homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36-101


#1901 2014-02-18 08:29:43

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Neatza!

Get puss acum numeri orele! Ce frumos va fi cand o sa ai bebelina in brate! hjarta numai la asta sa te gandesti par

Pup toate burticile si mamicile puss eu azi merg la dr de fam si am uitat sa ma cantaresc acasa sa vad daca al meu cantar minte sau al ei


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 



#1902 2014-02-18 08:57:13

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna dimineata fetelor!! mornincoffee

Am visat ca o aveam pe Amina de vreo 1 an si 2-3 luni in pat cu noi,si in patutul ei plangea alt bebe. hjarta

Getut am uitat sa scriu numeri invers ORELE !!! Mama ce emotii,sa tii un bebe 9 luni,si mainee sa-l vezi,abia astept sa ne zici MAREA INTALNIRE!! Curaj gaina ca te tai  rotfl2  hjarta  puss

Anca asa a facut si Ami cam dupa 1 luna si ceva au inceput sa se vada sus,deci pregatiti-va!!In rest cum e?Cu papa cum e? puss Vai Anca bine ca te-am citit,asa ma regasesc si eu,vreo 2 luni nu se mai trezea des maxim 2 ori pe noapte,acum de 1 sapt iar vrea tzatza la 3-4 ore  disperat Sa stii ca faza cu maraitul o las 100% dintilor,eu.Cu vaccinul totul bine? puss

Ano ma bucur ca e totul bine,si ai un doctor de nota 10  tummenupp e IMPORTANT sa stii. puss

Bluemoon sunt tari aceste momente,eu si acum le duc dorul,chiar de am avut placenta anterioara,si am simtit-o mai spre sfarsit,dar sunt emotii tari,asa e? hjarta  puss

Betty ce ma bucur ca te-am citit,si ma bucur ca sunteti bine,si puiuta ta frumoasa e o dulce!! puss

Va pupam pe toateee!!


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#1903 2014-02-18 09:26:36

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Get majoreta Get majoreta Get majoreta Esti puternica!!!! Uite, noi iti facem galerie de pe margine!!!! :Kiss: kram puss kram


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

#1904 2014-02-18 09:34:38

pisiraluk
Full member
Inregistrat: 2013-10-25
Mesaje: 622

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Mult succes getutz,o nastere usoara si sa iti tii cat mai repede bebelul in brate puss
Mamicute dragi,intai se merge la dr gineco a confirme sarcina si apoi la dr de familie,nu? Ca al meu dr de familie e la servici si ma gandeam sa merg la el putin dar nu cred ca are ce sa imi face
O zi buna,pupici!

Offline

 

#1905 2014-02-18 09:50:40

Dreams_Factory
Full member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-10-23
Mesaje: 565
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Pisi, la inceput, in perioada in care trebuia sa imi vina am avut si eu crampe. Cam 1 sapt au tinut. De credeam ca , gata, vine. Si mai faceam un test. rotfl2)
Dar dupa eco m-am linistit. Mi-a zis ca e ok, ca e acolo ca e prins. Dureri nu mai am. Poate mici intepaturi.Dar insesizabile. Pot fi si in capul meu.

Lil puss o sa fie bine, fata! Du-te la eco cat mai repede si te vei linisti. kram

Pisi, eu m-am dus intaivla dra de familie ce mi-a dat trimitere pt consultatie de gineco. Si am platit doar ecografia. M-am dus la particular,unde se deconta consultatia. Apoi gineco mi-a dat confirmarea ca sunt insarcinata si o lista cu analize decontate si nedecontate. Acu din nou ma duc la dra de fam sa imi faca trimiterea catre analizele decontate.

Ultima oara a fost editat de Dreams_Factory (2014-02-18 09:56:41)


Bine ai venit piscotzica noastra iubita! Mami&tati te iubesc mult!
Cum a aparut minunea

Offline

 

 Publicitate


loading...

#1906 2014-02-18 09:57:56

Emilya
Platinum member
De la: munte
Inregistrat: 2006-07-16
Mesaje: 24754
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

acuma imi dau si eu seama cat de bine mi-a prins ca nu am stiut pana cu 2 ore inainte ca imi face cezariana. Adica venisem cu bagajul dar am sperat pana in ultimul moment ca poate poate ma mai lasa ... sa fi fost in locul lui Get si cu tensiunea mea din sarcina disperat


Before I was a mom, I didn't know the feeling of having my heart outside my body
Maia Ecaterina 14.01.2014 hjarta

Offline

 

#1907 2014-02-18 09:59:31

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Neata!
Ano, felicitari pt bebe sanatos!! Ce zurliu, doctorul ala al tau lol

Pisi, eu cred ca la gineco ar trebui sa mergi prima data, dar nu stiu sigur. Bine ai venit aici!

Ioana, daaa sunt niste emotii hjarta Al meu statea cu capul usor pe burtica, s vada balonasele lol Era asa emotionat!


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#1908 2014-02-18 10:18:57

sonia30
Moderator
Inregistrat: 2010-08-01
Mesaje: 89341

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

buna dimineata


getut intrai sa iti spun nastere usoara si cu bine maine!Doamne ajuta! puss

o zi calda!


"Daca vrei sa Il faci pe Dumnezeu sa rada,povesteste-i despre planurile tale.Cel putin o sa Il fac sa rada."


http://www.fertilityfriend.com/home/329906

Offline

 

#1909 2014-02-18 10:28:33

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Neata fete!

Geta hai ca noi suntem alaturi de tine puss Eu abia astept sa te intreb una, alta dupa operatie...am emotii cu tine oadata smile

Betty felicitari pt bebe cuminte! Eu deja mi-am propus ca in concediu sa dorm mult ca sa fiu odihnita pt bebe, pe mine noptile nedormite m-au obosit cel mai mult la ceilalti doi copii...dar trece perioada aia si ramane doar ce-i frumos hjarta

Fete eu din aprilie cred ca voi intra in risc maternal, ma tot bate gine la cap sa stau acasa...acum nu stiu daca cei de aici imi vor accepta riscul maternal sau ma pun sa-mi iau concediu medical de boala obisnuita. Voi stiti ceva, cum ies mai bine cu banii, pe risc sau boala obisnuita?


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 

#1910 2014-02-18 10:31:21

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Khris, pe masa de operatie nu o sa ma mai vad deloc de frunze lol
Betty, sarumana mult de urari! Ce fetita cuminte ai, sa fie si a mea asa!!!
Just, multumesc mult!
Katey, Lil, Dreams, Ionus, Pisi, sar'na de majorete, ptiu sa fie bine.
Sonius, multumesc ca ai intrat! Te pup.
Blue, daaa, ai avut dreptate. Uite, e o noua zi si sunt si mai panicata, clar mai am timp lol Noroc ca am tensiunea 10 lol
Emi, sa fie o casuta noua, fata, pai ce puii mei, asa gazde rotfl

Scarleteeeeel! Multumesc, clar ca scriu tot ce se poate si va impartasesc apoi.

Ultima oara a fost editat de Getaway (2014-02-18 10:33:45)


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.