homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36-52


#970 2014-02-05 08:48:00

Scarlett A
Sr. member
De la: cu ai mei
Inregistrat: 2012-06-06
Mesaje: 1659

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Neata!

Geta puss puss hai ca va fi bine! Felicitari pt 37+, de acum esti la termen wink


Am trei gratii! Multumesc, Doamne!

Offline

 



#971 2014-02-05 09:30:19

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

neatza burtici! puss am o zi asa proasta! sad si e abia 9

get goodluck


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#972 2014-02-05 09:34:16

Dreams__Factory
Banat
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2014-02-04
Mesaje: 28
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna dimineata! Inca nu pot sa cred ca scriu la burtici lol Am fost azi la Beta 2...si asteptam acum. Abia marti am si eu loc la medicul de familie sa vedem ce facem mai departe.

Geta, bafta! Iti tinem pumnii!!!!
Iulia, ce ai patit?


My Ovulation Chart

Un vis se implineste atunci cand incepi sa nu mai crezi in el.

Offline

 

#973 2014-02-05 09:41:58

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

buna, dreams smile bafta la a doua beta!

pai ma simt neputincioasa cu taica-miu la care restul familiei nu ma lasa sa merg sad  ca mai rau imi fac mie, bla bla.. si dupa ce ca simt ca o iau razna din cauza asta, ma mai lovesc si de tampi! frate, cum sa fii asa moale?! am o colega care intr-un fel mi-a preluat din sarcini si abia se moscaie! si are 22 de ani!! eu la 22 de ani eram spirt! nu stiam cum sa fac sa fac mai multe si ea... mai are si tupeu sa imi raspunda! skitarg


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#974 2014-02-05 09:59:16

Dreams__Factory
Banat
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2014-02-04
Mesaje: 28
Site

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Iulia, sad nu stiu povestea cu tatal tau, insa daca te ajuta cu ceva, parerea mea este ca trebuie sa faci ce simti tu. Tu stii mai bine ce iti face rau si ce nu. Iar, in legatura cu juna de 22 ani, ce pot spune lol multi sunt asa....au fost tinuti acasa de parinti si acum, cand sunt in societate si trebuie sa munceasca, se acomodeaza foarte greu....


My Ovulation Chart

Un vis se implineste atunci cand incepi sa nu mai crezi in el.

Offline

 

 Publicitate


loading...

#975 2014-02-05 10:19:32

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

cu tata nu prea am multe de facut, nu are voie vizite oricum sad de aceea ma simt  tare ciudat pentru ca daca nici sa-l vad nu pot, apai ce sa fac mai mult?!

cu juna lol vai cat as bate la ea! culmea este ca ea munceste aici de 3 ani, a terminat facultatea lucrand aici, dar degeaba! are un sictir pe ea si ma enerveaza numai ideea de a lucra cu asa o persoana


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#976 2014-02-05 10:26:11

Ioana84
Insomniac member
De la: In Europa
Inregistrat: 2012-05-12
Mesaje: 9023

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna dimineata fetelor!!!

Ano ce frumos miscarile lui bebe  hjarta  emotionant!!Ce dolofan frumos ai tu acolo si maricel bravooo!! puss

Emma ai facut o paturica  tummenupp  applause Ce mai faci acum pt bebe? puss

Annabel cum te simti?Cand mai mergi la doctor? puss

Dreams bravoooo felicitari pt burtica!! goodluck  pt beta2. puss

Bluemoon frumos caruciorul,dar si ce pret piperat are. va Esti sigur ca vei face cezariana?Si daca DA,oricum amortita de la jumate in jos,nu mai stii nimic,daca trage doctorul de chilotei tai. rotfl  puss

Ann sa stii ca si eu am stat numai cu pijamale,si pe masa am stat cu bluza,dupa ce am nascut,m-am imbracat la loc.In pijama m-am simtit in largul meu,si asa camasa se ridica pana in gat. puss 

Elenus daaaaa cu poponeata la aer. rotfl2  puss

Getut felicitari pt 37+ hai ca mai ai un pic si ramai acolo cu gentuta.pentru marea intalnire! puss

Iulia cum mai e tatal tau?Gandeste pozitiv,asa si tu si bebe sunteti bine.E cu nasul pe sus adolescenta aia? rotfl2  puss

Va pup si o zi buna!!

