homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29-3


#39 2013-12-13 16:09:39

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Ada, merci, dar nu e nevoie, este si la noi si oricum nu prea se joaca cu ele.


Time, luni am 3 exporturi, btw.  rotfl


Pass, eu de la dentist pana acasa n-am alaptat. tongue
Si mie mi-a zis ca macar 3 ore, dar stiam de la Janis si Deno ca e ok. nustiu


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 



#40 2013-12-13 16:09:50

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Ooo peste 300 ron. Ce scumpe sunt la voi yikes
In china de unde sigur sunt stii ca se fac cu 2 lei, dintre care 1 leu e salariul chinezului lol


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#41 2013-12-13 16:16:45

timean86
Addicted member
Inregistrat: 2008-10-27
Mesaje: 14965

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Janis foarte bine arata smile

Kate lol nasol. La mine azi e ultima zi de livrari. Saptamana viitoare lucram pentru livrarea din 6.01 si facem stocuri "bleah"

Flower lol


D+T= hjarta = A "sans vous ma vie n'est qu'un décor qui brille, vide de sens"

Offline

 

#42 2013-12-13 16:26:43

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Flower, Carol e o figuraa rotfl  lol  hjarta    asa da spus..e hotarata fata hjarta

Mamici puss

A. nu vrea sa ste decat in brate, nu sta in patut nici 5 min. si bea doar lapte. dar nu atat de bine ca inainte . se freaca la masele cred ca o doare pe acolo. plange ca sa o iau, o iau si imediat rade strengareste, smechera mica, ma manipuleaza de mica tongue

Ultima oara a fost editat de LikeIt (2013-12-13 16:32:37)


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#43 2013-12-13 16:29:06

Katey
Addicted member
De la: Tgv
Inregistrat: 2011-09-13
Mesaje: 12451

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

timean86 a scris:

Kate lol nasol. La mine azi e ultima zi de livrari. Saptamana viitoare lucram pentru livrarea din 6.01 si facem stocuri "bleah"

Tocmai am primit avizarea pt. inca unul.  rotfl2


Strumful nails  7,5 ani
Gremlinul bebe 2 ani si 10 luni

Offline

 

 Publicitate


loading...

#44 2013-12-13 16:31:36

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Like, identic si Sara. nu se mai dezlipeste de mine, daca o las cateva secunde tipa sad eu nu cred ca e de la dinti la noi, dar nici nu stiu ce-i cu ea. Oricum cam asta e ea, mai mereu e lipita de mine. atat de tare am gresit ca n-am lasat-o sa isi mai vada si de lumea ei.
Copiii din anturajul meu, la varsta ei, se joaca si singurei, mamicile mai pot strange sau chiar gati. eu nu pot merge nici la baie.

gata, numai ma plang intruna. stiu

Offline

 

#45 2013-12-13 16:37:24

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Happy big_smile Rares abia acum se joaca singur

Dana
.ca ziceai de tantrumuri
Ma intreb cum va rezista bradul..daca e in perioada asta de "da-mi orice sa-l fac praf" rotfl


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#46 2013-12-13 16:38:37

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Happy ea A. nu a fost asa inainte, adica de acum 3 saptamani. dar de vreo 3 sapt o tin aproape numai in brate. azi cel mai mult.
eu ma gandesc ca e ceva ce le supara nu vor neaparat numai in brate, eu vad la a mea ca e ceva ce o supara zi de zi uneori mai mult alteori mai putin, si stiu sigur ca dintii.
Cred ca asa e si la Sara. tot dintissorii. dureaza mult la noi vada pana le iese. sa vei tu cand ii apar asa dintr o data Sarei vreo 2 dintisori si apoi imediat inca 2..
Si Anastasia la fel urla imediar ce ies din camera fara ea, nu credeam ca va fi asa. se ridica in patut in genunchi aproape sa cada din el. trebuie sa l dau in jos dar nu stiu cum.
Ma gandesc oare cat le o tine faza asta de stat numai in brate?


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#47 2013-12-13 16:38:48

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Mda, janis, eu cred ca ma intorc mai devreme la munca, nu stiu cum o fi. daca n-ajung la nebuni mai intai.

Like, la Sara nu e vb de dinti.
cand ma gandesc ca maine facem vaccinul de  6 luni... bang

Ultima oara a fost editat de be_happy (2013-12-13 16:41:17)

Offline

 

#48 2013-12-13 16:40:10

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Happy lol
Inceteaza sa o mai compari cu alti copii.ca de aia te enervezi tongue


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#49 2013-12-13 16:43:31

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Janis nu. ma enervez ptr ca nu pot respira. ok, ma joc cu ea, o tin in brate etc etc. dar imediat se plictiseste si tot la tipat ajunge. si tipaaa. zicea sotul aseara ca se auzea din fata blocului. or chema vecinii protectia copilului

in fine, cine ma citeste zice ca n-o iubesc sau ca m-am saturat, etc. nu e vb de asta.

Ultima oara a fost editat de be_happy (2013-12-13 16:45:17)

Offline

 

#50 2013-12-13 16:48:55

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Eeh nu crede nimeni asta.
Eu zic muta focusul de pe Sara pe altceva...pt tine. Fa ceva pt tine si incearca sa o incluzi pe ea printre picaturi..sau sa o lasi cu tati...orice.
Muta focusul de pe ea si gaseste-ti un hobby bun. Copilul e fericit cand e mama fericita!


