homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29-6


#96 2013-12-14 18:16:29

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Mda Deno, cred ca Y e Sara in viitor lol numai ca ea e fetita.
Si care e solutia totusi?

Mno, eu stiu ca Sara e asa din cauza mea. Am insistat foarte tare sa fie bagata mereu cat era treaza in seama, sa-i vorbim, ma chinuiam cu orele s-o fac sa rada. Ii puneam muzica si dansam cu ea, etc. Ei, ea acum asta vrea, atentie continua. Ceea ce e gresit chiar si ptr ea. Nu mai zic de mine.
Partea buna e ca pare sociabila, se duce la toata lumea, rade la oricine, nu se sperie de nimic. E si mica inca.

Oricum daca o sa mai am un copil altfel voi proceda.

Offline

 



#97 2013-12-14 19:16:21

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Like, este bona recomandata de adina aici pe forum, ei trebuie sa ii multumesc smile a avut-o nasa ei dar acum a dat fata la gradinita. 1500 ron ii dau. Insa in banii astia imi face si curatenie si ne calca si noua si copilului, atunci cand doarme fata. I-am spus sa nu neglijeze copilul pt curatenie, sa faca in masura in care se poate.


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#98 2013-12-14 20:25:28

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Da happy, probabil ca vor semana big_smile pe de o parte iti doresc, pe de alta nu big_smile
Eu am ajuns o slabatura de la alergatu dupa el. Si asta ma bucura, dar spatele mi-e varza sad si sunt cam stoarsa de vlaga asa..

Eu ti-am mai zis si atunci ca nu e cazul sa-i faci atata entertainement lol eu cand era treaz stateam pur si simplu langa el, sau daca aveam de facut ceva, il duceam cu mine, sau ieseam la plimbare/vizite. Atat.
Si tot f sociabil a iesit si yann. Nu cred ca tine de asta...
Oricum isi revine ea numai sa mai creasca tongue


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#99 2013-12-14 20:46:56

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Nu stiu Deno daca o sa-si revina. Asta e.. E fix cum ziceai tu : ea e f simpatica, face niste mutrite de ne topim, acum a invatat sa se joace : se arunca pe spate si se ridica inapoi in fundulet...si rade de numa lol vb sotului, nu te poti supara pe ea. Dar e greu, e obositor. Si nu ma asteptam sa fie genul asta de copil. Eu sunt linistita. Cred ca ii seamana sotului.

Offline

 

#100 2013-12-14 20:52:35

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Si yannick face asa rotfl fix asta, din sezut se arunca pe spate, sta serios 1secunda si apoi rade de numa lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

 Publicitate


loading...

#101 2013-12-14 21:01:51

be_happy
Platinum member
Inregistrat: 2009-03-22
Mesaje: 20885

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Deno rotfl

Offline

 

#102 2013-12-14 21:30:20

denorah00
Insomniac member
Inregistrat: 2012-02-07
Mesaje: 9686

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Deci, happy, nu te vad bine lol


Viata mea, desprinsa din povesti hjarta

Offline

 

#103 2013-12-14 22:31:55

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Mda, si C este un viitor Y...
Nici eu nu i-am facut entertainment, si tot sociabil este. Eu cred ca tine de fire. El e foarte rezistent la frustrari si vesel, dar foarte, foarte nazdravan. Se baga peste tot, trage de fire...Jocul lui este acum sa-si puna salteluta de activitati in cap ( sa se bage dedesupt). M-am bagat si eu si a fost in delir.
El , de exemplu, s-ar juca singurel, dar nu pot sa-l las ca se loveste, jocurile lui sunt cu aruncat, cu zmucit, cu bagat in tot felul de locuri. El nu a stat nicicand in fund sa se joace cu o jucarie, pleaca imediat sa traga de ceva sau se bage intr-o gaura, ceva.