Ultima oara a fost editat de Ioana84 (2014-02-05 10:35:07)


Grafic 1 http://www.fertilityfriend.com/home/409c34 Amina hjarta 22-10-2013
Grafic 2 http://www.fertilityfriend.com/home/5484d6
Noel hjarta 26-10-2015 + surpriza Daniel  25-09-2018

Offline

 

#977 2014-02-05 10:47:57

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Ioana hjarta e o simpatica Ami a ta!

nici nu stiu cum e, Ioana sad .. ieri l-au transferat la alt spital unde e tinut sub observatie, adica sedat mai pe romaneste... si de aceea ai mei tot zic ca as merge degeaba, ca oricum nu m-ar recunoaste sad si nici pe mama nu au lasat-o sa intre sa ii dea aparatul de ras si ce mai avea sa ii dea... acum este la el, sper sa aiba vesti bune... macar sa accepte tratamentul si sa isi revina

eu ma mobilizez pentru bebe, dar seara cedez si adorm plangand  supa este peste puterea mea

Ultima oara a fost editat de iuliabebe (2014-02-05 10:49:03)


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#978 2014-02-05 11:17:14

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Buna gagicute!
Get, esti la termen!! cum vine si motzata!

Iulia, iti inteleg durearea din suflet si eu am avut momente dificile de genul acesta. Mai bine stai acasa decat sa-l vezi si sa ti se para ca e si mai rau decat in realitate. Orice ti-as spune sa te linisteasca este inutil, decat incearca sa te gandesti zilnic, va fii bine! Incearca sa atragi binele de partea ta!

Dream, graviduto, bafta la beta 2. Va fi mai dolofan azi smile

Ioana, banutii de carucior i-am pus deoparte, dar mi-e teama sa il iau dupa o poza si sa ma trezesc cu cine stie ce...
Cezariana SIGUR fac. Mi-a spus de acum ca nu discuta cu mine lol desi e adeptul nasterii naturale. Dar ma stie ce buna sunt de durere si cum fac crize instantaneu, doar daca imi spune ca mi-ar face ceva, faza e ca m-a luat de mana si m-a pus in fata oglinzii si-mi zice: Tu arati a om care ar naste naturaal?? rotfl2 I-am raspuns mai necovingator un poatee anemic lol Deci e clar!  Si faza cu chilotii, amortita, neamortita, ochi tot am si sa vezi ce-l fac sa simta ca ar avea nastere naturala daca umbla la ei rotfl

Fete ma duc sa-mi expun burtoiu, vad ca m-am dublat sad Cred ca e ultima poza din sarcina asta, ca daca merg tot asa, cred ca nu mai am loc pe usa si ma deprima rotfl


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#979 2014-02-05 11:25:37

iuliabebe
Hero member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-10
Mesaje: 2304

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

multumesc, blue smile asa este, nimic nu ma alina, am numai scenarii horror in cap.. si nu imi explic, asta ma doare.. daca il stiam bolnav de ceva poate era mai simplu, ma impacam cu ideea, dar asa brusc.. iar fratemiu imi tine niste teorii pe care nici el nu le crede sad ce e grav este ca nu am nicio presimtire buna...

blue, dar tu esti tare subtirica, de unde pana unde nu mai ai loc pe usa? hmm


pui mic - 28.06.2014 hjarta rugaciune

C’est la vie! C’est la guerre!

Offline

 

#980 2014-02-05 11:42:21

Bluemoon
Hero member
De la: Craiova
Inregistrat: 2012-02-08
Mesaje: 3087

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Iulia, e normal sa ai acele scenarii in minte, sunt inevitabile, gandeste-te doar ca mai sunt si hormonii sarcinii care amplifica asta. Vei vedea ca va fi bine, trebuie sa fie asa!

Multumesc, eh sunt subtirica, ma rotunjesc zilnic, mi se pare ca parca prea repede cresc, pana la 38- 39 sapt cum o sa fiu daca o tin in ritmul asta?? Si nici nu mananc excesiv, adica nah, nici nu ma infometez, dar nici pt 2 nu mananc...in fine, stai ca o dau in paranoia mea si nu e bine rotfl


Un vis minunat s-a implinit in data de 26.06.2014, la ora 10:10. Minunea noastra iubita e in bratele noastre. Petra Alexia, mami si tati te iubesc enorm!
Un inger ne-a luminat viata si sufletul!
http://www.youtube.com/watch?v=K5KAc5CoCuk

Offline

 

