homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Lipsa menstruatiei


#1 2014-01-06 20:21:14

Lucia Andreea
New member
Inregistrat: 2013-06-03
Mesaje: 29

lipsa menstruatiei

s.a confruntat cineva cu hipotiroida? poate determina aceasta "boala" lipsa menstruatiei?

Offline

 

#2 2014-02-17 22:50:59

Emm
Hero member
De la: mama de acasa
Inregistrat: 2009-02-05
Mesaje: 2647

Re: lipsa menstruatiei

raspund cam tarziu: da, eu sufar de hipotiroidism si da, poate determina lipsa menstruatiei. iti recomand o vizita la ginecolog, deoarece mie un foarte bun medic din orasul meu, mi-a spus ca unul dintre simptomele hipotiroidismul este sindromul ovarelor micropolichistice si din cauza aceasta menstruatia nu mai vine cand trebuie. mi-a dat tratament cu anticonceptionale (inca un plus pt mine big_smile ) si ma tine sub supraveghere, nu ma lasa sa le intrerup pt ca mi-a zis ca menstra mea nu va mai veni in fiecare luna. sincer, mi s-a parut o aberatie si le-am intrerupt de capul meu... prima luna mi-a intarziat vreo 2 saptamani, am dat vina pe AC-uri, ca renuntasem la ele si stiam ca se poate intampla. a doua luna, mi-a intarziat aproximativ 1 saptamana, am crezut ca sunt pe drumul cel bun, insa in a treia luna menstra mea a uitat sa ma viziteze si a facut-o tocmai dupa 1 luna si ceva, atunci am reluat si AC-urile si n-am mai renuntat la ele.


Seasons come and go, but I will never change and I’m on my way

Offline

 

 Acum


   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.