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#104 2013-12-14 23:17:08

cris8
Insomniac member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2009-12-18
Mesaje: 6960

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Apropos de bagat in gauri, mai nou fata mea se baga sub birou, in locul ala special pt unitate...noi avem laptop si acolo e liber, si ce s-a gandit ea...ce loc bun unde sa ma bag lol Culmea e ca incape lejer, e super haioasa cand se baga acolo, parca se ascunde lol


O lupta-i viata, deci te lupta...
Am fost binecuvantata! Doamne, multumim si te rugam, ajuta-ne in continuare! rugaciune
Are mama o fetitza frumusica foc hjarta

Offline

 

#105 2013-12-15 00:19:15

Rose
Hero member
Inregistrat: 2007-08-30
Mesaje: 2547

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Voi filositi produse de curatat speciale? Am observat la Cora un raft special cu tot felul de produse speciale pt copii- de curatat podelele, mobila, etc. Scria ca sunt cu acizi din fructe sau cam asa ceva- am banuiala ca ar fi de fapt otet si ceva uleiuri esentiale pt a acoperi mirsul...


21.04.2013 -  bebic Bebe Chitaila
www.pisicamov.ro

Offline

 

#106 2013-12-15 02:25:59

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Rose eu nu folosesc.
Desi vad ca tuseste daca folosesc un produs pe langa el..e alergic la kkturile astea sigur...


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

#107 2013-12-15 05:00:34

flowerpot
Insomniac member
Inregistrat: 2009-02-24
Mesaje: 5465

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Mamici de cand nu ati mai vazut zapada de...80cm? Sa pasiti prin ea? Am fost astazi intr-un orasel (unde sta Hrusca lol sa cumparam niste carne de vita de la cineva si era zapada cam de 40cm cand am ajuns acolo. In 6 ore era dubla. La mine acasa este mai mica un pic dar ninge continuu.

Janie vroiam sa te intreb ceva: cand fierbi oasele de vaca pt baza/supa prajesti oasele initial? Sau le pui asa direct? Cu carne sau fara carne pe ele? le fierbi mai mult de 8 ore? La ce temperatura?

este 10 seara la mine si am atat de mult de munca; as da orice sa imi faca cineva hainele, sa mi le impature si sa le puna la locul lor dar nimeni nu stie cum si unde sa le puna. Nu stiu cum de va descurcati voi, mai ales cele cu 2-3 pitici, dar eu ma dau batuta si cred ca anajez o doamna sa ma mai ajute un pic, macar  o data pe saptamana.

LE: Carol a facut listele pentru Mos Craciun; i-a scris vreo cateva (maine descarc pozele si vi le arat). Pe cat detest eu Barbie, pe atat le iubeste ea (si tati:)): Barbie's house-blanket-doll si o perna in forma de inima. Nu gasim perna; transferam cerinta pentru 14 Feb. Si vrea si un arc cu sageti in forma de "inimooooara".
I-am mai luat o rochie cu Hello Kitty, o harta, un joc-activities cu 900 de piese, i-am cumparat un curs de creativity pt 8 saptamani (1h/saptamana) ca asa a zis dumneaei, un curs de inot si vrea sa invete spaniola desi prietena ei (IMAGINARA) Mariana traieste in Italia "dar in Italia se vorbeste si spaniola". Nu gasim pt weekend sa ii luam o clasa de spaniola si nu putem sa o ducem in cursul saptamanii ca este ft obosita dupa atatea ore la scoala. A mancat si kefir numai si numai sa ii aduca Santa o clasa de spaniola. Este obsedata de limba asta. La noi in casa numai pe spaniola merge radio, se chinuie singura sa invete de la computer, stie si doua colinde in spaniola. Mai mult nu putem sa facem ca noi suntem paraleli cu limba asta. Am doua prietene din Mexic si mai negociez cu ele sa ne ajute.
I-a luat sotul si doua papusi Barbie - il strang de gat lol dar mi-a argumentat ca una este medic si visul lui Carol este sa fie medic de copii ca sa nu mai moara niciunul. A murit un baietel lovit de masina si de atunci asta a zis ca este. si balerina si printesa. DEci medic-balenrina-printesa. Doamne ajuta sa fie toate! lol.

