homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Nu stiu daca am calculat cum trebuie per fertila


#1 2014-02-09 10:35:12

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

nu stiu daca am calculat cum trebuie per fertila

Buna fetelor! De putin timp eu si sotul meu incercam sa avem un bebe. Cand spun putin timp ma refer la 2 luni...stiu ca e prematur sa imi fac ganduri negre dar ma gandesc ca poate nu calculez bine perioada fertila si de asta nu reusim sa ne coordonam. Ciclul meu in ultimele 6 luni a fost asa: 26, 27, 29, 29, 27, 27. In prezent sunt in a treia zi de menstruatie...deci cand aproximativ incepe perioada fertila? Am tot calculat...adunat...scazut insa m-am pierdut in calcule. V-as multumi mult daca m-ati putea lumina putin.
Inca ceva: ciclul meu este neregulat tinand cont de valorile de mai sus? Am tot citit ca un ciclu neregulat inseamna sa ai diferente mari de la luna la luna, dupa cum vedeti la mine sunt 2-3 zile . Deci?

Multumesc mult si o zi frumoasa tuturor!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 



#2 2014-02-09 10:44:50

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: nu stiu daca am calculat cum trebuie per fertila

ai ciclu regulat. ce n-am inteles este de ce e nevoie de calcule. iubiti-va cand aveti pofta...
ca sa-ti raspund la intrebare, cele mai multe sanse ar fi in perioada ziua 8- ziua 18.

Offline

 

#3 2014-02-09 10:53:02

alexandra8810
Sr. member
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2013-05-24
Mesaje: 1366

Re: nu stiu daca am calculat cum trebuie per fertila

multumesc gargarita! am calculat pana sa imi pun intrebarea daca am un ciclu regulat sau nu. multumesc inca odata!


Doamne Ajuta sa ne indeplinim cel mai mare vis!
Visul s-a indeplinit! Multumim Doamne!  bebe

Offline

 

#4 2014-02-09 12:02:34

gargarita
Moderator
Inregistrat: 2008-01-27
Mesaje: 28737

Re: nu stiu daca am calculat cum trebuie per fertila

cu placere si multa bafta!

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.