homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Herpes sau nu? ajutor!


#1 2014-01-14 21:26:04

alexandra_kl
Membru
Inregistrat: 2014-01-14
Mesaje: 1

Herpes sau nu? ajutor!

Buna fetelor,

Dupa 2 luni de neactivitate, sa zic asa, eu cu prietenul meu am facut destul de mult sex timp de cateva zile. La un moment dat am simtit usturimi la urinare, mancarimi si dureri la contact si m-am gandit ca e normal avand in vedere ca o facuseram de foarte multe ori. Totusi am observat si doua bubite mici rosii la baza labiei drepte si una mica la baza celei stangi care imi provocau ceva mancarimi. M-am uitat la poze pe internet, gandindu-ma ca ar putea fi herpes, dar nu arata deloc ca in fotografii, in primul rand nu sunt multe vezicule grupate ci doar cele doua intr-o parte si una in cealalta.
Credeti ca poate fi herpes, sau poate fi faptul ca m-am spalat de multe ori in zona genitala (nu intravaginal) si am avut multe contacte sexuale?  neutral

Offline

 



#2 2014-01-16 13:11:24

eph
Hero member
Inregistrat: 2011-04-06
Mesaje: 3124

Re: Herpes sau nu? ajutor!

poate te-ai iritat legat de bubite, legat de usturimi, mancarimi, dureri, cred ca ai facut fie infectie urinara, fie mai degraba o vaginita sau candidoza, sau o bts. nu te speria! dar, trebuie sa mergi la ginecolog. sa-ti faca analizele uzuale (de obicei examen normal de secretie, si te sfatuiesc chiar daca te costa in plus sa ceri ca altfel nu-ti face clamidia si micoplasma/ ureaplasma). de la herpes nu stiu sa ai mancarimi sau dureri, doar apar bubele si apar dupa mult timp chiar si un an pentru ca are perioada mare de incubatie. daca erati virgini si ati avut contacte doar intre voi de cand sunteti impreuna, inseamna ca se exclud clamidia si mico/ureaplasma. bubitele pot sa fie de la infectie, indiferent care din ele puss

Ultima oara a fost editat de eph (2014-01-16 13:12:34)

Offline

 

#3 2015-03-28 19:35:21

scyphozoa
New member
Inregistrat: 2012-08-03
Mesaje: 79

Re: Herpes sau nu? ajutor!

Buna, am si eu o problema, mi a aparut un fel de furuncul sau vezicula, la limita dintre cele 2 labii, are maxim 1 cm diametru, nu are culoare, nu ma deranjeaza, decat ca l am constatat cand ma sterg dupa toaleta. M am despartit de partener acum o luna, iar in urma cu circa 2 luni am facut un Pap si secretie, insa mi a iesit decat o vaginoza bacteriana, si mi  dat doamna doctor Cervucid 10 zile ovule.  Ma tem sa nu fie herpes, iar partenerul nu a acuzat niciun fel de simptom sau semn de natura urologica sau altceva....

Offline

 

#4 2015-03-28 19:50:49

scyphozoa
New member
Inregistrat: 2012-08-03
Mesaje: 79

Re: Herpes sau nu? ajutor!

Deci furunculul e in zona dintre labia mare si cea mica, in zona cu par pubian, in caz ca nu am fost explicita, undeva in partea de sus. Mentionez ca iau Yasmin la recomandarea medicului.

Offline

 

#5 2015-03-28 20:23:45

scyphozoa
New member
Inregistrat: 2012-08-03
Mesaje: 79

Re: Herpes sau nu? ajutor!

Poate sa mi raspunda cineva? M am panicat putin si mai am si sindromul studentului la medicina...

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2015-03-28 23:03:19

QueenOfRoses
Moderator
De la: Where the wild roses grow.
Inregistrat: 2009-08-21
Mesaje: 17999

Re: Herpes sau nu? ajutor!

Cel mai probabil e un fir sub piele sau un folicul infectat..
Poti sa mergi la dermatolog sau la ginecolog...

Si nu mai posta de atatea ori ca iti poti lua warn, foloseste butonul pentru editare smile


"Yesterday is not ours to recover, but tomorrow is ours to win or lose." Lyndon B. Johnson

Offline

 

#7 2015-03-29 10:49:23

scyphozoa
New member
Inregistrat: 2012-08-03
Mesaje: 79

Re: Herpes sau nu? ajutor!

Ok, ms mult, voi incerca sa nu mai fiu atat de insistenta, dar e greu cand inveti despre toate bolile pamanatului....

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.