homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Menstruatie anticipata


#1 2014-02-15 17:43:02

Raluca raluca
Membru
Inregistrat: 2014-02-15
Mesaje: 2

Menstruatie anticipata

Buna am si eu o nelamurire desi iau anticonceptionale de 6-7 luni am avut pana luna aceasta un ciclu regulat , doar ca luna aceasta mi-a venit ciclu cu 4 pastile pai repede si a durat  vreo 7 zile nu exagerat dat aveam ciclu , s-a oprit normal si dupa 3 zile am inceput Sto arrivando! Sangerez iar , as doari Sto arrivando! Imi spuna cineva care ar fii cauza . Multumesc

Offline

 



#2 2014-02-15 18:45:52

heimdall
Diamond member
Inregistrat: 2006-11-21
Mesaje: 137398

Re: Menstruatie anticipata

daca nu ai uitat nicio pastila sau nu ai luat nimic care sa le influenteze efectul e posibil sa fie nevoie sale schimbi
ia si folia sta pana la capat si vezi ce se intampla luna viitoare, daca tot ai spotting mergi sa le schimbi

Offline

 

#3 2014-02-16 00:55:35

Raluca raluca
Membru
Inregistrat: 2014-02-15
Mesaje: 2

Re: Menstruatie anticipata

Vroiam sa zic ca vazand ce mi s-a intamplat nu mai stiam ce Sa fac si nu le-am mai luat de o saptamana am zis ca luna asta nu le mai iau ca nu mai intelegeam ce se intampla , aa vroiam doar Sa specific ca am luat doar sopradine ( multivitamine) pt ca am avut o luna fff stresanta si mult de munca ... Poate din cand in cand cate un moment act pt dureri de cap

Offline

 

#4 2014-02-17 09:00:56

Al Pacino
Administrator
Participant la intalnirea nationala
De la: Bucuresti
Inregistrat: 2006-02-01
Mesaje: 20455

Re: Menstruatie anticipata

Raluca draga, corect e, atunci cind nu stii despre ce e vorba, sau alternativ la fiecare 6 luni, sa faci o vizita la un medicde planning, cu care sa treci in revista eventualele probleme aparute sau doar posibile....sper ca in aceasta luna de pauza te feresti eficient de sarcina, stiut fiind faptul ca utilizarea contraceptivelor in cure scurte de 6 luni se foloseste ca si tratament impotriva infertilitatii de cauza ovariana


Comentariile de mai sus au in exclusivitate scop
informativ si educativ. Ele nu sunt menite si nu pot
inlocui examinarea directa de catre medic.

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.