homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Intrerupere AC yasmin


#1 2014-02-10 18:11:49

Elena92
Membru
Inregistrat: 2014-02-10
Mesaje: 2

Intrerupere AC yasmin

Buna ziua. Am luat yasmin timp de 4 ani si in noiembrie anul trecut le-am intrerupt la indrumarea medicului. In prima luna mi-a venit ciclul cu 15 zile intarziere , adica pe 23 decembrie. de atunci nu mi-a mai venit ciclul. Acum sunt deja la 3 saptamani de intarziere . Desi m-am protejat si am avut foarte mare grija ( nu am incredere prea mare in prezervative  yikes ) am decis sa imi fac si cateva teste de sarcina care au iesit toate negative... Ce mi se pare ciudat e ca in loc sa se diminueze perioada de intarziere ea se prelungeste de la 2 saptamani la 3 saptamani si tot nu a venit ... E normal? Medicul mi-a zis sa astept pana imi vine de la sine...

Multumesc anticipat    nails

Offline

 



#2 2014-02-10 18:37:53

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Intrerupere AC yasmin

da, e normal sa dureze cateva luni bune ca sa-si revina organismul la normal; iar daca inainte de AC aveai cicluri neregulate, ele vor redeveni astfel

Offline

 

#3 2014-02-10 18:42:08

Elena92
Membru
Inregistrat: 2014-02-10
Mesaje: 2

Re: Intrerupere AC yasmin

Multumesc pentru raspuns !  Ma asteptam sa fie mai greu cateva luni , dar ceea ce mi-a atras atentia este ca perioada de intarziere s-a marit... dar probabil ca acest lucru depinde de fiecare organism in parte

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.