#981 2014-02-05 11:43:34

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Blu, nu vreau sa te dezamagesc, dar cel putin o zi nu o sa ai chiloti nici la ceza....inainte de operatie iti pune sonda urinara si pana iti scoate sonda dupa 24 sau 48 ore in fct de politica spitalului la poponeata goala esti. si infirmierele iti fac in timpul asta toaleta si iti verifica lohiile. asta-i natura, nu are de ce sa-ti fie rusine sa stai in fundul gol intr-un spital unde e vizata doar zona chilotilor...kram


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#982 2014-02-05 12:03:38

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

TNS-ul a iesit ok. Am mai facut o eco si tot nu a gasit artera cerebrala, dar a zis ca daca ombilicala e bine, si cerebrala e ok. S- a osificat craniul si nu se mai vede a zis. Sunt oarecum ingrijorata cu asta, dar sper ca e ok.
Ma mai vad luni cu ea la cabinet.
Va pup.


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#983 2014-02-05 12:11:32

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Geta, eu cred ca e bine, dar partea cu osificat craniul si nevazut, negasit e o prostie...pana acum ti-a facut dopller? a masurat pe artere?


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

#984 2014-02-05 12:15:19

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Da, Just, pana acum a facut Doppler si a masurat pe artere de fiecare data. Care ar fi explicatia ca deodata sa nu mai stie sa masoare? Sau de ce nu se vede?


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#985 2014-02-05 12:22:51

Jacqui
Platinum member
Inregistrat: 2008-09-18
Mesaje: 18826

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

curat2

Neata!! Aici somnambula sad trage un plans de la 1 la 3 sad mooor de somn
Getuuuu!!! Felicitarii!! ESti la termen!! Imediat vine bebiii!!
Nu stiu ce sa zic de artera, si la noi s a uitat la 36 sapt, si se vedea :-?
Azi avem pediatra, numai mergem la urgente gata, suntem niste papaciosi si uratul are gropite ca mine hjarta
Sper sa fiti bine toatee puss

Offline

 

#986 2014-02-05 12:31:11

Getaway
Hero member
De la: Iasi
Inregistrat: 2013-02-25
Mesaje: 2406

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Si la mine la 35 sapt a gasit, era 0,80. A gasit azi ceva, dar initial a zis ca nu crede ca e cerebrala, dar a masurat si a iesit 0,71 si vad ca a trecut-o ca cerebrala pe foaie.
Acum m-ai speriat de tot, Just. De ce nu s-ar vedea?


Bine ai venit pe lume, iubita Maria Elena  hjarta
19 februarie 2014

Doamne ajuta rugaciune

Offline

 

#987 2014-02-05 12:31:45

anorien
Hero member
De la: Constanta
Inregistrat: 2008-06-21
Mesaje: 2510

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Iulia, imi pare tare rau pt tatal tau. Sper sa isi revina cat mai degraba si sa se intoarca acasa, pt a putea sa il vezi si tu.

Geta: super ca a iesit bine TNS. Cu colul cum stai? e inchis inca si nedilatat? Daca pana acum a masurat si a vazut inseamna ca dintr-o data chiar nu mai vede, nu cred ca a disparut de acolo artera, nu? doar ca nu o mai prinde cu sonda.

Jacqui: vrem si noi poza cu gropiteeeee. Si cand ai timp sa ne zici ce ai patit de la epidurala big_smile


Mami fericita  de bebe Victor, 22 mar 2014 hjarta
Doamne, îți mulțumim pentru aceasta minune!
Cum a aparut minunea din burtica

Offline

 

#988 2014-02-05 12:36:55

just_me29
Hero member
Inregistrat: 2013-02-24
Mesaje: 2074

Re: Intrebari si raspunsuri pentru viitoarele mamici - 36

Vai, dar n-am vrut sa te speriu, am zis ca e o prostie ce-a afirmat, doar am scris mai sus ca e totul bine. eu personal cred ca datorita pozitiei nu a gasit-o din prima si i-a cam fost lene sa astepte sa miste fetita si sa caute si ti-a trantit ca s-a osificat caputul. kram, stai linistita ca nu dispare artera respectiva.

Ultima oara a fost editat de just_me29 (2014-02-05 12:37:41)


Daca vrei sa rupi visul unui vultur, spune-i sa zboare mai jos, sa nu mai poata zari norii... Daca vrei sa ucizi dorul pe care-l port in mine... spune-mi s-O uit...frange-mi aripile ce ma poarta ireal catre EA...si tot n-o sa reusesti...Daca as fi putut, as fi poruncit atunci, timpului, sa stea in loc!...ca s-O mai pot zari...pentru o clipa...

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.