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#51 2013-12-13 16:56:21

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Pai Janis, cum sa fac ceva daca nici sa asez hainele intr-un dulap nu pot? ea daca se joaca trebuie sa fiu langa ea, dar nu oricum, ci sa ma simta. imediat ce realizeaza ca-s in fata ei, de ex, si nu langa ea, ridica mainile si daca n-o iau tipa.

e drept ca am avut si zile mai bune cand a mai stat in scaunul de masa cat spalam eu vasele, sau chiar pe canapea. dar rar si putin tare

Offline

 

#52 2013-12-13 17:46:55

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Pass, te confund. Dar de cand sunt eu mama, de cel putin 4 sau 5 ori au fost exact aceste discutii in care mi-am dat vlaga sa explic ce si cum.
Dar mereu se gaseste cineva sa intrebe acelasi lucru desi noi am zis o data cum sta treaba... E elegerea fiecaruia. Daca se stiu raspunsurile, nu inteleg de ce nu se alege de catre mamica in casa in functie de credintele si instinctele ei si gata.
De ce mai intreaba daca oricum face ca ea?
Dar repet, poate te confund si nu erai tu in discutii, scuze.

Janis, nu o sa reziste bradul sad yannick mi-a spart 12 globuri deja si nu are acces la el, mereu punem ceva in fata lui ca sa il protejam, dar se strecoara...
Si ma doare sufletul, ca au costat ft multi bani, ii vad cum se duc in fiecare zi pe apa sambetei lol

Timi, si care ati mai intrebat, e tot rau yannick, tot cu raguseala, inca nu vad efectele pozitive ale antibioticului.. Sper pe maine macar sa fie mai bine ca azi se incheie 3 zile de antib.
D vine de azi intr-o saptamana hjarta abia il astept, nu mai am rabdare, mor fara el.

In rest e un nazdravan, si un destept. Ma uimeste ora de ora nu zi de zi... M-am plans eu pe aici ca nu tine recipiente in mana ca sa bea, niciodata nu a tinut, nici nu a fost interesat sa puna mana. Aseara a luat de pe masuta de la nivelul lui un pahar cu apa, a baut din el(si era putina apa, l-a inclinat aproape orizontal) si l-a pus inapoi pe masa yikes
Ca si cum ar bea de cand e el..
La fel cu scarile. Niciodata nu s-a apropiat de ele, si ieri a urcat toate treptele pana sus dintr-o data...
Toate le face ca umblatul. Ma astept cand vorbeste, sa vorbeasca direct corect lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#53 2013-12-13 18:18:12

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Happy, eu tot cred ca e vorba si de dinti. la o adica nu ai de unde sa sti. te inteleg perfect nu zice nimeni ca n ai iubi o sau chestii din astea dar mai simtim si noi nevoia de o gura de aer pauza.

si pe mine ma apuca uneori disperarea cu ei singuri , si cand ma apuca nervii numar pana la 10 incet.

la A. sigur e de la dinti ca nu prea vrea sa manance si daca nu i dau suzeta nu adoarme, si in timpul zilei daca nu i o dau plange mult. si e greu si cu somnul doarme doar daca sunt cu ea in pat vine spre mine sa ma simta. altfel se trezeste si nu se mai culca si de aici oboseala si face numai sa planga si doar in brate. deci eu concluzionnez ca are nevoie mai mult ca oricand acum in perioada asta sa ma simta alaturi de ea , ca o doare de la dinti si saracuta numai ea stie ce simte.
Mirosul pielii ei e exact ca a sotului,imi place asa mult sa o miros.

Deno puss
Janis puss


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#54 2013-12-13 18:41:01

LikeIt
Sr. member
De la: Romania
Inregistrat: 2011-01-24
Mesaje: 1913

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Garga, e ziua lui Stefanut?duminica? face 3 anisori? sper sa nu gresesc


"Sunt candelă în care pâlpâie un bob de întuneric."

Când vulturii sunt tacuti,papagalii încep sa trancaneasca. Winston Churchill

Offline

 

#55 2013-12-13 19:06:23

passenger
Addicted member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2008-10-16
Mesaje: 14356

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

pt ca e un forum de discutii si ne impartasim problemutele, dilemele, temerile.  nu?  eu mai mult spuneam cat ma oftic ca medicul asta mi-a spus ca sarim 2 mese de lapte ca apoi sa imi spuna altceva. si va intrebam pe voi care ati alaptat, la cate ore dupa. scuze daca te-am ofensat cu postul meu, dar chiar nu era musai sa imi raspunzi. nu te-am tras de maneca. nustiu
tongue   pe principiul asta putem inchide topicul de la alaptare de fiecare data cand o mamica noua intra si intreaba daca bb-le ei se satura sau nu cu laptele ei. dumbom    ca si noi am explicat de "n" ori aceleasi lucruri. mai ales la topicul asta de discutii diverse care se inchide la fiecare 100 pagini si evident discutiile se pierd.

va pup mamici, fug sa spal si culc bebeluseii. in seara asta la protv de la 8 cred, e Home Alone 2  hjarta

Ultima oara a fost editat de passenger (2013-12-13 19:07:47)

Offline

 

#56 2013-12-13 19:08:36

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Pass lol deno lol gata lol
Ideea e ca s-a aflat gata...
Eu as mai explica de o suta de ori lol

Am sters baile..pfuu.sunt prea harnica ..


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#57 2013-12-13 19:13:28

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Like, luni, da smile ce baiat mare am hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.