homestiri sanatatedespre anticonceptionalesfatul mediculuieducatie sexualaforumcontact

Sunt derutata si speriata


#1 2014-02-23 19:20:19

andreeadeea
New member
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 16

sunt derutata si speriata

buna seara  daca iau anticonceptionale si intre timp am vacut varicela le continu?? azi e prima zi de varicela normal trebuie sa iau pastila de anticonceptionale la 20:30..o iau???

Offline

 



#2 2014-02-23 19:39:22

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: sunt derutata si speriata

pai de ce sa nu o iei? continui normal cu ele, varicela nu are legatura cu ac-urile.


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#3 2014-02-23 19:44:13

andreeadeea
New member
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 16

Re: sunt derutata si speriata

offf mersi frumos..la virsta asta(33ani) varicela asta imi trebuia sad
de unde oi fi luato???apropo dus pot face ???uni spun ca da uni ca nu??? in cit timp trece???

Offline

 

#4 2014-02-23 20:07:08

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: sunt derutata si speriata

Varicela este o boala contagioasa, transmiterea este respiratorie..cat despre dus, intradevar nu se recomanda, pentru a nu rupe veziculele. amana cat poti, mai ales la inceput cand veziculele au lichid, dupa aia poti face dus, masand ft usor pielea iar apa de asemenea sa curga lent. la sfarsit tamponezi!!(nu stergi) pielea cu un prosop foarte moale. in teorie varicela trece in 2-3 saptamani, depinde de fiecare organism cum reactioneaza. dar trebuie sa stai in casa macar 10-14 zile..medicul nu ti-a spus astea?


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#5 2014-02-23 20:15:47

andreeadeea
New member
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 16

Re: sunt derutata si speriata

azi mi-au aparut nu am fost la medic ,maine merg azi nu lucreaza medicu de familie..si asta am dedus ca am mi-au aparut si am o mincarime de nu mai pot ..am crezut ca e tonxiinfectie alimentara aparuse citeva dar nu cu basicute dar acum tot apar peste tot mai ales trunchi ,cap...inebunesc de mincarime pina dimineata

Offline

 

 Publicitate


loading...

#6 2014-02-23 20:21:35

maryu
Hero member
De la: Honolulu
Inregistrat: 2007-08-27
Mesaje: 3672

Re: sunt derutata si speriata

ah..sunt niste lotiuni mentolate la farmacie care mai alina un pic pruritul. trimite pe cineva sa-ti ia, ai grija sa nu te scarpini sa nu rupi veziculele, vor ramane si semne dupa..
si mai bine suni medicul sa-i spui ce se intampla, nu e ok sa iesi din casa in plin val de eruptie. suna maine dimineata si vezi ce-ti spune, daca sa mergi sau nu la cabinet. sanatate!


În fiecare om sunt doi oameni: unul e treaz în întuneric, celălalt doarme în lumină. chicot
What will it take for us to realize,
The more we provoke, winter will come twice...

Offline

 

#7 2014-02-23 20:28:30

andreeadeea
New member
Inregistrat: 2013-07-13
Mesaje: 16

Re: sunt derutata si speriata

offf mersi frumos pt sfat  ...spar sa treaca cit mai repede noaptea asta grater((

Offline

 

 Acum



   

Footer-ul board-ului



© Anticonceptionale.ro.
Reproducerea integrala sau partiala a textelor sau a fotografiilor din oricare pagina a site-ului anticonceptionale.ro va fi posibila numai cu acordul nostru scris.