Ne agitam si pt ziua ei. S avedem ce apare pe liste ca tot vad ca ne intreaba cum se scrie: tort Barbie, "lego complex" si "multe dulshiuri".

Rose da, eu folosesc produse speciale pt curatat: ppt parchet am asit ceva 98% natural, pt haine - pun in cuva de la masina bicarbonat si detergent. Am avut nuci de spalat din tara dar s-au terminat sad. Pt chiuvete: bicarbonat cu ote, lamaine, suc de lamaie- este bio dar este tare ieftin. Apa-otet-bicarbonat si merge de numa cam peste tot.
La copil in camera curat cu produse pe care scrie bio (la noi este pe bune emblema). Nu ca as fi mai altfel dar pana nu o opereaza la ochi si nu isi revine cu respiratia la normal nu folosesc altceva. A gasit si ieftine ca altfel nu ma aruncam la asa ceva.

Covoarele vor fi scoase in zapada. Ninge de nu vezi pe partea cealalta a strazii deci este din belsug lol.

Cazile le frec cu rice apuc initial si apoi cu bicarbonat si otel si le clatesc bine. Noi doua folosim o cada si amandoua punem uleiuri in apa de baie si le face tare urata cada asa ca depun efort sa o curat.

Ultima oara a fost editat de flowerpot (2013-12-15 05:51:38)


in a very beautiful way, our child teaches us - if we listen - what love is.
bebe

Offline

 

#108 2013-12-15 09:33:31

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Neata!
Flow, nucile nu iti patau hainele? Mie mi.au patat aproape toate hainutele lui Eduard ce le.a purtat pana la 7 luni, ca de atunci nu am mai folosit dei mai am in casa.

Rose, nici eu nu folosesc.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#109 2013-12-15 10:16:11

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

buna fetelor
maje, eu spal cu nuci sa spun de cativa ani buni si nu mi-au patat niciodata nimic, dar la rufele albe pun o lingura de bicarbonat in cuva
detergenti bio am mai cumparat Sodasan (mai ales pentru vase, ca am avut la un moment dat probleme cu pielea mainilor), se gasesc pe elemental si in unele plafar-uri

Offline

 

#110 2013-12-15 10:47:54

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Heim, si le folosesti conform instructiunilor,nu? 5 nuci intregi in saculetul lor. O sa incerc i eu cu lingura de bicarbonat.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#111 2013-12-15 10:54:14

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

da, nu le numar smile o mana acolo

Offline

 

#112 2013-12-15 11:07:48

bubutadana
Insomniac member
Inregistrat: 2007-07-03
Mesaje: 7655

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

neata
eu mai folosesc produse frosch, mi se par ok
solutia de spalat geamuri este chiar faina


No, no, see, I think if you're committed to somebody, you don't allow yourself to find perfection in someone else...

Offline

 

#113 2013-12-15 11:50:47

majestik
Addicted member
De la: Craiova
Inregistrat: 2008-08-10
Mesaje: 13242

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Am inteles, Heim. Multumesc.


hjartahjarta Cat a trecut de la 10 septembrie 2011? rodnar hjartahjarta
Copil iubit, bine ai venit in viata noastra! 17.02.2013  hjarta
                    Lucruri crosetate ieftine

Offline

 

#114 2013-12-15 12:48:20

JanisJoplin
Platinum member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-12-26
Mesaje: 20471

Re: Discutii de tot felul intre mamici si burtici - 29

Neata
Flower nu prajesc nimic
Uite dupa reteta asta fac eu zeama de oase
http://jurnaldenutritie.ro/2012/05/03/z … mielgaina/


6 ani de dragoste  hjarta

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.