homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Doresc si eu o parere va rog in legatura cu o dereglare....


#1 2013-12-27 14:49:39

alexandras91
Membru
Inregistrat: 2013-12-27
Mesaje: 4

Doresc si eu o parere va rog in legatura cu o dereglare....

Buna fetele, am si eu nevoie de o parere si daca se poate chiar si un sfat.M-am prezentat luna trecuta pe data de 5 la medicul meu ginecolog, acuzand dureri foarte mari in timpul menstruatiei. Nu inteleg ce scrie la diagnostic. dar in mare mi-a spus ca am avut o candidoza usoara si ca am ovarul drept putin umflat sau ceva de genul... M-ia dat ca tratament urmatoarele :Tavanic de 500, Eubioctic, Flamexim, Capricorn si niste pastilute pe baza de plante Evecare, acestea pentru problema ovarului si pentru acea candidoza Lomexim ovule si canesten crema. Pana aici nimic iesit din comun, adica luna trecuta mia venit la timp pe 16 (cam asta e ziua din fiecare luna cand imi vine) problema e ca luna asta mia venit odata pe 5 (la doua saptamanai dupa ce mi-a trecut) si azi din nou adica 27 la 15 zile diferenta cu niste dureri de burta si spate ingrozitoare...Intrebarea mea este: a mai trecut cineva prin asa ceva?E normal sami vina atat de des si din nou cu asemenea dureri chiar daca fac tratamentul?
Va multumesc anticipat hjarta

Offline

 



#2 2013-12-27 15:09:46

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Doresc si eu o parere va rog in legatura cu o dereglare....

De vreme ce nu ai terminat tratamentul, inseamna ca e tot din cauza anexitei, mai ai rabdare pana il termini si apoi mergi la control

Offline

 

#3 2013-12-29 11:54:56

Rhea
New member
Inregistrat: 2011-06-18
Mesaje: 93

Re: Doresc si eu o parere va rog in legatura cu o dereglare....

Poti consulta si un endocrinolog si poate iti recomanda niste analize sa vezi cum stai la nivel hormonal..

Offline

 

#4 2013-12-29 13:42:22

ciresica_oky_doky
Full member
Inregistrat: 2007-06-20
Mesaje: 671

Re: Doresc si eu o parere va rog in legatura cu o dereglare....

ti-a facut ecografie pelviana/transvaginala? pt ca poti avea chisturi ovariene ... sau te-ai stresat cu ceva in zilele astea? pt ca mama a patit o chestie similara cand era tanara si medicul i-a spus ca este dereglare hormonala de la stres combinata cu anexita ...

parerea mea este sa iti faci ecografie si eventual dozari hormonale la endocrinolog smile


Daca ar fi sa aleg intre a respira si a te iubi, as folosi ultima suflare ca sa-ti spun "Te iubesc!"-  hjarta    hjarta     hjarta    hjarta    hjarta

Offline

 

#5 2013-12-29 21:59:26

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Doresc si eu o parere va rog in legatura cu o dereglare....

alexandras91 a scris:

Buna fetele, am si eu nevoie de o parere si daca se poate chiar si un sfat.M-am prezentat luna trecuta pe data de 5 la medicul meu ginecolog, acuzand dureri foarte mari in timpul menstruatiei. Nu inteleg ce scrie la diagnostic. dar in mare mi-a spus ca am avut o candidoza usoara si ca am ovarul drept putin umflat sau ceva de genul... M-ia dat ca tratament urmatoarele :Tavanic de 500, Eubioctic, Flamexim, Capricorn si niste pastilute pe baza de plante Evecare, acestea pentru problema ovarului si pentru acea candidoza Lomexim ovule si canesten crema. Pana aici nimic iesit din comun, adica luna trecuta mia venit la timp pe 16 (cam asta e ziua din fiecare luna cand imi vine) problema e ca luna asta mia venit odata pe 5 (la doua saptamanai dupa ce mi-a trecut) si azi din nou adica 27 la 15 zile diferenta cu niste dureri de burta si spate ingrozitoare...Intrebarea mea este: a mai trecut cineva prin asa ceva?E normal sami vina atat de des si din nou cu asemenea dureri chiar daca fac tratamentul?
Va multumesc anticipat hjarta

Nu prea e normal.....dar nu ne spui nimic in legatura cu viata ta sexuala in timpul asta....exista oare riscul vreunei sarcini in timpul asta?


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Publicitate


loading...

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.