si din silicon ,nu vei regreta ,crede-ma ! Va trebui sa te orientezi la marime si diametru .
Aduce un plus in actul in sine ,putina joaca nu strica ,la urma urmei nimic si nimeni nu inlocuieste ..pe iubi ,iar lui iubi ii va face mare placere sa te vada in actiune ,sunt sigura .


este inutil sa alergi dupa perfectiune, ea nu exista

Offline

 

#5 2013-12-03 21:15:42

sub
Platinum member
De la: BV
Inregistrat: 2010-05-29
Mesaje: 20629

Re: jucariile sexuale,pro sau contra?


Success is simple. Do what's right, the right way, at the right time.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2013-12-03 22:22:51

yoyolina
Moderator
Inregistrat: 2007-09-04
Mesaje: 18077

Re: jucariile sexuale,pro sau contra?

topic inchis.

data viitoare foloseste functia de cautare inainte de a posta topic nou, dureaza cateva secunde.


daca vrei sa mori sanatos, trebuie sa mori de foame.

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.